Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Ефективні способи заощадити в подорожі

Багато хто сприймає подорожі по світу як дорогі заходи, які можуть дозволити тільки заможні люди. Однак не всі туристичні поїздки вимагають великих фінансових вкладень. Є кілька способів, які дозволяють організувати цікавий і насичений відпочинок за кордоном або в рідній країні, не витрачаючи на це величезних сум.

Придбання квитків

Домогтися значної економії при плануванні подорожі допоможе завчасна покупка квитків. Квитки на літак або поїзд, придбані за кілька місяців, обійдуться на 20-25% дешевше, ніж куплені безпосередньо перед поїздкою.

Заощадити на авіаквитках можна, якщо розглянути пропозиції лоукостерів – компаній, що спеціалізуються на недорогих авіаперевезеннях. Низькі ціни для пасажирів вони забезпечують завдяки тому, що:

  • Продають квитки на літаки в Інтернеті. Такий підхід дозволяє виключити витрати на оренду стаціонарних кас.
  • Виключають з вартості розвага і харчування під час польоту. Ці послуги пасажири можуть отримати в індивідуальному порядку за окрему плату.
  • Збільшують кількість місць для пасажирів. Можливість вибору зручного місця також надається на умови додаткової плати.
  • Містять мінімальний штат співробітників. Багато з них в ході роботи виконують кілька обов'язків (прибирання і навантаження багажу та ін.).
  • Не надають безкоштовних місць в салоні для багажу. Якщо мандрівники хочуть взяти в салон щось, крім ручної поклажі, їм доведеться пройти завчасну реєстрацію на сайті авіакомпанії.

З метою економії лоукостери використовують для перевезення людей переважно нові літаки. Зазвичай їх вік не перевищує 10 років. Після закінчення даного періоду техніку продають іншим компаніям, виручені кошти використовують для покупки нових літаків. Завдяки такому підходу мінімізуються витрати на ремонт техніки, що дозволяє знижувати ціни на квитки.

Місця для проживання

На другому місці після покупки квитків в статті витрат мандрівників варто оплата житла. Більшість туристів в чужому місті або країні живуть в готелях. З метою економії рекомендується вибирати варіанти, що знаходяться не в центральній частині міста. Найчастіше номери в таких готелях коштують недорого. Однак якщо турист планує подивитися визначні пам'ятки і відвідати знакові місця, розташовані в центрі міста, варто враховувати витрати на проїзд від готелю. Необхідно заздалегідь розрахувати витрати при проживанні в центрі і на околиці і вибрати максимально вигідний варіант.

Для туристів, які не пред'являють особливо завищених вимог до якості житла на відпочинку (зірковості Готелю, рівню сервісу і розваг), відмінним варіантом стане проживання в хостелі. Цим терміном сьогодні називаються Сучасний гуртожиток, розрахований на недовге перебування і позбавлений розваг і додаткових послуг.

Головна перевага подібних установ полягає в їх дешевизні. У хостелі здаються не цілі номери, а окремі спальні місця в загальному приміщенні. Найчастіше в кімнатах встановлюють кілька ліжок, що складаються з двох ярусів. Так виходить розмістити в одному просторі велику кількість людей. В результаті знижується вартість проживання.

Крім спальних місць, клієнти хостелу отримують в загальне користування кухню, санвузол з мінімальним набором предметів, необхідних для життя (холодильник, плита, посуд, туалетні приналежності). Цього цілком достатньо туристам, які мають намір переночувати в новому місці 1-2 ночі і не бажають витрачати гроші на додаткові послуги.

і готельний номер, і місце в хостелі з метою економії найкраще бронювати мінімум за 30 днів до поїздки. Існує два способи це зробити:

  • Зателефонувати менеджеру готелю, готелю або хостелу.
  • Оформити бронь на номер в Інтернеті.

У будь-якому випадку перш, ніж бронювати місце для проживання, рекомендується порівняти ціни. Це можна легко зробити, скориставшись спеціальними сервісами в мережі.

Якщо немає можливості оплатити навіть найдешевший хостел, є сенс скористатися каучсерфінгом.

Під цим терміном мається на увазі поширена в світі практика, коли люди пропонують туристам з інших держав зупинитися у них на час подорожі і не беруть за це грошей. За домовленістю запрошений може купувати продукти.

Стати членом системи каучсерфінгу дуже просто. Достатньо:

  • Пройти процедуру реєстрації на спеціальному інтернет-сервісі, присвяченому каучсерфінгу.
  • Вибрати країну і місто для проживання.
  • Знайти людину, готового прийняти до себе гостя, домовитися з ним про дату приїзду і терміни перебування.

Багато мандрівників, одного разу скористалися каучсерфінгом і побували в гостях у корінних жителів тієї чи іншої країни, відмовляються від звичних готелів і вибирають в наступних поїздках такий варіант проживання. Роблять вони це не тільки заради економії грошей. Більше їх приваблює шанс завести нових друзів, дізнатися від них про по-справжньому цікавих і мало кому відомих місцях, пам'ятках, традиціях.

План подорожі

Основна мета туристів, які відправляються в незнайомі міста і країни, в тому, щоб побачити знамениті пам'ятки, об'єкти, відвідати цікаві місця. Зробити це без певного плану практично неможливо.

Зазвичай плануванням відпочинку і складанням цікавих маршрутів займаються Туристичні фірми, що продають тури. Однак їхні послуги мають чималу ціну.

Якщо необхідно заощадити, план подорожі доведеться скласти самостійно. У ньому слід приділити увагу трансферу з аеропорту, проживання, харчування та організації дозвілля. Якщо квитки до місця відпочинку і житло вдасться завчасно купити і забронювати, залишиться лише подумати над розважальною і пізнавальною частиною подорожі.

Рекомендується заздалегідь визначити місця, які хотілося б побачити і розробити маршрут, який дозволить пересуватися від одного місця до іншого максимально швидко, зручно і економно. Оптимальний варіант – використовувати для переміщення різні види громадського транспорту (Автобуси, приміські поїзди, пороми). Проїзд на них коштує недорого, а квитки легко купити на місці безпосередньо перед відправленням.

Якщо планується відвідати кілька міст, розташованих на певному віддаленні один від одного, для переїзду краще віддати перевагу нічні рейси в поїздах, автобусах. Вони обійдуться дешевше денних і дозволять заощадити час і витратити його на відвідування цікавих місць, а не на багатогодинну поїздку.

Наші інтереси: 

Відпочинок. Корисні поради.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Срібна монета (срібленик) Володимира Великого з гербом «Лебідь» на зворотній стороні

Ельфи Ісуса Хреста та їх символіка на гербі української ультранації (аудіо)

Лебідь – це справжня назва державного герба України. Найважливіше, що це символ ельфійської трансформації. Символ-магніт. Магічний символ української ультранації!

Останні записи