Отже, перша "дорога", через вуха, передає у вигляді електричних імпульсів звук в мозок. Цей постійний шум виснажує певний пласт підсвідомості - їй приходитсья постійно бути в збудженому стані і те й робити, що вирішувати, допустити звук до свідомості чи ні, і як його для свідомості інтерпретувати. Але, не відомо, чи це є найбільшою бідою.. Імпульси досягають гіпофіза і гіпоталамуса. Особливо чутливий до шуму гіпоталамус. Від міського шуму він приходить в стан, близький до заціпеніння. Від того, не важко здогадатись про наслідки: порушення нейро-гуморального гомеостазу, а при тривалому впливі - те, що в простонароді називаєтсья "поганим характером". Тобто, шум, як і музика, напряму впливає на наш характер і стан здоров’я. Хотілося-б написати, що різниця тільки в тому, що музика лікує, регенерує і стабілізує, а шум - руйнує. Але згадав про добру половину сучасної музики - вона зповна достойна титулу "Шум з музичними інваріантами середнього порядку".
Друга згадана "дорога" - безпосереднє "масажування" звуком тканин тіла. Усе б, здавалося, "нічого", але звуки шуму порушують функціонування тканин і впливають на порушення відновлення клітин. Про музику і гени поговоримо в іншій статті, але якщо в двох словах: китайський вчений навчився брати звук з одного виду, і транслювати на зародок іншого - виходили гібриди. Так само з людьми і шумом. тільки тут сигнал значно слабший і замість сформованих "мелодій" маємо банальні "поміхи". В результаті "ніхто ще не вмер", а послаблення регенерації клітин в поліклініці не фіксується. От коли болячка вилізе, тоді і з’являюстья діагнози, які, як ви розумієте, до шуму "ніякого відношення не мають".
А щодо згадуваного вище "ультразвукового дослідження", то щоб бути чесним, його треба назвати "шумо-ультразвуковою зачисткою генної мелодики". Якщо таке роблять бабусі з букетом болячок - це ще одне. А от коли вагітна жінка лягає під звуковий ніж і "стерилізує" здібності і силу плоду - зовсім інше. Просто, про таке не говориться. Якщо дитина народиться без стерилізації шумом, а якщо ще й без прививок, це буде втрачений для медичної промиловості клієнт. А втрачених клієнтів будь-який бізнес старається не продукувати. Хтось можливо й заперечить причетність медицини, в тому числі державної, до бізнесу.. Такій людині прийдеться спростовувати основний символ сучасної медицини - Кадуцей - скіпетр Меркурія - бога торгівлі. Усі говорять про те, що прослуховування мамою класичної музики є корисним для дитини. Розумієтсья, що мама буде негучно, просто щоб чути, слухати звук середньої частоти. Але дуже мало хто співставляє це з ультразвуковим (значно потужнішим до впливу) 100% деструктивним шумом, динамік якого приставляють до пуза вагітної і врубають на всю потужність. На моніторі майбутня мама бачить ту частину хвиль, які відбились від плоду. Саме це і створює малюнок. А якщо дитина в утробі почне корчитись від знущань, то майбутня мама порадіє - "ой, він зі мною вітаєтсья!". А що? Ніхто з новонароджених ще не жалівся.
За даними вчених, у 70 % неврозів винуватцем є шум, гучні звуки, які руйнують своїми децибелами нормальну роботу організму. Шумовий терор призводить до порушень логіки мислення, душевної неврівноваженості, роздратованості. Не менш згубною є нестерпна какофонія і для шлунково-кишкового тракту, органів дихання, що з часом може викликати такі захворювання як гірпотанія, астма, виразка шлунка й навіть різноманітні алергії.
Постійні шуми від помірного до високого рівня викликають стрес, втому та дратівливість. "Невпинний вплив шуму не лише забирає радість життя, але й може повністю виснажити людину як фізично, так і психічно", - говорить Геральд Флайшер, професор Гессенського університету в Німеччині.
