Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Публічні бібліотеки мають об'єднувалися та гуртувати навколо себе громади

Моя оцінка корисності цієї статті: 
4 - Дуже важливо

Міністерство культури, молоді та спорту вже напрацьовує зміни до закону про бібліотеки та бібліотечну справу. Мережа бібліотек в Україні складається з близько 33 тисяч шкільних, наукових, відомчих та публічних книгозбірень, публічних серед них 15 тисяч.

Про це заступник міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк сказала на брифінгу, повідомляє Укрінформ.

«Ми розпочали працювати над змінами до Закону «Про бібліотеки та бібліотечну справу». Мусимо розуміти, що відповідальність за наповненість фондів, за те, в якому стані є публічна бібліотека, де б вона не була, у першу чергу лежить на органах місцевого самоврядування. Великі громади повинні впливати на тих, кого вони обирають собою управляти», - наголосила Подоляк.

На її переконання, публічні бібліотеки мають об'єднувалися та гуртувати навколо себе громади. Бібліотеки мають бути місцем, де люди зможуть збиратися та отримувати культурні послуги різного виду, а не лише книжки.

За даними Подоляк, мережа бібліотек в Україні складається з близько 33 тисяч шкільних, наукових, відомчих та публічних книгозбірень, публічних серед них 15 тисяч.

Нині, додала заступник міністра, децентралізація передбачає багато різноманітних ініціатив, пов'язаних із реорганізацією бібліотечних систем. «Міністерство культури, молоді та спорту ... не зацікавлене у припиненні діяльності хоч однієї бібліотеки. МКМС не має на меті закрити хоч одну бібліотеку. Публічні бібліотеки, які реорганізовують, зливаються, об'єднуються чи переносять свою діяльність у якесь інше місце, - їх існування на 99,9% залежить від органів місцевого самоврядування», - підкреслила вона.

Подоляк наголосила, що мета МКМС зробити так, щоб бібліотеки перестали асоціюватися із чимось архаїчним. У багатьох розвинених країнах світу книгозбірні є модерними місцями розвитку громад. «І ми хочемо цей принцип перенести на діяльність усіх наших бібліотек», - заявила посадовець.

Наші інтереси: 

Бібліотеки важливі на сьогодні як простір для зустрічей людей. 

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Як придбати книгу «Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «Піраміда», 2017)

Насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну вартість, надіслати переказ на картку Приватбанку і повідомити ел. поштою своє...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Тарнай Стрілець.

Як не дивно, але у моєму містечку центральна книгозбірня давно стало публічним містом, де збираються безкоштовно філателісти, просвітяни, різноманітні ветерани, курси англійської та української, проходять різноманітні презентації, львівські вертепи, плетутся сітки для фронту...