x
Warning: DOMDocument::loadHTML(): ID _ftnref1 already defined in Entity, line: 17 в функции simple_table_of_contents_generate_table_of_contents() (строка 108 в файле /var/www/vhosts/kth/observer/ar25.org/observer/www/sites/all/modules/contrib/simple_table_of_contents/simple_table_of_contents.module).
x
Warning: DOMDocument::loadHTML(): ID _ftnref2 already defined in Entity, line: 20 в функции simple_table_of_contents_generate_table_of_contents() (строка 108 в файле /var/www/vhosts/kth/observer/ar25.org/observer/www/sites/all/modules/contrib/simple_table_of_contents/simple_table_of_contents.module).
x
Warning: DOMDocument::loadHTML(): ID _ftnref3 already defined in Entity, line: 26 в функции simple_table_of_contents_generate_table_of_contents() (строка 108 в файле /var/www/vhosts/kth/observer/ar25.org/observer/www/sites/all/modules/contrib/simple_table_of_contents/simple_table_of_contents.module).
x
Warning: DOMDocument::loadHTML(): ID _ftnref4 already defined in Entity, line: 32 в функции simple_table_of_contents_generate_table_of_contents() (строка 108 в файле /var/www/vhosts/kth/observer/ar25.org/observer/www/sites/all/modules/contrib/simple_table_of_contents/simple_table_of_contents.module).
x
Warning: DOMDocument::loadHTML(): ID _ftn1 already defined in Entity, line: 50 в функции simple_table_of_contents_generate_table_of_contents() (строка 108 в файле /var/www/vhosts/kth/observer/ar25.org/observer/www/sites/all/modules/contrib/simple_table_of_contents/simple_table_of_contents.module).
x
Warning: DOMDocument::loadHTML(): ID _ftn2 already defined in Entity, line: 55 в функции simple_table_of_contents_generate_table_of_contents() (строка 108 в файле /var/www/vhosts/kth/observer/ar25.org/observer/www/sites/all/modules/contrib/simple_table_of_contents/simple_table_of_contents.module).
x
Warning: DOMDocument::loadHTML(): ID _ftn3 already defined in Entity, line: 60 в функции simple_table_of_contents_generate_table_of_contents() (строка 108 в файле /var/www/vhosts/kth/observer/ar25.org/observer/www/sites/all/modules/contrib/simple_table_of_contents/simple_table_of_contents.module).
x
Warning: DOMDocument::loadHTML(): ID _ftn4 already defined in Entity, line: 65 в функции simple_table_of_contents_generate_table_of_contents() (строка 108 в файле /var/www/vhosts/kth/observer/ar25.org/observer/www/sites/all/modules/contrib/simple_table_of_contents/simple_table_of_contents.module).
x
Аватар пользователя Андрій Гарас
Андрій Гарас
  • Visits: 5
  • Хиты: 5

Сколоти-Анти – ядро держави князя Аттили

Понад 1500 років пройшло з часу, коли на землях Праукраїни правив розумний, хоробрий і справедливий князь Аттила. У шкільних підручниках історії дітям розповідають казки, що нібито його предки примандрували із прикитайських земель і створили у 4 ст. після Р.Х. державу із центром у Панонії (сучасна Угорщина). Цю нісенітницю про гунів-кочовиків легко розбити, якщо ознайомитися з кількома працями різних дослідників та істориків і зробити об’єктивні висновки.

210228-korovay-1.jpg

Хліб-сіль – звичай хліборобів
Хліб-сіль – звичай хліборобів
«Цей народ ми називаємо скитами або гунами,
самі ж себе вони іменують русами»
візантійський імператор Костянтин Багрянородний (Х ст.)

Кочовики і землероби – це два несумісні поняття. Вони відрізняються всім: стилем життя, поведінкою, вподобаннями, звичаями, віруваннями. Гунів нам офіційна історіографія подає як кочовий народ, проте це твердження нічим не обґрунтовується. Треба позбутися цього облудного стереотипу.