За словами професора Макіса Теапогаса, шум може викликати депресію, а також фізичні хвороби. "Шум притуплює у людини альтруїзм і викликає агресивність та ворожість", - говорив один з учасників кампанії проти шуму (Великобританія). Деякі дослідження проблем здоров'я на виробництві (Великобританія) показали, що шум понад 86 децибелів може завдати шкоди утробному плодові. У майбутньої дитини може бути пошкоджено слух, також можливі гормональні порушення та вроджені вади.
Під дією сильного шуму у людини звужуються кровоносні судини, й тому зменшується приплив крові до органів. Організм реагує на шум, виділяючи гормони, які спричиняють підвищення кров'яного тиску й серцебиття, що іноді призводить до дуже сильної пульсації і навіть стенокардії. На роботі шум не змінить постійного ритму, у якому ви працюєте, але він може вплинути на кількість допущених помилок.
Досліджено, що довготривалий шум викликає стійкий негативний вплив на успішність дітей. У зв'язку з цим S. Cohen, D. Glass, J. Singer [1973] виміряли рівень шуму на різних поверхах будинку і виявили, що на 8-му поверсі він був у 10 разів більшим, ніж на 32-му. У дітей було визначено слухову дискримінацію (нездатність розрізняти подібні за звучанням слова: пар, бар, ложка, лодка...). Чим нижче мешкали діти, тим гіршим виявились їхні результати в тесті.
Мільйони людей України щодня потерпають від гучного шуму як вуличного, так і побутового. Зокрема, із 1500 опитаних киян, які живуть на центральних вулицях, 76 % скаржаться на транспортні шуми, ще 21 % - на побутові загалом. ЗО-40 % населення України живе в умовах акустичного дискомфорту. Скрізь порушуються загальноприйняті санітарні норми допустимого шуму. Наприклад, рівень шуму в квартирах від 7 до 23 год. не повинен перевищувати 55 децибелів, а від 23 до 7 год. - 45 децибелів. На територіях, що прилягають до будинків, гранично допустимий рівень становить відповідно 70 і 60 децибелів.
Збільшення рівня побутових шумів лише на 20 децибелів викликає у людини головний біль, безсоння, нервове збудження. Постійне перебування в зоні акустичного ризику призводить до виникнення гастриту, виразкової хвороби через порушення секреторної і моторної функцій, хронічного тонзиліту. Визначний психіатр Бехтерєв писав, що безугавний вплив понаднормового шуму може викликати приступи епілепсії, а також порушення мови.
Розв'язати шумову проблему на державному рівні сьогодні неможливо. Проте боротись із шумом необхідно і для цього потрібно знати нормативи.
Зокрема, на відкритих майданчиках під час виступу музичних ансамблів допустимий рівень шуму не повинен перевищувати 80-86 децибелів, у спеціально обладнаних концертних залах - 85-90 децибелів у радіусі двох метрів від джерела звуку.
Проте цього не знають ті, хто влаштовують багатотисячні концерти в Києві чи інших містах.
Одним словом, акустична навала триває [О. Коцький-Боб'як, 1999]. І якщо її не зменшити, то невдовзі всі ми шукатимемо тиші, мов ковточка джерельної води у пустелі.
Існують різні методи захисту від шуму. У службових приміщеннях чи вдома корисно застосовувати метод маскування неприємного шуму так званим білим шумом. Наприклад, створення постійного звукового фону (класична музика). З цією метою вчені рекомендують користуватись антишумом - це використання іншого звукового джерела, яке виробляє коливання, що нейтралізують дію шуму. Можна на роботі використовувати протишумові шоломи, подібні до навушників, вони зазвичай дуже ефективні, їхня перевага в тому, що ви й далі чутимете словесні повідомлення й попереджувальні сигнали машин, але з ними важко визначити, звідки походить звук. Заглушки для вух повинні бути правильного розміру, але їх не можна використовувати, якщо у вас є якась вушна хвороба. Заглушки можемо придбати в аптеках, по всій Україні. Сучасні заглушки схожі на фільтр спід цигарки, їх практично не видно у вусі.
звук
О-о.. чудова стаття!
У липні місяці вже буде як 10 рік мого проживання на промисловій зоні де поряд із моєю кімнатою буквально 50-80 м. гудить цілодобово клятий завод.. Ну так ось ці децибели.. їх просто неможливо витримувати.. Так що дійсно стаття відображає реальну згубність впливу шуму на здоров"я. Для прикладу я вже як з два роки лікуюся матрицями ж.с. для відновлення крововпливу буквально майже по всьому тілу..
