Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Чому Британія в майбутньому може вести боротьбу з Росією в космосі - The Telegraph (Великобританія)

Категорія:

Спецтема:

Відновлення сил Великобританії на традиційних військових аренах - суші, повітрі і на море - є лише частиною картини щодо майбутніх загроз - заявив новий глава Збройних сил Великобританії генерал Нік Картер (Nick Carter) в своєму програмному виступі в Королівському інституті оборонних досліджень. Про це пише Кон Кафлін (Con Coughlin) в британській The Telegraph.
 

181215-ukarmychiefnickcarter.jpg

Глава Збройних сил Великобританії, генерал Нік Картер
Глава Збройних сил Великобританії, генерал Нік Картер

Сер Нік, який командував британськими військами в конфліктах від Північної Ірландії до Афганістану, вважає, що Британія і її союзники повинні більш динамічно готуватися до майбутніх викликів, коли нові методи ведення війни вбудовані в більш традиційні способи.

«Ми знаходимося під час змін, більш широких, швидких і глибоких, ніж людство зазнало після світової війни, - сказав сер Нік. - Нам потрібно відтворити новаторство і винахідливість військового часу, щоб домогтися успіху в цьому середовищі».

Як і всі інші представники британських військових і розвідувальних кіл, сер Нік твердо переконаний в тому, що найбільшу загрозу безпеці становлять сьогодні не ісламістські терористичні угруповання, а Росія та інші держави-ізгої, такі як Іран. І в цьому контексті важливо розглянути методи, які така країна, як Росія, може використовувати в будь-якій майбутній конфронтації з Заходом.

Росіяни, звичайно, як і раніше будуть вдаватися до використання традиційних військових формувань: бойових літаків, кораблів і бронетанкових дивізій. Але вони також будуть грамотно використовувати широкий спектр нових придбаних ними технологічних навичок для нанесення нищівної поразки ворогу ще до першого пострілу.

Наприклад, в ході недавніх конфліктів в Грузії та Україні росіяни, перш ніж почали діяти їх звичайні збройні сили, використовували кіберзброю з метою виведення з ладу систем зв'язку і джерел живлення, отримуючи тим самим явну перевагу над противниками. Розумно очікувати, що в будь-якому майбутньому конфлікті за участю розвиненішої країни, такої як Великобританія, росіяни будуть використовувати подібну тактику, застосовуючи досконаліші системи.

Однією з очевидних цілей може стати інтернет, який можна вивести з ладу просто знищивши життєво важливі для його функціонування супутники зв'язку в космосі. 30 років тому багато хто сміявся над Рональдом Рейганом через його ініціативу «Зоряних воєн», яка повинна була дати можливість Америці використовувати космічні технології для свого захисту.

Плюс до всього, сьогодні такі країни як Росія, вкладають значні кошти в розвиток можливостей використовувати космос у якості нового поля бою. Причому російські військові, як стверджується, працюють над протисупутниковими лазерами, що запускаються з літаків ракетами.

До цього слід додати інші нетрадиційні методи, які використовують росіяни, такі як застосування нервово-паралітичних речовин, що вони продемонстрували на вулицях Солсбері, або спритне маніпулювання соціальними мережами для поширення «фейкових новин», що, як вважають американці, мало місце під час президентських виборів 2016 року.

Саме для того, щоб переконатися, що Великобританія належним чином підготовлена ​​до боротьби з цими новими формами війни, сер Нік хоче створити нову командну структуру, в рамках якої виникають арени конфліктів, такі як космос і кіберпростір, повністю інтегровані з більш традиційними командними структурами збройних сил .

«Наша модернізація буде вестися за допомогою технологій, - сказав сер Нік в своєму вчорашньому зверненні. - Ми сформуємо наші модернізовані сили за рахунок інтеграції п'яти областей - космічної, кіберпростору, морської, повітряної і наземної - з інформацією, що акумулюється в єдиному центрі».

Це саме той підхід, який необхідний, щоб Великобританія змогла захистити себе від загроз, з якими, ймовірно, зіткнеться в майбутні десятиліття.

Так, якщо склепати кілька нових авіаносців, це стане величезною перевагою в деяких типах конфліктів. Але не менш важлива буде здатність захистити себе на більш складних полях битв в космосі і кіберпросторі.

Наші інтереси: 

Британія зрозуміла серйозність загрози зі сходу.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Дуже добре, що наш геополітичний союзник має цілісний підхід до розуміння сучасної війни.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Дуже добре, що наш геополітичний союзник має цілісний підхід до розуміння сучасної війни.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

І дуже добре, що Британія усвідомила, хто сьогодні є реальним противником!

Цитата:
Як і всі інші представники британських військових і розвідувальних кіл, сер Нік твердо переконаний в тому, що найбільшу загрозу безпеці становлять сьогодні не ісламістські терористичні угруповання, а Росія та інші держави-ізгої, такі як Іран. І в цьому контексті важливо розглянути методи, які така країна, як Росія, може використовувати в будь-якій майбутній конфронтації з Заходом.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!