Так у наших пошуках Сенсара ми ледве зупинились на сакральному числі 108! До речі, досягти одному слову цього справді космічного числа щастить не кожному поняттю і не в кожній мові. Серед усіх індоєвропейських і світових мов Діє-Слову «Мовити», що пішло від іменника «Мова», по праву заслужено можна присудити перше місце і королівський Чин «Лагідний Солов'їний Сенсар Земної кулі номер Один», вартий того, щоб вписати його Моворяд у всесвітньо знамениту «Книгу Гіннеса» за рекордну синоніміку одного-єдиного Слова: «Мовити»!
Про богатство лагідної української мови знають всі, а от про синонімічний неокрай діє-слова «Мовити», «Казати», «Говорити» мабуть не відає ніхто. Так у романогерманських мовах наявні 5-10 дієслів на позначення поняття «мовити». І цього їм достатньо. Бо їх мова виникла історично пізно, тому народ за такий короткий історичний період життя не встиг добрати відповідно довгий синонімічний ряд. Чого не скажеш про Сенсар українців. Їхня мова виникла ще в перед- і праісторичний період буття людини на планеті Земля, тому й мова українців значно богатша за всі інші мови не лише Європи, а можливо і всього світу.
Українці – це Слов'яни. А якщо так, то етнонім Слов'яни за другою етимологічною версією виник від Слова і Славлення Бога чи Богині Словом, Мовою. А отже скарбниця Слова і Мови у Слов'ян і Українців має бути незміримо більшою і богатшою за мови інших народів. Бо ж Мова, Слово стояло у коренях Древа Буття Українців-Слов'ян, вирісши у квітучий Мовний САМОбутній СЕНСАР Аріїв.
Але як це довести? Спробуємо на прикладі Мови. Всього за півдня, перебуваючи 16 червня на дачі в Осокорках, ми набрали цілий ешелон діє-слів - синонімів.
Перейдемо до справи ближче. Спершу ми гадали дійти до числа 16, потім – до 50-ти синонімів, за тим – до 64 – символічне ж число! Згодом – до 90! Хоч і 100 – це кругле число, сотня! Але хіба можна набрати цілу сотню з одного слова? Це не можливо! – сміялись ми самі з себе. Але коли дійшли до сотні понять на діє-слово «мовити», то нам тоді напевне щось відкрилось: Евріка! Ця Криниця-Пульсар Української Мови просто бездонна!! Оцініть самі –
ЛАГІДНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ СЕНСАР:
У живій криниці української Мови-Сенсару наявні іще й інші синоніми слова «мовити», «говорити» з більшим або меншим градусом «емоційної» чи «сленгової» лексики.
Але ми заледве зупинились на сакральному числі 108. До речі, досягти одному слову цього справді космічного числа щастить не кожному поняттю і не в кожній мові. Серед усіх індоєвропейських і світових мов українське діє-слово «мовити», що пішло від іменника «мова», по праву заслужено можна присудити перше місце і королівський Чин «Мати Мов світу», «Логос усього людства», «Лагідний Солов'їний Сенсар Земної кулі номер Один», вартий того, щоб вписати його Моворяд у всесвітньо знамениту «Книгу Гіннеса»!
Висновок:
Якщо європейські мови на творення синонімічних дієслів на поняття «мова», «мовити» витворили 5-10 синонімів, витративши максимум 1500-2000 літ своєї власної історії, то скільки ж тисячоліть потрібно для творення більше сотні слів-синонімів на одне-єдине поняття «мовити»? Слідуючи звичайній історичній логіці, то порядком у 20–25 разів більше! А отже, вік Української Мови має нараховувати від 40 до70 тисяч літ! Ми зупинимось на мінімальній позначці історичної хронології в 40-50 тисяч літ. Виходячи з такого по суті бездонного синонімічного богатства слова «мовити», Українській Мові нині минає від 40 до 50-ти тисяч літ!! Це число відповідає як історико-археологічним пластам давньоукраїнської духо-матеріальної культури, так і етноґрафічним, генетичним, палеолінгвістичним дослідженням світової гуманітарної науки ХІХ-початку ХХІ століть.
