Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Як ФОПам переказати гроші з корпоративного на особистий рахунок - пояснює НБУ

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Згідно з новими правилами Національного банку України (НБУ), ФОП не може переказати гроші з корпоративного рахунку на особистий, якщо не надасть підтвердження про сплату податків і зборів і відсутності заборгованості за ними.

«Це може бути будь-який розрахунковий документ про сплату податків і зборів або документ, отриманий з особистого кабінету в ДПС про відсутність податкового боргу. Також ФОП може вказати в розрахунковому документі на переказ коштів з рахунку ФОП на його власний рахунок для власних потреб про відсутність у цієї особи податкового боргу», цитує НБУ НВ.Бізнес.

Як це виглядає на практиці?

ФОП при перерахуванні коштів з рахунку ФОП на свій рахунок для власних потреб, заповнюючи в розрахунковому документі реквізит «призначення платежу» повну інформацію про платіж, може вказати про відсутність у нього податкового боргу. «Відповідно до вимог пункту 3.7 глави 3 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою правління НБУ від 21.01.2004 № 22», — уточнили в Нацбанку.

Що буде, якщо немає підтвердження про відсутність заборгованості?

Якщо ФОП не надав підтвердження про відсутність у нього податкового боргу або не вказав про це, заповнюючи в розрахунковому документі реквізит «призначення платежу», то банк такий переказ не здійснюватиме.

Нагадаємо, що 2 січня НБУ опублікував текст постанови, якою було заборонено ФОП витрачати гроші з корпоративного рахунку на свої особисті потреби. В НБУ розраховують, що ці зміни мінімізують ризики проведення фіктивних фінансових операцій, зменшать тіньову економіку і посприяють розвитку безготівкових розрахунків.

Наші інтереси: 

Робити правильно, щоб не довелося сплачувати штрафи.

Коментарі

Зображення користувача Володимир Світлий.

Цікаво.А якщо я мікропідприємець. Мікропідприємець не є платником податку у держ бюджет якщо нема 2 млн. євро обігу коштів. Він сплачує у місцевий бюджет ,згідно Конституції. А такого рахунку нема. ,що далі? Крім того ,згідно цівільного Кодексу (мабуть невоєнного), громадянин не вступає у відношення з податковою, крім випадків коли сам громадянин вирішив мати такі відношення. Крім того, не існує доказів ,що підприємець має картку платника податків на які посилають податкові, а отже нама дозволу громадянина на обробку його персональних данних які захищенні безпосередньо самою Конституцією. По всіж параметрах в такому вигляді заплативши податки ми стаємо співучасниками злочину. Конституція прямо вимагає контролювати кожного громадянина за власністю. Рахунок публічної власності те такаж сама власність як земля ,надра, інтелектуальні і культурні надбання.Докази про незаконність всіх тих органів які працюють за допомоги підробенної печатки (ст. Конституції 20) надає інтернет послуга про реєстр організацій, підприємниців... Крім того самі органи підтвержують своє існування не в просторі держава Україна а в просторі приватних контор які організував олігархат.

Від мрії до слова, від слова до дії, від дії до світлової події.