Programinė įranga ir mokomoji medžiaga padės regioninėms, verslo, mokslinėms tyrimo ir kitoms bendrijoms savarankiškai susiviennyti į nekorumpuotą socialinę ekosistemą.
Socialinės ir ekonominės reformos ir valymas nuo korupcijos Ukrainoje ir kitose postsovietinėse valstybėse yra slopinamas, kadangi gyventojai yra padriki ir amorfiniai, jie nesugeba iškelti lyderių ir juos kontroliuoti.
Šiuolaikiniai socialiniai tinklai nesprendžia organizacijos uždavinių, nes remiasi Web 2.0 koncepcija, kuri nenumato atitinkamų priemonių.
Atviros (open source) žaidimų įdiegimo Web 3.0 valdymo sistemos rengimas lengvam bendrijų svetainių kūrimui ir plėtojimui, kurios nori turėti pažangią organizaciją ir veiksmingai bendrauti su kitomis organizuotomis bendrijomis.
Programinės įrangos savitumas yra tai, kad nukreipia organizacijos narius veiksmingiausiu ir įdomiausiu keliu, suteikia savarankiško valdymo įgūdžius ir numato bendradarbiavimo standartą su kitomis bendrijomis.
Su siūlomu CMS-3.0 (Content Management System) bendrija gali greitai sukurti savo atskirą puslapį arba prisijungti prie jau esamų savarankiškų bendrijų.
Sistema yra vadinama „Demos“, nes pagrindinis organizacinis vienetas visuose lygiuose yra „demos“ – t. y. asmeniškai pažįstamų žmonių bendrija iki 150 narių.
Sistema turi modulinę struktūrą (kaip konstruktorius), tai yra, leidžia jums pradėti nuo lengviausios naujienų svetainės (Web 1.0) su modulių valdymo pultu, įjungiant juos vienu mygtuko paspaudimu.
Pagrindinių modulių sąrašas:
1. Socialinis tinklalapis: registracija, profilis, pasikeitimai pranešimais, dienoraščiai, komentarai.
2. Finansavimas: keitimasis socialine energetika, vidaus prekyba, investicijos, apsvarstyti balsavimai.
3. Organizacija: vartotojų susibūrimas į struktūrines pirmines grupes (spiečius), paskirstant būtinus vaidmenis.
4. Savivaldybė: abipusis grupės narių vertinimas, reitingai, lyderių iškėlimas, perrinkimas.
5. Respublika: pirminių grupių narių apjungimas į aukščiausio lygio „demos“ – šimtinė, pulkas.
6. Konsensusas: sprendimų rengimas ir priėmimas, savų įstatymų ir taisyklių bazė.
„Demos“ sistema gali domėtis įvairios bendrijos: teritorinės (kaimo bendruomenės, daugiabučiai namai, miestai, rajonai, sritys), verslo (įmonės, projektai, prekybos tinklai, turgūs), pagal pomėgius (mokslo, politiniai, religiniai, hobis, savišvieta, poilsis, menas, diskusiniai).
Žaidimų įdiegimas, „socialinis liftas“ ir dinamiški vaidmenys (teisėjas, patarėjas, pulkininkas, iždininkas ...) padės prigimtinių lyderių ir savo pašaukimo ieškotojų saviraiškai.
Vidaus sistemos skaidrumas, aiškios įgaliojimų suteikimo procedūros ir priklausomybė nuo „demos“, kur kiekvienas žino visus, padės visuomeninėms organizacijoms ir politinėms jėgoms, kurias domina visuomenės apsivalymas nuo korupcijos.
Socialinės ir organizacinės įrangos Web 3.0 parengimas gali sudominti programuotojus, kurie nori susipažinti su bendraminčiais ir patobulinti savo įgūdžius, o po to įdiegti „Demos“ konkrečiose bendrijose.
Saviorganizacijos modelis grindžiamas dabartiniu supratimu apie neuroninių tinklų darbą, apie žmogaus informacines galimybes (Dunbar skaičius).
Respublika ir demokratija – universalūs „Demos“ efektyvumo kriterijai. Organizacinis modelis aprašytas straipsnyje „Savivalda. „Demos“ ekovalstybės ". Teisingas paprastumo ir sudėtingumo derinys pasiekiamas taikant fraktalumo principą. Praktinis atskirų modelio elementų bandymas jau vyksta socialinio tinklo svetainėje AR25.org.
Творимо!
Це перспективно, особливо коли до цього постараємось залучати і ту частину молоді що проводить час одинокості у віртуальному світі ігор та всього що забирає з їх рук творення майбутнього. Може в цьому напрямку відкриються великі перспективи залучення школярів та студентів до творення свого майбуття.
Хай живе Міжмор’я!
Comments
Це перспективно, особливо коли до цього постараємось залучати і ту частину молоді що проводить час одинокості у віртуальному світі ігор та всього що забирає з їх рук творення майбутнього. Може в цьому напрямку відкриються великі перспективи залучення школярів та студентів до творення свого майбуття.
Хай живе Міжмор’я!
Проект "Демоси" має ще одну назву - "Кінець самотності!"
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Очищення суспільства від корупції обов’язково викличе опір зі сторони корупціонерів. Тому конструктор для швидкого творення сайтів краще позиціонувати, як засіб творення спільнот стійких до впливу корупції.
Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)
Так, згоден. Ми не боремося з корупціонерами, а створюємо спільноти, стійкі до впливу корупції. Проте для пошуку союзників краще звучить "антикорупційний софт". Це вже як бренд.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Самофінансування означає рентабельність і незалежність у фінансовому питанні..
Вірю в те, що розумію.
Вірю в те, що розумію.
Корупція - це наслідок. Причина - загнивання і розпад перестарілої соціально-економічної і політичної системи.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Якщо заглибитись в етимологію слова corruption, то воно означає загнивання, псування. Тобто корумпований міністр - це те саме, що зіпсований міністр.
Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)
В розмові з Йонасом Гудаускасом - мером Литовського міста Шілате зрозумів, що корупції та безробіття немає там де громади самоорганізовані, невеликі, знають один одного, а головне розуміють, що кошти громади - це гроші кожного і зроблнене за них буде для блага кожного. А сама корупція зникає коли виша свідомість, культура і виховання і викорінювати вже існуючу краще від корення, щоб не давати поживи високим гіллякам. Готую матеріал про литовський досвід децентралізації і організації достойного і справедливого життя громад.
Хай живе Міжмор’я!
Не скажу за DJango, ймовірно, пан Ігор про нього розкаже ;), але платформа CMS/CMF Drupal, на якій побудовано і цей сайт, володіє чудовими інструментами зі створення збірок потрібного рівня функціональності (https://www.drupal.org/documentation/build/distributions), можна створювати інсталяційні профілі... це є "opensource", й, поскільки, написана на PHP, то має широкий вибір серед пропозицій хостингу.
Поширення таких збірок є вже, мінімум, років 5-7 усталеною практикою. :) Але, звісно, вибір платформи - це суб'єктивний процес. Якщо DJango запала в душу... що з цим поробиш?.. ;)
У нас відбувається реальна розробка на Друпалі, і вона буде розгортатись.
Водночас треба дивитися на кілька років у майбутнє і бути відкритими для альтернативних варіантів розвитку.
Сьогодні серед київських молодих програмістів найпопулярнішими є Java, C Sharp і Python. Друпалом і PHP їх значно важче зацікавити.
Мені подобається те, що вже є принаймні два україномовні підручники з програмування на Python і Django.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Щодо мов програмування. Тут якось спрацьовує принцип Паретто 80:20. Так, приблизно 80% сайті написані на PHP, інші 20% - на Java, Pyton та інших.
Ось тут цікаве наочне порівняння мов Java і Pyton
http://codeguida.com/post/383/
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Десь два роки назад, коли вирішував яку мову програмування вивчати, підійшов до цього питання дуже серйозно. Кілька вечорів провів за прочитанням різних статей та форумів в яких порівнювались між собою різні мови програмування. Врахувавши всі думки теж зробив вибір на користь Питона. Зробив висновок, що по кількості своїх переваг він значно перевершує інші високорівневі мови.
Але так історично склалось, що PHP набагато популярніша, тому що вчасно захопила нішу веб-розробок. Тому зараз можу назвати мінімум 10 варіантів створення хорошої соціальної мережі на різних CMS, що працюють на PHP. Причому адмініструвати ці системи дуже просто. А ось чи вийде щось подібне по зручності створити на базі Django, треба добре розібратися.
Але щиро бажаю успіхів щодо реалізації цих планів. Мені буде дуже цікаво подивитися на результат, так як пізніше планую все таки повернутися до вивчення Python та Django.
Якби йшлося лише про розгортання соціальної мережі Web 2.0 з переважно уже готовими модулями, то для нас найзручнішим був би Друпал 7.
Проте для створення Web 3.0 нам доведеться багато програмувати зовсім нового, а для швидкої і якісної розробки сьогодні найкраще підходить Пітон.
Окрім того, Python дає масу інструментів для вирішення завдань, пов’язаних із створенням штучного інтелекту та аналізу даних.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Наскільки пам’ятаю Python дуже популярний в сфері науки, по-перше тому що він мінімалістичний (чіткий, нічого зайвого) так як створений математиком, а по-друге, тому що для нього є багато наукових бібліотек (розширень).
Але більш творчі програмісти обирають переважно щось типу Ruby, так як там є можливість одну річ зробити кількома способами. Вони вважають це свободою.
Проте важливе для мене питання полягає в тому, чому Python маючи стільки переваг над іншими високорівневими мовами програмування майже не росте в загальній популярності (згідно багатьох рейтингів, які я бачив).
Є таке ігрове змагання для програмістів - CodeBattle. Ідея гри дуже проста: вам і супернику дається завдання, ви вирішуєте її на вибраній вами мові. Ви бачите код суперника в реальному часі, результати запуску тестів і можете спілкуватися з ним і глядачами в чаті. Хто перший вирішить задачу (задовольнить тестам) - той переміг.
Ось статистика за останні три місяці 2015 р. Найчастіше перемагали команди з мовою Python
Джерело
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Якщо я правильно зрозумів, то новий софт матиме великі можливості формування дерева ділової корпорації, яка складатиметься з великої кількості автономних одиниць - демосів.
Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.
Саме так. Завдання нового софту - максимально полегшити процес структурування нації і спрямувати його оптимальним шляхом.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Ця стаття вже має литовську сторінку. Клацайте на прапорець - і відкриється вам!
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!