Один славутній приклад цього Мовного ряду має позбавити етнічну свідомість усього українства рабського почуття меншовартости, прищепленого століттями колоніального злочинства інших народів над народом українським. Більш того - наповнити серця українців новим і чистим світлом гідности, а нашу Колективну Етнічну Душу, Еґреґор українців, безкрайньою радістю, котра допомагає дорости до високости найвищих гірських верховин людського Духа. Сенсар Аріїв відкриває Епоху Нового Ренесансу. Він відроджує, надихає, піднімає нашу приспану Свідомість. Проявляє козацький характер до тих, хто займається пустомовством; просвітлює - наскільки богатим, щирим, різноманітним, гармонійним і лагідним є світ української людини. Отже головна настанова Нагірної проповіді – «Щасливі лагідні, бо вони успадкують землю» – абсолютно відповідає духу постіндустріальної епохи Золотого Віку Гармонії і Радости.
Ра-Діймо!
В тему:
Слово – солово – соловей – солов’їна мова
Діловою мовою Міжмор’я буде Сенсар
Міжмор’я-IV: релігія і політика
Геополітична доктрина Третього Гетьманату
Центр і периферія, або пробудження Пульсара
10 причин перемоги Третього Гетьманату
Українська мова підвищує рівень своїх вібрацій і підносить у Простір волі
Сенсар - магічна мова нової раси (етимологія)
НА ФБ повідомляє Danylo Yurachkivskyi 11 вересня 2016 р.:
Навесні 2012-го я створив табличку, де в translate.google.com зліва рядки з не менш як чотирьох РІЗНИХ слів української мови - справа їхній переклад російською ОДНАКОВИМ словом. Тоді мені вдалося створити 35 таких рядків.
Пробудження Пульсара цивілізаційного Центру відбувається на наших очах.
Ми наближаємо творення новітнього богатющого СЕНСАРУ Аріїв Міжмор'я для Нової Раси людства Золотого Віку.
Якщо дитина нечемно говорила до когось, їй казали "не пискуй". А слова у нашій мові об’ємні, живі, голографічні.
Наприклад рядок із вірша Глібова "Осінь": "...Таємна глибочінь дібров з печальним шумом оголялась".
Наша мова музична. Коли я гостювала в Німеччині, знайома дівчина, яка вже 2 роки жила в там, казала, що в німецькій мові нема такого багатства слів, щоб висловити почуття чи описати природу.
Коментарі
Чудова стаття! Отже, маємо два різновиди Сенсара:
1) Гіперборійський Сенсар (мова Золотої ери у всій її повноті) ;
2) Міжмор’ський Сенсар (спрощена, ділова мова міжнаціонального спілкування).
Третім варіантом може бути Магічний Сенсар (концентрована мова, спрямована на магічне перетворення реальності).
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Магічний Сенсар виконуватиме такі ролі: освітню, наукову, религійну та магічну. Отже, творимо магічний Сенсар якнайшвидше!
Якщо прагнеш чуда - створюй його!
Ще треба додати "гомоніти".
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Це добра ідея. Яка, справді, дає можливість усвідомити історичну глибину існування народу. Подібне, як народні пісні та ще й з самобутньою мелодією. Такий аналіз пісень різних народів також показує, який час потрібен аби створити таку кількість пісень.
З попереднього аналізу Вашого ряду слів, не враховані варіанти: умовити, відмовити.. Варто систематизувати цей перелік слів за тим же порядком абетки, може, ще якось - тоді Вам самим буде легше побачити і додати певні варіанти.
Можливо, не добачив: гримати, плескати..
Тобто Вам велика дяка (дякувати!) - є над чим поміркувати і самому :)
Хай Буде!
VitaYou!
У додаток: гукати, гукає - в переліку відсутнє, хоча у самому тексті у поясненнях є "відгукуватися"
Хай Буде!
