Зображення користувача Володимир Щербина.
Володимир Щербина
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Чи дійсно люди в Кремнієвій Долині розумніші?

Світ:

Чому Кремнієва Долина краще сприяє інноваціям, ніж будь-яке інше місце в світі? Чому саме тут так багато успішних стартапів? Де очікується наступна Мекка успіху високотехнологічних стартапів?

Це пост про те, де і чому з’являються інновації, і де вони можуть відбутися наступного разу.

Все почалось у кав’ярні.

У 18 столітті кав'ярні справили величезний вплив на культуру Просвіти.

Стівен Джонсон (Steven Johnson) пише у своїй книзі “Звідки приходять гарні ідеї” (“Where Good Ideas Come From”): “Невипадково Століття Розуму пов’язано з ростом популярності напоїв, що містять кофеїн”.

Кав’ярні стають своєрідними центрами обміну інформацією.

Саме тут простолюдини могли несподівано зустрітись з представниками королівської сім’ї, познайомитись, поспілкуватись та поділитись своїми ідеями.

У своїй книзі “Лондонські кав’ярні” (“London Coffee Houses”) Брайант Ліливайт (Bryant Lillywhite) так це описує:

“Лондонські кав’ярні надали місце для зустрічей, де за копійчаний вступний внесок будь-який прийнятно вдягнений чоловік міг курити свою довгу, глиняну трубку, випити горнятко кави, почитати свіжу газету або вступати у розмови з іншими завсідниками.

В той час, коли журналістика ще тільки починалась, а поштова система була неорганізована і нерегулярна, саме кав’ярня стала центром обміну новинами та інформацією. Природно, це поширення новин призвело до поширення ідей, і кав’ярня служила майданчиком для їх обговорення”.

Після кав’ярні

Сьогодні дослідники визнають, що “феномен кав’ярні” насправді просто дзеркало того, що відбувається, коли люди переїжджають із розпорошеної сільської місцевості у щільні міста.

Коли люди починають жити “один на одному” - те ж саме відбувається і з ідеями. Як влучно зауважує Метт Рідлі (Matt Ridley), інновації народжуються, коли притиснені одна до одної ідеї “займаються сексом”.

Фізик  з Інституту Санта-Фе Джеффрі Вест (Geoffrey West) помітив, що коли населення міста збільшується вдвічі, то в цьому місті на 15 відсотків зростають прибутки, достаток і інновації (рівень інновацій він вимірював шляхом підрахунку кількості нових патентів.)

Чому саме Кремнієва Долина

Мій товариш Філіп Роуздейл (Philip Rosedale) — засновник  “Second Life” і зараз  генеральний директор “High Fidelity” — якось провів своє розслідування, чому саме Територія затоки Сан-Франциско стала таким собі центром технологій та інновацій.

Він пише: “Я думаю, що магія Кремнієвої Долини не в тому, щоби заохочувати ризикування, а в тому, щоби зробити безпечною роботу з ризиковими речами. Є дві речі в Кремнієвій Долині, які якісно відрізняють її від інших місць. Це:

- Наочна “кількість засновників на душу населення” разів у 10 вище, ніж в інших містах (див. малюнок)
- Підприємці тут набагато більше діляться один з одним інформацією.

Ви не можете просто пройти по вулиці, щоб буквально не впертись у когось, хто зараз засновує високотехнологічну компанію. Високотехнологічні підприємства — це індивідуальний ризик, проте коли їх багато в одному місці і вони доволі близькі між собою — це робить спроби роботи зі стартапами безпечними для будь-кого.

Уявіть собі стартап, як квітку латаття в ставку. Інколи фінансування закінчується і квітка занурюється у воду. Якщо ви жаба, і навколо росте багато латаття, то у вас завжди є можливість перестрибнути на іншу квітку.

І окрім того, що багато людей працюють поруч з вами, я вважаю, що саме відкритість і готовність ділитись, притаманні Кремнієвій Долині, і є головним драйвером цього ефекту”.

“Кав’ярня” майбутнього

Щоб відбулось започаткування високотехнологічного підприємства, необхідно дві речі: висока щільність технічно грамотного населення і наявність культури створювати і ділитись ідеями.

Роуздейл працює над ключовими технологіями швидкого та надійного поєднання людей з використанням віртуальних світів. “Якщо ми створюємо віртуальний світ, то можна очікувати вибухову появу найбільшого у світі онлайнового “міста” високотехнологічного майбутнього”.

І як неможливо порівняти кав’ярню минулого з сьогоднішнім щільним містом, так і сьогоднішнє місто неможливо порівняти з майбутніми високоточними віртуальними онлайновими інноваційними спільнотами.