Тому старайтеся жити як у найтихіших місцях.. Адже відчуття тиші це таке блаженство)) на відмінно від клятого цілодобового шуму за 60-80 дц. якщо не враховувати постійний шум від машин, вантажівок і літаків у поєднанні разом із гавканням собак=)
Comments
Ой, Богдане! Таку гарну розмовву Ви завели!
Про шум (рівень децибелів) знають усі, але що цінніше Тиша - деякі... Наприклад, монахи. А ще американці :) Коли придбали мотокосарку, одразу звернули увагу на напис на ній - в перекладі з американської це звучить так: "Не для продажу в США!". Спочатку думали, що воно таке, а як запустили двигун ... !ой-йо-йо-й! Одразу зрозуміли! Такі децибели! Саме тут і додавалися протишумові навушники.
Колись був дзвонарем, то мусив користуватися "заглушками" з недопалків свічок - такі собі [url=http://ru.wikipedia.org/wiki/Беруши]беруші[/url]. Хочеться повторити ключові (на мою думку) вирази статті (ті, що запам’ятовуються, врізаються в пам’ять):
"музика лікує, регенерує і стабілізує, а шум - руйнує",
"сучасна музика - достойна титулу "Шум з музичними інваріантами середнього порядку",
"діагнози, які, як ви розумієте, до шуму (дозволю собі додати "і до щеплень") "ніякого відношення не мають",
"Якщо дитина народиться без стерилізації шумом, а якщо ще й без щеплень, це буде втрачений для медичної промиловості клієнт",
"якщо дитина в утробі почне корчитись від знущань, то майбутня мама порадіє - "ой, він зі мною вітаєтсья!"",
"А що? Ніхто з новонароджених ще не жалівся",
"невдовзі всі ми шукатимемо тиші, мов ковточка джерельної води у пустелі".
Очевидно, саме Ваша професійна дотичність до шуму спонукала Вас до щирого побажання: "Бажаю вам тиші!"
!Приєднуюся!
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Зробив підкреслення. Як писав статтю, здавалося, що тут більшість тексту можна підкреслити, тому спочатку залишив без підкреслень взагалі.
Щоб говорити про чорне, треба знати і біле, тоді з"являєтсья розуміння предмету. Так у всьому. Рівень шуму добре помітний, коли маєш можливість їздити і жити по Україні - селах, містах, полісах.. А також знаходитись і у "гробовій тиші", і у цехах/і т.п... Я таку можливість мав, тому різниця "кидається в вуха". Більшість людей проводять все життя в одному населеному пункті, на одній роботі. Їм важко оцінити/відчути рівень шумності їх середовища.. Приладом хіба що вимірювати. І то це покаже людям тільки цифри, а не світ, наповнений іншим повітрям.
ДуББлог https://t.me/+vcjh0iZEug00YjFi
Пропоную іншу редакцію речення "Все б нічого, якби звуки шуму не порушували функціонування тканин і не впливали на відновлення клітин." Якщо звертати увагу на виділення (а саме воно першим кидається у очі!), то виходить, що звуки шуму "не порушують" і "не впливають". Але все ж зовсім навпаки - шум якраз шкодить! Згідні?
Отож:
"Усе б, здавалося, "нічого", але звуки шуму порушують функціонування тканин і впливають на порушення відновлення клітин."
П.С. Як Вам вдалося відредагувати власний коментар? Я такої можливості не маю...
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Ще при написанні, бачив, що речення "каряве", і коли виділяв, також звертав увагу на це. Але окремо думати, як би ж то краще сформулювати, було ліньки ). Вдала підказка, речення змінене.
Я от хвилююсь, що нема можливості взагалі видаляти коментарі (що час від часу є потрібним), програміст до цього ще "по списку не дійшов". А в гравців навіть редагувати можливості нема. Я вважаю, що видаляти і редагувати власні коментарі повинен мати право кожен. Тепер залишається донести "волю народу" до Володимировича.)
