Олена Каганець's picture
Олена Каганець
  • Visits: 50
  • Hits: 53

72% жінок, які зараз живуть в Україні, не розглядають виїзд за кордон, 15% замислюються про виїзд

Категорія:

Найчастіше жінок утримують в Україні сім’я та почуття приналежності до України. Жінки-ВПО (внутрішньо переміщені особи, тобто ті, хто виїхав з окупованих ворогом територій) не мають сильнішого бажання виїхати, за винятком тих, хто більше спілкується російською мовою.

Про це йдеться у дослідженні  Центру економічної стратегії, проведеному з American University Kyiv, що базується на опитуванні «Рейтинг Онлайн».

Головна причина, чому жінки залишаються в Україні, – бажання бути зі своєю сім’єю. Цю мотивацію обрали 91% опитаних.

На другому місці – патріотичний мотив: 88% сказали, що залишаються, бо це їхня країна.

Серед матеріальних чинників найбільш значущим є наявність житла (72%). Менше жінок залишаються через хорошу роботу (46%) або кращий рівень життя в Україні, ніж за кордоном (47%).

20% жінок хотіли б виїхати, але не мають такої можливості.

Попри те, що всі респондентки наразі живуть в Україні, лише 39% вважають безпеку причиною залишатися.

Молоді жінки (18–29 років) у 1,5 раза частіше розглядають можливість виїзду – 26% проти лише 6% серед жінок віком 50–60 років.

Сімейний стан також має значення. Серед незаміжніх жінок міграцію розглядають 22–24%, що вдвічі більше, ніж серед заміжніх або овдовілих (11%).

Розлучені жінки також частіше думають про виїзд – 16%.

Цікаво, що ні наявність, ні кількість дітей, а також кількість дорослих у домогосподарстві не мають суттєвого впливу на міграційні наміри.

Жінки, які вже виїжджали за кордон і повернулися, на 14 відсоткових пунктів частіше розглядають можливість поїхати знову – порівняно з тими, хто не залишав свій дім після 24 лютого 2022 року.

Якщо жінка переміщувалась і за кордон, і всередині України, її інтерес до виїзду зростає ще більше:
– на 20 в.п., якщо вона вже повернулася додому
– на 4 в.п., якщо вона наразі є ВПО

Водночас саме внутрішнє переміщення не впливає на бажання виїхати за кордон.

Також немає суттєвих відмінностей у міграційних намірах серед жінок із прифронтових чи окупованих територій, а також серед тих, чиї будинки зруйновані.

В умовах війни жінки найчастіше замислюються про еміграцію через потребу в безпеці (73%) та бажання кращого рівня життя (75%).

Понад 65% вважають, що за кордоном знайдуть кращу роботу, а 62% – думають, що матимуть доступ до соціального захисту й житлової підтримки.

Фінансова стабільність – ключовий мотив виїзду. Безпека – головний тригер до дії. Побутові труднощі, як-от відключення електроенергії, теж важливі (53%), але меншою мірою.

63% жінок вірять, що діти за кордоном матимуть кращі умови для розвитку.

Освіта – ще один частий стимул до переїзду.

Дослідження проведене Центром економічної стратегії та Інститутом поведінкових досліджень при American University Kyiv в рамках проекту з підтримки Уряду України у розробці та впровадженні доказових політик для подолання демографічних викликів, що втілюється UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні спільно з Міністерством соціальної політики України, за підтримки Уряду Великої Британії у співпраці з ГО «UA Experts».

 

Наші інтереси: 

Розуміємо, що усі, хто виїхав з України після початку великої війни, виїхали або з окупованих територій, або просто користуючись можливістю. Тих, хто скористався ситуацією, коли усім без винятку українцям можна було виїхати з України, – більшість. Дивуюся, як жителям Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької областей загрожувала російська окупація, але вони "втекли від війни" (маю багато прикладів). Кияни також досі сидять по закордонах і "страждають" у Німеччині (але не повертаються!): скаржаться на те, що треба вчити німецьку мову (а це – безплатно!), на суворі німецькі правила та закони, на медицину. Вони мають від Німеччини майже 600 євро щомісяця (на дітей близько 500), соціальне житло. Вони їздять раз-два на рік "у відпустку" до України або полікувати зуби (мої німецькі знайомі дуже дивуються цьому і питають, чому ж вони не повертаються в Україну, наче їх хтось тримає у Німеччині, що їздять у "відпустку"). Багато хто з "біженців", хто виїхав і користується "захистом в Європі", насправді виїхали зовсім не тому, що їм щось загрожувало. Просто так можна було. До того ж наша влада тепер має можливість "пиляти" кошти держбюджету на програму сприяння поверненню українців з-за кордону.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.