Уявіть собі недалеке майбутнє, де будь-які підприємці, у будь-якій точці планети, незалежно від мови, якою володіють (бо ж буде миттєвий переклад) хапають свої шоломи віртуальної реальності (наприклад, Oculus, Hololens або Magic Leap) і занурюються у віртуальний світ  з високою роздільною здатністю, повний однодумців, творчих, проникливих і досвідчених підприємців.

Проте цей надпов’язаний світ не відбудеться у відриві від інших змін.

Як я вже зазначав у попередніх постах, кількість людей, підключених до інтернету, росте вибухоподібно - від 1,8 млрд. у 2010 році до 2,8 мільярда сьогодні, а у 2020 році очікується вже 5 млрд.

Можливості для спільного мислення зростають експоненціально, і відповідно отримані інновації також зростатимуть експоненціально.

Врешті-решт, ці віртуальні світи створять масивні, глобальні віртуальні “кав'ярні”, де підприємці зможуть зустрічатись, видумувати, створювати бізнеси і вирішувати проблеми.

Саме через це (не кажучи вже про інші причини) я вірю, що ми живемо у найкращі часи.

Засоби, які ми розробляємо, принесуть еру достатку, і ми будемо спроможні задовольнити потреби кожного чоловіка, жінки і дитини на Землі.

 

Джерело: Are People in Silicon Valley Just Smarter?

Переклав Володимир Щербина

 

Доктор Пітер Даймандіс (Dr. Peter Diamandis) у 2014 році відзначений у списку “50 найпотужніших лідерів світу” (“The World’s 50 Greatest Leaders”) журналу “Fortune”. Він є засновником низки високо-технологічних компаній у галузях медицини та космонавтики. Його книга “Достаток - Майбутнє краще, ніж ви думаєте” (Abundance - The Future Is Better Than You Think) одна із найбільш продаваних на Amazon.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Що таке Ельфізм, або Технологія розблокування вищої реальності мовою Сенсар (аудіо)

Ельфізм – це вчення про те, як стати ельфом, тобто людиною вищого еволюційного рівня. Технологія перетворення описана в Євангелії. Процес перетворення Ісус позначає терміном "палінгенезія", тобто "...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Дуже легко будувати"силіконову долину" в парі із авіаносцями,що несуть демократію і кока-колу на крилах ракет по цілому світі..
Віртуальне майбутнє у паразитичному світі буде приблизно таким,яке показано у фільмі "Сурогати"(клони)..

Вірю в те, що розумію.

Коментарі

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Дуже легко будувати"силіконову долину" в парі із авіаносцями,що несуть демократію і кока-колу на крилах ракет по цілому світі..
Віртуальне майбутнє у паразитичному світі буде приблизно таким,яке показано у фільмі "Сурогати"(клони)..

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Браво, Володя! Прекрасна стаття!

Зображення користувача Доброслав Велесовий.
0
Ще не підтримано

Стаття цікава! Згоден, що віртуальні спільноти сильно сприяють росту їх учасників.

Але щодо силіконової долини ... американці були би лідерами по інноваціям навіть якби її не існувало. Тут справа в тому, що середньостатистичний американець вже давно вийшов на "оранжевий рівень" розвитку (згідно теорії спіральної динаміки). Так що підприємництво, ризик, творчість в них в крові. Це і є основною причиною того, що майже всі відомі IT компанії родом з Америки.

А що з українцями? А наші "супер інтелектуальні технічні спеціалісти" поки що не здатні на щось більше ніж "пахати" на тих же американців за свої "стабільні і безпечні" долари. Саме тому Україна є світовою столицею аутсорсингу зі своєю дешевою і досить якісною робочою силою в сфері IT, і в той же час є світовим аутсайдером щодо кількості успішних IT-компаній.

Проте маю надію, що все міняється на краще. І збільшується кількість ініціативних підприємливих українців, які згодні ризикувати, творити нове і "захоплювати світ" своєю діяльністю в сфері високих технологій, а не тільки "пахати" за "стабільні долари" на дядю із-за океану.

Зображення користувача Володимир Щербина.
0
Ще не підтримано

У своїй книзі "The flight of the creative class. The new global competition for talent" Річард Флорида відзначає, що Україна по його розрахунках знаходиться у десятці країн з найбільшим творчим потенціалом, але аж на 27 місці по реалізації свого творчого потенціалу. А ще Україна входить у першу п'ятірку країн-донорів, тобто країн, талановиті люди з яких виїхали і по-справжньому реалізувались в інших країнах.

Творю, отже існую.