VitaYou!
Додав "гомоніти" у п. 19 замість "бурчати", яке повторюється у п. 53.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Сюсюкати- ( невимогливо, потакати)
Пліткувати- (обговорювати інших)
Брехати- (бабця запитувала- “що брешуть інші?”)
І мої батьки на гавкаючих собак казали, що вони брешуть. Смішно!
Від Землі, сили народження, святою водою благословляю!
Глаголити, белькотіти, гугнявити, горлати, лементувати, скиглити, тріскотіти, цідити (крізь зуби), просторікувати, буркотіти, лопотати, гундосити.
З гуцульського діалекту: "прикАзувати" - поважно розмовляти (як слово приказки, але не як наказувати), "галайкати" - голосно викрикувати на всі околиці.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Ще є слово "пискувати" (від писок - уста), від якого, вірогідно, походить англійське "спік" (speak) - говорити . Звідси "писк" (пищання) і писати (писання).
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Oksana Gorshkova з ФБ: А ще можна пащекувати, цвірінчати, ляпати язиком, бубоніти, гундосити, булькати, тридзвонити, бурмотіти, мичати, бекати, варнякати...
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Якщо дитина нечемно говорила до когось, їй казали "не пискуй". А слова у нашій мові об’ємні, живі, голографічні.
Наприклад рядок із вірша Глібова "Осінь": "...Таємна глибочінь дібров з печальним шумом оголялась".
Наша мова музична. Коли я гостювала в Німеччині, знайома дівчина, яка вже 2 роки жила в там, казала, що в німецькій мові нема такого багатства слів, щоб висловити почуття чи описати природу.
Стаття дуже цікава і потрібна..
Ще можна додати "клацати" (зубами).
Цей французький словник нараховує всього 72 синонімів для слова говорити (parler): https://www.cnrtl.fr/synonymie/parler/verbe
при чому, деякі з них трохи "натягнуті":
- наприклад, "toucher" : торкатися ("торкнув комусь 2 слова"),
- або "accoucher" : родити ("нарешті випустив зі себе слово") ...
Тому порівняльна кількість - сумнівна.
Або для справжнього порівняння, і нам додавати такі вислови, як "ні пари з уст"...
Ще зауважу таке: сама лексика української мови (віщати...) відсилає до вищих понять, до духовности, до високого значення самого Слова (Живого Слова) - адже ми - Люди Сенсара !
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Дякую, Зірко Вітошинська за Гальський Сенсар до слова "Мовити" у 72 слова. У всьому світі чи є така величезна синонімічна кількість як в мові Первісних Аріїв - Українській?
Радіймо! Дорогі друзі! Миро Продум, Зоріно Небокрай, Євгене Чорний, Ія Подолянко, Зірко Вітошинська і всі інші. Натхненний вашою СЕнсар-Енергетикою, автор продовжив працю над Гіперборійським Сенсаром ІІІ тисячоліття - Золотої Ери Духа.
І що ж? Спочатку, як бачите, було 108 слів на базальне діє-слово "Мовити" (Говорити). Потім їх назбиралось 500. Згодом ця цифра збільшилась, адже Бог любить Тройцю! (Гадаю тішаться не тільки Автори - той, хто диктував і той, хто записував, а вся наша Гіперборійська Громада). Нині Гіперборійський Сенсар нараховує 1500 синонімічних асоціатичних значень ОДНОГО СЛОВА - "МОВИТИ". Це просто фантастично. Якщо зібрати всі мови світу, то, напевне, не набереться стільки. Працюймо! Тішимся! Ра-Діймо!
Яке посилання, Велеславе, на 1500 синонімів слова "мовити"?
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Зірка Вітошинська
Яке посилання, Велеславе, на 1500 синонімів слова "мовити"?
Скоро буде опубліковано. Можливо у новій книзі...Ще не знаю де.
Новій Гіперборії бути!
Тоді повідом, будь ласка!
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Повідомлю обовязково, пані Зірко!
Чудово, дякую заздалегідь !
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !