Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
 • Відвідувань: 28
 • Переглядів: 31

Активи та пасиви - визначення понять згідно з Робертом Кійосакі

Світ:

Що належить до активів, а що до пасивів? Як визначити до чого відносити вашу власність? Які найпоширеніші помилки в цій галузі? Відповіді ми пропонуємо вам далі.

 

Поняття активів і пасивів є фундаментальним для досягнення фінансової незалежності. Р Кійосакі пропонує, з одного боку, просте, а з іншого боку, дуже ефективне тлумачення даних термінів.

Хто такий Роберт Кіосакі?

Роберт Кійосакі

Є імовірність, що серед читачів все ж знайдеться людина, яка знає Роберта Тору Кійосакі. Розповімо трохи про автора цієї теорії.

Р Кійосакі є одним з найпопулярніших інвесторів у всьому світі. Його знаменитість пов'язана не стільки з його успішністю на фінансових ринках, скільки з письменницькою діяльністю.

За свою приблизно 20-річну історію як автора, знаменитий підприємець і інвестор написав 26 книг, загальний тираж яких скоро досягне 30 мільйонів копій. Багато з його праць є затвердженою для навчання у ВНЗ літературою.

Тепер безпосередньо про питання активів і пасивів.

Що таке актив і пасив по Кіосакі?

Знаменитий інвестор пропонує досить просте розмежування між даними поняттями - напрямок грошового потоку. Іншими словами:

 • Актив - це власність, яка приносить дохід;
 • Пасив - це майно, що віднімає гроші.

У плані інвестицій до активів, як правило, відносять нерухомість, іншу власність або бізнес, в управлінні або діяльності якого власник не приймає активної участі. Так, до активів Кийосаки відносить:

 • Здавати в оренду нерухомість або землю;
 • Будь-яку іншу власність, що здається в оренду;
 • Акції великих державних компаній, використовувані для довгострокових інвестицій;
 • Вклади в банках та інвестиційних фондах;
 • Пасивний бізнес;
 • Інтелектуальна власність, що приносить дохід.

На покупку активів можна активно користуватися позиковими грошима, наприклад іпотекою, споживчим кредитом.

 До пасивів відноситься те майно, баланс доходів і витрат від якого негативний, тобто те, що забирає у вас гроші. Мова йде про:

 • Кредитні картки, кредити і позики;
 • Гроші, що зберігаються в сейфі або просто вдома тривалий час;
 • Особистий автомобіль;
 • Нерухомість, в якій ви самі проживаєте.

Однак не все настільки однозначно і далі ми наведемо деякі приклади частих помилок.

Часті помилки в питанні активів і пасивів

Багато людей при розрахунку активів і пасивів відносять будинок або квартиру, в якій вони живуть в першу категорію. На думку Р Кійосакі, це одна з найбільш поширених помилок. Будь-яке житлове приміщення вимагає постійного вкладення грошей у вигляді комунальних послуг, ремонту та багато чого іншого. Житло, в якому ви проживаєте самі приносить тільки збитки, а значить належить до категорії пасивів.

Також багато суперечок виникає навколо особистих автомобілів, які, як не дивно, можуть виступати в якості як активів, так і пасивів. Наприклад:

 • Якщо ви використовуєте машину тільки як засіб особистого пересування, то це пасив. Ви регулярно витрачаєте гроші на паливо, запчастини, послуги СТО і т.д., але при цьому вона не приносить безпосереднього доходу.
 • У разі використання авто для заробітку, наприклад, послуги таксі або кур'єра, то це майно вже можна перенести в розділ активів.
 • Окремої уваги потребують ретро і колекційні машини. Дані транспортні засоби є інвестиціями і приносять дохід за рахунок постійного зростання їх вартості. Головне бути акуратним при їх використанні.

Третьою оманою в питанні активів і пасивів, на думку Р. Кійосакі, є особисті заощадження, що зберігаються вдома. Багато хто вважає це своїм активом, однак інфляція кожен день зменшує цінність цих грошей і Роберт Кійосакі вважає це пасивом.

Джерело

Наші інтереси: 

У питанні активів і пасивів Роберт Кійосакі не дає однозначних ярликів для будь-якої власності. Все питання лише в тому, який вплив надає певне майно на ваш грошовий потік - позитивний чи негативний.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Світ Зелений.
0
Ще не підтримано

Хороша стаття, все правильно написано.
Я раніше прочитав багато книжок Роберта Кіосакі. Нажаль ті видання були неякісними, російською мовою. Це література для загального розвитку вайші. Читати це потрібно, але не слід думати що по цим брошурам можна навчитись вести бізнес.

Але можна освоїти такий предмет як фінансова грамотність якщо грати в гру Кешфлоу створену Робертом. 3 години гри заміняють 3 роки життя.

#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.

Коментарі

Зображення користувача Світ Зелений.
0
Ще не підтримано

Хороша стаття, все правильно написано.
Я раніше прочитав багато книжок Роберта Кіосакі. Нажаль ті видання були неякісними, російською мовою. Це література для загального розвитку вайші. Читати це потрібно, але не слід думати що по цим брошурам можна навчитись вести бізнес.

Але можна освоїти такий предмет як фінансова грамотність якщо грати в гру Кешфлоу створену Робертом. 3 години гри заміняють 3 роки життя.

#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.

Зображення користувача Олег Сагайдак.
0
Ще не підтримано

Давно захоплююсь Р.Кіосаки, в нього є цікаві і досить оригінальні ідеї, АЛЕ є одне застереження, він спотворює поняття, а це досить небезпечно.
Пасив це НЕ МАЙНО, а розшифровка походження активів.
Наприклад:
ваші активи: квартира, дача і машина,
пасив розшифровує, що: квартира в оренді, дача батьків, а на машині товариш дав покататися.