І
- А
- Б
- В
- Г
- Д
- Е
- К
- Л
- Н
- О
- П
- Р
- С
- Т
- У
- Х
- Ц
- Ч
- Я
Зображення користувача Леонід Українець.
Леонід Українець

Ельза Баркер

Ельза Баркер (1869–1954) - американська письменниця і поетесса. Вона стала відома книгою «Листи від живого покійника» (1914), яка містила повідомлення від мертвого чоловіка, отримані через автоматичне письмо.

Життєпис


Ельза Баркер народилася в 1869 році в Лестері, штат Вермонт. Працювала як письменник, була членом Теософського товариства. Вона також була ініційована в ордені Золотий Світанок. Баркер жила у Європі з 1910 по 1914 рік, спочатку в Парижі, а потім у Лондоні. В 1912 році, у Парижі, вона була змушена написати уривок, хоча сказала, що не знає, звідки прийшли слова. Вона сказала, що якась сила "сильно спонукала взяти олівець і написати". Ельза поставила під уривком підпис "X", який спочатку для неї не означав нічого. Їй потім сказали, що "Х" було прізвисько судді з Лос-Анджелеса на ім'я Давид П. Хатч, він помер, перш ніж появилось повідомлення. У 1914 році вона опублікувала книгу цих повідомлень, яка називалася «Листи від живого покійника». На думку Баркер уривки були справжніми повідомленнями від померлого, і син Хатча також вважав, що повідомлення були від його батька. Ельза Баркер опублікувала ще два томи повідомлень Хатча - "Військові листи від живого покійника" (1915) і "Останні листи від живого покійника" (1919). Приблизно в часі публікації у 1915 році Баркер проявляла інтерес до психоаналізу. У 1919 вона навчалася 14 годин на день. З 1928 по 1930 жила на Французькій Рив'єрі. Помела 31 серпня 1954 року.

Спадок

Основні ідея книги «Листи від живого покійника» в тому, що дух продовжує жити після тілесної смерті. Вода і вогонь додають душі сил. За допомогою певних вправ після смерті дух може зберегти свідомість. Духів приваблюють сильні почуття живих людей.