x
User warning: log4php: Invalid class [\Drupal\fb_instant_articles\DrupalLoggerAppender] given for appender [facebook-instantarticles-transformer]. Class does not exist. Skipping appender definition. in LoggerConfiguratorDefault->warn() (line 475 of /var/www/vhosts/kth/observer/ar25.org/observer/www/sites/all/vendor/apache/log4php/src/main/php/configurators/LoggerConfiguratorDefault.php).
x
User warning: log4php: Invalid class [\Drupal\fb_instant_articles\DrupalLoggerAppender] given for appender [facebook-instantarticles-client]. Class does not exist. Skipping appender definition. in LoggerConfiguratorDefault->warn() (line 475 of /var/www/vhosts/kth/observer/ar25.org/observer/www/sites/all/vendor/apache/log4php/src/main/php/configurators/LoggerConfiguratorDefault.php).
x
User warning: log4php: Nonexistnant appender [facebook-instantarticles-transformer] linked to logger [root]. in LoggerConfiguratorDefault->warn() (line 475 of /var/www/vhosts/kth/observer/ar25.org/observer/www/sites/all/vendor/apache/log4php/src/main/php/configurators/LoggerConfiguratorDefault.php).
x
User warning: log4php: Nonexistnant appender [facebook-instantarticles-client] linked to logger [root]. in LoggerConfiguratorDefault->warn() (line 475 of /var/www/vhosts/kth/observer/ar25.org/observer/www/sites/all/vendor/apache/log4php/src/main/php/configurators/LoggerConfiguratorDefault.php).
x
Леонід Українець's picture
Леонід Українець
  • Visits: 14
  • Hits: 15

Технологічний уклад, або технологічний устрій

Світ:

Технологічний уклад, або технологічний устрій - це сукупність технологій та виробництв певного виду, які поєднуються в стійку цілісність, що самовідтворюється.

Перша фаза припадає на зародження і формування нового ТУ в надрах попереднього і, спираючись на існуючий виробничий потенціал, набуває подальшого розвитку. Друга фаза пов'язана зі структурною перебудовою економіки на базі нової технології виробництва і збігається з домінуванням певного технологічного укладу.

Швидкість дозрівання певного ТУ залежить від сприятливих технологічних і соціально-економічних умов середовища. Якщо існує хоча і незначний, але стійкий незалежно від цін попит на новий метод, процес, продукт, то розвиток елементів нового технологічного укладу прискорюється.

Третя фаза починається «зрілістю» життєвого циклу ТУ, закінчуючись поступовим затуханням і відмиранням старіючого технологічного укладу. [3]

Перехід від одного технологічного укладу до іншого відбувається одночасно групою пов'язаних технологій.[4]

Хронологія технологічних укладів

Протягом останніх століть в історії технологічної еволюції змінили одна одну п’ять хвиль і склалося п’ять технологічних укладів.

Перша хвиля

(1770–1830 рр.) сформувала уклад, який ґрунтується на нових технологіях у текстильній промисловості та використанні енергії води. Цей період відзначається широким застосуванням парових двигунів і розвитком машинобудування.

Друга хвиля

(1830–1880 рр.) позначилася механізацією виробництва практично всіх видів продукції, створенням мережі залізниць та морських шляхів. Економічними символами цього періоду були вугілля і транспортна інфраструктура.

Третя хвиля

(1880–1930 рр.) базувалася на використанні в промисловому виробництві електроенергії, розвитку важкого машинобудування та електротехнічної промисловості на основі сталевого прокату, нових відкриттях у галузі хімії, становленні хімічної промисловості. То був період нафтового буму в США, створення потужного воєнно-промислового комплексу в Європі, широкого впровадження радіозв’язку і телекомунікацій. Починає розвиватися виробництво автомобілів та літаків, кольорових металів, алюмінію, пластмас, товарів тривалого користування. З’являються величезні фірми, картелі та трести. Дрібні компанії поглинаються великими, відбувається концентрація банківського і фінансового капіталів.

Четверта хвиля

(1930–1980 рр.) характеризується становленням укладу, який базується на подальшому розвитку енергетики із використанням нафти, нафтопродуктів та газу, а також засобів зв’язку, нових синтетичних матеріалів. Це ера масового виробництва автомобілів, тракторів, літаків, різноманітних видів озброєнь, товарів тривалого користування, будівництва швидкісних автомагістралей, аеропортів. З’являються та інтенсивно поширюються комп’ютери і програмні продукти для них. Атом спочатку використовується у воєнних, а згодом і в мирних цілях. На ринку панує олігопольна конкуренція, утворюються транснаціональні корпорації.