Чув аргументацію, що така заборона проти "тролів", щоб не плутати/викривляти обговорень. Але на НО достатньо редакторів, щоб з тролями "окремо проводили виховну роботу", раз. І два - хочеться вірити, що аудиторія НО достатньо серйозна, щоб не займатись саботажами діалогів.
ДуББлог https://t.me/+vcjh0iZEug00YjFi
!Пропозицію "видаляти і редагувати власні коментарі повинен мати право кожен" - підтримую!
А щодо "тролів", то справді є численні редактори (про достатність їх кількості я б не говорив - !чим більше, тим краще!), і, головне є адміністратори НО у яких можливість фільтрувати й видаляти непотрібне (у відповідь на звернення серйозної аудиторії НО) обов’язково повинна бути.
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
На жаль, наскільки знаю, жоден редактор НО наразі не має можливості видаляти коментарі, в тому числі свої. Щоб видалити коментарі зараз треба звертатись до програміста.
ДуББлог https://t.me/+vcjh0iZEug00YjFi
О-о.. чудова стаття!
У липні місяці вже буде як 10 рік мого проживання на промисловій зоні де поряд із моєю кімнатою буквально 50-80 м. гудить цілодобово клятий завод.. Ну так ось ці децибели.. їх просто неможливо витримувати.. Так що дійсно стаття відображає реальну згубність впливу шуму на здоров"я. Для прикладу я вже як з два роки лікуюся матрицями ж.с. для відновлення крововпливу буквально майже по всьому тілу..
Тому старайтеся жити як у найтихіших місцях.. Адже відчуття тиші це таке блаженство)) на відмінно від клятого цілодобового шуму за 60-80 дц. якщо не враховувати постійний шум від машин, вантажівок і літаків у поєднанні разом із гавканням собак=)
На днях взнав:
Кормплячих жінок, при закупорках/затвердінні в молочних залозах, лікують штучним відсмоктуванням молока, масажами-розминаннями затверділих ділянок, але якщо не допомагає - ультразвуком - він розбиває любі затвердіння, є альтернативою хірургії. На справді, він і є хірургією в тому сенсі, що окрім грубого міжклітинного розривання-масажування, "оперує" нуклеїди, тонкий тканинний фон. Правда, є побічний ефект - у багатьох жінок після цього в місці, яке "лікувалось" ультразвуком, виникає рак! Тим же ультразвуком діагностують, ним же роблять дослідження плоду!
Чому виникає рак, лікарі, звісно, не пояснюють. Бо, в такому разі, люди відмовляться і від цієї методи, і від всього, що з ультразвуком зв"язане.
А пояснення до болі просте. Ультразвук, як писалось в статті, дуже потужний "молоток", що з легкістю проходить/заволодіває тканинами, і тільки кістки і значні потовщення являютсья перепоною. за цим принципом, як писалось, працює УЗД. Наші тканини мають свої "мелодії" - існує навтіь науковий фільм, де описуєтсья, що вся наша ДНК/РНК - це просто музика, партитура. Тому в світі "успішно" практикується генна інженерія методом облучення звуком зародків. В наших клітин є своя унікальна мелодія, інформація. А ультразвук її стирає, клітини втрачають свою мелодику, інформацію. "забуваються". В результаті - діти з приглушеним творчим і інтелектуальним статком, у випадку короткочасного впливу. У випадку довготривалого і потужнішого впливу ультразвуку на тканини - стирання пам"яті/мелодики клітин до того рівня, що клітини стають раковими - взагалі встрачають совість, стають дуже егоїстичними - в результаті - рак. Це медичний імперичний факт, "спитайтесь свого педіатра". З іншої сторони - якщо до рівня раку, ультразвук ще не встиг угробити клітини, просто розбив затвердіння в тканині, то клітинки, залози, трішки "призабудуть" свою функцію, мелодика вийде вже трішки з шумами - якість молока на органічному рівні знизиться, адже залози синтезують білок і т.д...
ДуББлог https://t.me/+vcjh0iZEug00YjFi
про низькочастотні звуки, шуми. матеріальний та духовний звук. мантри і т.д.
ДуББлог https://t.me/+vcjh0iZEug00YjFi
Фільм українською "ШУМ"(2007)
ДуББлог https://t.me/+vcjh0iZEug00YjFi