Як зазначає Олег Корсунь, до створення саморобного вітряка підштовхнув технічний інтерес та можливість економити електроенергію. «Завдяки Інтернету та власним знанням спроектував і самотужки зробив аксіальний трьохфазний генератор, - розповідає раціоналізатор. – Вітряк здійснює 250 обертів у хвилину».
Олег Корсунь змайстрував вітрогенератор з підручних матеріалів. Допомагали рідні, друзі та народні умільці з усієї України.
Постійні вітри, відсутність забудов і відносна висота поселення над рівнем моря дають змогу Олегу Корсуню ефективно використовувати відновне джерело енергії. «У нас на Височанці роза вітрів і будинок трохи на горі, - пояснює господар. – Щоб зробити вітряк ефективнішим, треба будувати щоглу висотою 50 метрів – там постійні вітри».
Ім’я калуського інженера Олега Корсуня неодноразово з’являлося на шпальтах науково-популярного журналу «Техніка молоді». Першим його власноруч виготовленим пристроєм був телевізор. У 1978 році винахідник спроектував і повністю виготовив машину, на якій взяв участь у всесоюзному автопробігу саморобних автомобілів у Москві.
Коментарі
Скільки це винахіднику коштувало?
Як багато розумних італановитих людей в Україні- дійсно в Україні (як говорять інаші і іноземні політики і експерти)величезний потенціал.Це вселяє надію.