Секретар візантійського посольства до Аттили – Пріск Панійський, який ОСОБИСТО розмовляв та бенкетував зі слов’янським князем, перебуваючи в середовищі гунів, чомусь постійно їх, а також Аттилу, називає скитами. Цей факт підмітив ще Іван Білик, автор бестселера «Меч Арея». А говорячи про скитів, ми повинні згадати одну із легенд, яка, без сумніву, свідчить про давні землеробські традиції на нашій землі:

«У тій країні, що спершу була безлюдною, вродилася [перша] людина на ймення Таргітай. Вони (скити  – Андрій Гарас, далі А.Г.) кажуть, що його батьками були Зевс та дочка Борисфена... З такого от роду походить Таргітай. Він мав трьох синів: Ліпоксая, Арпоксая й наймолодшого Колоксая. О тій порі впало з неба на скіфську землю золоте знаряддя: плуг, ярмо, сокира і коряк (чаша). Побачив це старший і швидко пішов узяти, але як наблизився, золото почало горіти. Він перелякався [й відступив], а тоді надійшов середульший – з ним сталося те саме; їх [обох] відстрашило палаюче золото. Але як приступив наймолодший, воно погасло й він заніс його додому. Коли старші брати довідались про це, відразу ж оддали владу наймолодшому... [Від тих братів пішли скіфські племена]. Всі вони називаються сколотами від імені царя [Колоксая], а скіфами нарекли їх греки".[1]

Далі А. Кіндратенко робить дуже точні висновки із легенди: «...вона була створена землеробським народом, про що свідчать знаряддя праці — плуг, ярмо та сокира; задовго до Геродота творці легенди були землеробами й користувалися плугом; легенда має місцеве походження, про що свідчить походження матері Таргітая – дочка Борисфена (Борисфен – давня назва Дніпра)...»[2]

А ось інший факт:

«Наші предки були споконвічними землеробами, і про це свідчать дуже досконалі календарі сезонних явищ, сезонних та польових робіт того часу (мова йде про Черняхівську культуру (1-5 ст. після Р.Х.) – А.Г.), виявлених в різних місцях Правобережжя Руси-України».[3]

Багато розповідають і звичаї:

«Під час зустрічі Аттили з мешканцями столиці (після детального аналізу праці Пріска Панійського приходимо до висновку, що вона знаходилася в межах сучасної Центральної України – А.Г.), жона першого сановника піднесла йому як вияв високої пошани хліб-сіль. Такий звичай міг народитися в народу, який споконвіку займається хліборобством, а ніяк не в кочових скотарських племен».[4]

А що ж нам розповідають про справжніх кочівників давні автори?

Аміан Марцелін (4 ст. після Р.Х.): «Ніхто у них не оре й ніколи не доторкнувся до сохи».

Фома Архідиякон, відомий також як Фома Сплітський (1200–1268 рр.) про татар: «До хліба вони відчувають огиду і їдять без розділення м’ясо чистих і нечистих тварин...»

Навіть цих небагатьох фактів достатньо, щоб побачити відношення кочівників до землеробства і хліборобства. Натомість легенди, досконалі календарі сільськогосподарських робіт, звичаї стають яскравим підтвердженням: сколоти-анти, які були ядром держави гунів Аттили, – це споконвічні землероби лісостепу і наші предки!

 

[1] Кіндратенко А.М. – Матеріали до історії Скитії-України IV-V століть. Походження та дії гунів.

[2] Там же

[3] Там же

[4] Іван Білик. Меч Арея: Роман. – К.: А.С.К., 2006 – 384 с.

Наші інтереси: 

Досліджуємо українську традицію.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Кращий коментар

Аватар пользователя Ігор Маціон
0
No votes yet

Дякую, Андрію, за цікавий допис! Вітаю з дебютом на сайті НО!

Звабити багатьох з отари - ось твоє завдання.

Комментарии

Аватар пользователя Ігор Каганець
0
No votes yet

Вітаємо Андрія з першою статтею на сайті НО! Чекаємо нових!

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Аватар пользователя Андрій Гарас
0
No votes yet

Дуже дякую Ігоре тобі за допомогу! Це безцінно! Працюю! Сподіваюсь, читачам цікаво.

У нас є вічність!
Радіймо життю граючи!

Аватар пользователя Ігор Маціон
0
No votes yet

Дякую, Андрію, за цікавий допис! Вітаю з дебютом на сайті НО!

Звабити багатьох з отари - ось твоє завдання.

Аватар пользователя Микола Стригунов
0
No votes yet

Ще один хороший матеріал із нашої історії. Матеріал, на який варто посилатись. Дякую!

Якщо прагнеш чуда - створюй його!

Аватар пользователя Зірка Вітошинська
0
No votes yet

Цікаво, Андрію, очевидно, що цікаво!
Чудовий початок, радітиму й наступними статтями -- !!!

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !