Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Знову 73%: вчені з'ясували, що люди відчувають "перед смертю"

Вчені з Данії, Норвегії та Німеччини з'ясували, що близько 10% людей відчувають так звані навколосмертні переживання (або "навколосмертний досвід" – near-death experiences).

У дослідженні взяли участь тисячу добровольців з 35 країн, яких залучили через онлайн-платформу краудсорсингу, пише MedicalXpress, повідомляє 24здоров'я.

Навколосмертні переживання були зафіксовані як у людей, яким не загрожувала смертельна небезпека (хоча вони були впевнені у зворотному), так і у тих, хто потрапляв в дійсно небезпечну для життя ситуацію. Наприклад, в автомобільну аварію, або у людей був серцевий напад.

Як розповіли добровольці, стан, який їм здавався передсмертним, був пов'язаний зі спотвореним сприйняттям часу. Це зазначили 87% людей.

Ще 65% відчули виняткову швидкість мислення. 63% опитаних розповіли про різке загострення почуттів. Не менш 53% згадали про відчуття перебування поза своїм тілом.

При цьому 73% людей заявили, що навколосмертні переживання здалися їм неприємними. А 27% добровольцям досвід сподобався.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Теги: 
смерть
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Піарники.

Війна в Україні як елемент піар-кампанії корпоративних психопатів (+аудіо)

Концепція виборчої кампанії в американський Конгрес 2022 року трішки змінюється: тепер з президента Байдена робитимуть не миротворця на руїнах України, а переможця на руїнах Росії. Перемога України...

Останні записи