Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Балтійське море стане внутрішнім морем НАТО: Естонія та Фінляндія домовилися об'єднати берегову оборону

Категорія:

Світ:

Після вступу Фінляндії до військово-політичного блоку НАТО таке рішення стало можливим. Це дозволить закрити вихід до Балтійського моря для російських військових кораблів.

 

Про це міністр оборони Естонії Ханно Певкур (Hanno Pevkur) сказав в інтерв'ю газеті Iltalehti, зазначивши, що дальність польоту естонських і фінських ракет більша за ширину Фінської затоки, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Інтеграція протиракетної оборони Фінляндії та Естонії дасть змогу закрити Фінську затоку для російських військових кораблів. Балтійське море з приєднанням Фінляндії та Швеції до НАТО стане внутрішнім морем альянсу", – сказав Певкур.

Певкур повідомив, що восени минулого року Естонія вирішила придбати ізраїльські ракети Blue Spear для придушення морських цілей. Дальність польоту ракет становить 290 км. Вони здатні завдавати ураження по цілях у будь-якому місці узбережжя Фінляндії у Фінській затоці. Водночас протикорабельна ракета (МТО 85М) ВМС Фінляндії має дальність польоту понад 100 кілометрів, вона оснащена пошуковою радіолокаційною голівкою і фіни здатні тримати під контролем акваторію аж до північного узбережжя Естонії.

Естонські та фінські ракети будуть здатні тримати під контролем всю Фінську затоку, наголосив Певкур.

Найближчими тижнями в Естонії буде створено штаб-квартиру нової дивізії НАТО з дислокацією в республіці. Дивізія складатиметься із п'яти бригад. Естонія виділяє дві бригади, одну – Велика Британія. У разі потреби інші союзники НАТО направлять до Естонії ще дві бригади.

"Скільки солдатів постійно перебуватимуть в Естонії, поки що невідомо, оскільки країни НАТО переформовують свої війська", – сказав міністр оборони.

"Ми не лише створимо дивізійну структуру, а й складемо нові плани оборони Естонії та Балтії", – зазначив Певкур.

Глава військового відомства повідомив також, що Естонія купує в США протитанкові ракети, нові ракети берегової оборони, ракетні установки "Хаймарс" та інші.

"Наразі ми обговорюємо з американцями, наскільки великою буде їх присутність в Естонії", – зазначив Певкур.

Наші інтереси: 

Війна в Україні підштовхнула Фінляндію вступити в НАТО, а разом з Естонією закрити Балтійське море для країни-агресора.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи