"Космос має вплив на наше щоденне життя і, отже, на мою музику також. Те, що я шукаю, може так чи інакше мати відношення до духовного. Я пробую об'єднати почуття, які належать світу, в якому я живу." - Ерік Муке
Особливість їх творчості - отримання музичної культури безпосереднім контактом, трансформація етно-мотивів в семпли/біти, і їх подальша трансформація в сучасну, часто танцювальну, форму. В основному, історія виглядає таким циклом - поїхали в певний регіон, набрались "вражень", приїхали - доробили музику, випустили альбом. Повторили :) Таким чином об’їздили майже весь світ.
Цікавим є також те, що попри свою співпрацю, композитори постійно займались "своїми справами" - особистою творчістю, яку фани Deep Forest можуть відшукати у багатьох фільмах і музичних проектах.
Ще одна цікава обставина. Люди, які працювали з Еріком та Мішелем, дивним чином переймали стиль їх музики, і в подальшому самостійно творили продукти в цьому стилі.
Несподіваним відкриттям під час написання цієї статті стало те, що їх музику краще слухати, а не дивитись :) Тобто, кліпи/відеоряд заважають сприйняттю саме цієї музики. Музика у Deep Forest виходить самодостатня, Deep, одним словом, і образи, які пробують "втулити" до звуку, тільки "обрізають", "заганяють в рамки" і відверто псують враження від композицій. Тож рекомендую знайомитись з музикою відповідними органами - вухом, а не оком.
Їх музика дуже різноманітна: наситившись певним фольклором, композитори виливають його в самобутній альбом. Тому, описуючи один альбом, можна скласти хибне враження. Краще - прослухати усі альбоми і скласти своє :) Див. посилання в кінці статті + ряд доданих пісень у плейлист "Музика" на ЮТуб каналі Народного Оглядача (пропоную прямо зараз запустити звідти відтворення ДіпФореста і продовжити читати вже під музику).
Охарактеризуємо спільні риси - це семплування (порізка мелодії на фрази і їх накладання одна на одну з частим повторенням) + біт (мікро-семпли, що задають ритм, зазвичай емулюють барабани), також звук іде ніби "з глибини", тут згадується назва гурту. Ну і, звісно, етно мелодії/уривки мелодій, різних культур.
Етно - поняття широке, Діп Форест користується іншим терміном - Амбієнт, в перекладі з англійської - древнє. Тобто, композитори стараються відкопати в етносі самі древні мотиви. В результаті маємо колоритні альбоми, кожен з яких містить мотиви з певного куточку світу під європейським гланцем :).
Michel Sanchez. Почав свою музичну кар’єру в 4 роки (як і Моцарт) - почав грати на акордеоні. Любов акордеона зберіг на все життя, в чому ми можемо пересвідчитись на багатьох треках. Також віртуозно володіє фортепіано, грає на інших інструментах, в т.ч. на органі. З 1980-го - композитор. Багато подорожував по світу ще до створення творчого союзу "Глибокий Ліс". Улюблений композитор - Моцарт. Написав музику до 4 фільмів.
Eric Mouquet. З 15-ти років і по сьогодні захоплюється астрономією, має власну обсерваторію, друкується у астрономічних виданнях. В 16 років почав грати у аматорському гурті, з чого й почалась музична кар’єра. З часом почав писати музику для гурту, в якому грав, потім, його композиторський хист помітили інші гурти, і почали замовляти музику. Далі почав професійно займатись створенням музики. Створював мелодії для брендів. Гармонійний чоловік, одружений, має дитину. У 1990 р., працюючи над електро-танцювальним проектом, зустрівся з Мішелем, тоді ж композитори й вирішили створити "Дрімучий Ліс".
deep_forest_-_sweet_lullaba.mp3
У 1992-му році, на другий рік співпраці, вийшов дебютний синг «Sweet Lullaby», який відразу злетів у ТОП світових музичних рейтингів, і в тому ж році вийшов повнометражний альбом. Використання в ньому елементів музики пігмеїв привело до того, що його почали включати в благодійні збірки музики, що випускались по програмі допомоги африканським племенам, в тому числі пігмеям. Таким чином, Deep Forest став групою, чия діяльність узгоджувалась і частково проходила під егідою ЮНЕСКО.
Цей альбом номінувався на Греммі, а в Австралії отримав дві "платинові платівки" (читай "шалені продажі на протязі тривалого часу"). Америка також оцінила (за продажами платівки) цей альбом, хоча й не так бурхливо, як Африка та Австралія. З того ж 1992-го року прийнято вести відлік існування дуету.
Дуже плідною вийшла співпраця в Східній Європі - Болгарії, Угорщині. Там, об’єднавши зусилля з відомою співачкою Мартою Шебештьен, випустили навпрочуд успішний альбом «Boheme» (1995), за який у 1996 р. отримали нагороду "Греммі" з титулом "Кращий альбом в категорії світової музики". Всього у групи налічується 9 подібних світових нагород.
Діп Форест створив музику для досить прогресивного, на свій час, фільму "Дивні дні"/"Strange Days" (лінк на Вики (рос.), лінк на перегляд (рос.)).
Прикрий факт: попри понад 10-річну співпрацю "душа в душу", кілька років тому композитори посварились, відтак альбоми «Deep Brasil» (2008), «Deep Africa» та «Deep India» (2013) належать перу Еріка Муке. Анонсується наступний альбом «Deep Space» з цікавими кліпами. Студія Еріка знаходиться, в прямому розумінні, під одним куполом з його обсерваторією – альбом "Діп Спейс" обіцяє бути цікавим.
Спільно композитори працювали 10 років (1992-2002). Можливо, їх співпраця ще налагодиться. Зараз випускають окремо власні альбоми. А поки - фани обговорюють в групах, хто кого з них більше любить, в кого апаратура крутіша (Санчес), а в кого композиції глибше (Ерік). Єдиноголосно сходяться на тому, що без внеску обох композиторів нам не світить почути повноцінний, завершений і пропрацьований трек.
Ряд фанів вважають найсильнішим їх альбом 2002-го року «Music.Detected.». Обкладинка - жінка усіх 4-х рас з червоною тілакою у вигляді лого Дрімучого Лісу і покаліченим німбом у стилі техно :). Можемо розуміти це так: Deep Forest демонструється як прояв музики, що об’єднує раси, або що ввібрав в себе риси усіх чотирьох рас (що є щира правда :), і номінується як музика для розвитку 7-ї чакри (в чому автор статті Вішудхою сумнівається :), музика, яка достойна бути активатором/модулятором тієї ж, 7-ї чакри, Аджни. Або-ж, "музік детектед" - "музика виявлена" - у всіх расах, у всіх людях. У збірку, мабудь, увійшли мотиви зі всіх куточків світу, це, мабудь, і стало основною ідеєю обкладинки.
Як би там не було, обкладинка до альбому вийшла ефектною. Цікаво те, що розміщення рас дивним чином перегукуєтсья з зіставленням рас до гун, і розміщено у площині по напрямках світу у відповідності до законів Васту.
deep_forest_-_endangered_species_remix.mp3
Для вичерпної інформації і прослуховування практично усієї дискографії:
Вики (ру); www.deep-forest.fr (основний); michelsanchez.com (наповнений); deepforest.co (наповнений); Слухати на soundcloud.com; Слухати та читати на zaycev.net; Слухати на i.ua; myspace.com; myspace.com/michelsanchez; vk.com (наповнена); facebook.com сторінка, група; Сторінка на allmusic.com.
П.С. Не раджу вмикати альбом «Deep Brasil» (2008). Там співак володіє сильними негативними якостями і серйозним викривленням дош. Підозрюю, у нього серйозні проблеми з певними відносинами, про що він може і не знати... Слухаючи музику, ми переймаємо якості того, хто грає, і особливо співає. Тому, "МінЗдор попередив", як говориться...
музика
Так, читається під музику значно соковитіше!
П.С. Перепрошую, а "Глибокий Ліс" і "Дрімучий ліс" не одне і те ж?
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Commentaires
Гарна стаття! Заслуговує на те, щоб її додати до Вікіборії.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Так, читається під музику значно соковитіше!
П.С. Перепрошую, а "Глибокий Ліс" і "Дрімучий ліс" не одне і те ж?
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Deep Forest (англ. "Глибокий/Дрімучий ліс" 1992р. - по сьогодні)
синоніми
ДуББлог https://t.me/+vcjh0iZEug00YjFi
Думаю, в тексті так і варто навести переклад назви групи - "Глибокий/Дрімучий ліс".
Не однакове прочитання в різних місцях вноситиме недорозуміння.
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Якщо ясно читати текст (перше речення), то ніякої плутанини бути не повинно ;)
ДуББлог https://t.me/+vcjh0iZEug00YjFi
Хай буде! :-)
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)