П’ята хвиля

(1980-2015?) спирається на досягнення в галузі мікроелектроніки, інформатики, біотехнології, генної інженерії, освоєння нових видів енергії, космічного простору, супутникового зв’язку тощо. Відбувається перехід від розрізнених фірм або навіть транснаціональних корпорацій до єдиної мережі компаній, що з’єднані електронними засобами зв’язку, тісно взаємодіють у галузях технології, контролю якості продукції, планування інвестицій.

Шоста хвиля

Можливі галузі 6-го технологічного укладу — біотехнології; аерокосмічна промисловість; нанотехнології; нові матеріали з наперед заданими властивостями; квантова електроніка; фотоніка; програмне забезпечення і засоби імітації; системи управління персоналом; компактна енергетика.

Джерела

1) Технологічні уклади, динаміка цивілізаційних структур та економічна перспектива України

2) Технологічні уклади: сутність та особливості розвитку

3) Технологія та технологічні уклади

4) Нове мислення в умовах обмежених ресурсів

Наші інтереси: 

Уточнюємо поняття. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Срібна монета (срібленик) Володимира Великого з гербом «Лебідь» на зворотній стороні

Ельфи Ісуса Хреста та їх символіка на гербі української ультранації (аудіо)

Лебідь – це справжня назва державного герба України. Найважливіше, що це символ ельфійської трансформації. Символ-магніт. Магічний символ української ультранації!

Кращий коментар

Святослав Хоробрий's picture
0
No votes yet

Радіймо !!! Дуже своєчасно написано.Наснився мені сон про подорожі в часі, які будуть буквально скоро вже технічно можливі. Тепер розмірковую чи потрібно мені було б при можливості змінити своє минуле.

Святослав Хоробрий

Comments

Святослав Хоробрий's picture
0
No votes yet

Радіймо !!! Дуже своєчасно написано.Наснився мені сон про подорожі в часі, які будуть буквально скоро вже технічно можливі. Тепер розмірковую чи потрібно мені було б при можливості змінити своє минуле.

Святослав Хоробрий

Леонід Українець's picture
0
No votes yet

Аз творю собі майбутнє. Хто зі мною?

https://t.me/ETEPHET

Анатолій Висота's picture
0
No votes yet

З точки зору науки й техніки, мабуть, так воно і є. А з точки зору РОЗВИТКУ (занепаду) ЛЮДИНИ як воно? Гадаю, що ШОСТА ХВИЛЯ буде пов"язана із створенням умов формування ЦІЛІСНОЇ і самодостатньої людини. Все, що буде сприяти гармонії людини і всього живого, автономному життю родини в РОДОВОМУ МАЄТКУ, поширенню родових поселень (а не міст-мурашників!), все це покличе до втілення, як підойму, нову науку й новітні технології. Хай буде!

Явсе Світ's picture
0
No votes yet

Перехід на нову хвилю ТУ більш-менш приходиться у часі із якоюсь війною..До речі у статті використана гарна фотографія..чим вам не символ нової країни..зрозумілий і правильний..його Сам Бог "малював"..чи будемо триматися предків і минулого...)))

Вірю в те, що розумію.

Арсен Дубовик's picture
0
No votes yet

Зі стрічки "RedTram - для збільшення прихильників НО":
Про можливість вживлення чіпів в мозок людини.
Так, "технології етично нейтральні". І автор проекту озвучує " благі наміри" - щоб каліки могли управляти комп'ютером подумки. Але, хіба вже все людство етичне?
Війна машин і людей триває і виходить на якісно новий рівень.
http://vsviti.com.ua/news/103405?utm_source=redtram&utm_medium=referral&utm_campaign=news&utm_content=534203571&utm_term=349008

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Леонід Українець's picture
0
No votes yet

Можливо реалізувати наступне: за допомогою компа управляти інвалідами.

https://t.me/ETEPHET

Арсен Дубовик's picture
0
No votes yet

Чому ж тільки "інвалідами"? ;)

Леонід Українець каже:
Можливо реалізувати наступне: за допомогою компа управляти інвалідами.

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)