Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 96
  • Переглядів: 101

За два роки війни проректор державного університету, сидячи за кордоном, отримав премій більше, ніж два бойові командири

Категорія:

Світ:

Проректор невідомого державного університету (104 місце в українському рейтингу) втік за кордон і там отримав за 2 роки 8,7 млн грн заробітної платита майже 7 мільйонів гривень премій з грошей платників податків. То такий великий вчений й адміністратор освіти, без якого цей університет не може обійтися, чи то просто "заробляння" грошей на держбюджеті?

Під час ревізії Державного університету інфраструктури та технологій виявлено, що проректор цього закладу, який через місяць після повномасштабного вторгнення виїхав за кордон та працював дистанційно, за 2022-2023 роки отримав премій у розмірі майже 7 млн грн, пише Державна аудиторська служба України.

Багато викладачів виїхали за межі країни, проте не залишили сумнівні схеми для збагачення. Одна із таких схем – це преміювання викладачів та керівників вишів.

Якщо розміри премій для ректорів визначаються безпосередньо Міністерством освіти та науки, бо саме урядова структура укладає з ними контракт, то розміри премій для своїх заступників (проректорів) одноосібно визначає ректор.

Тобто в закладах вищої освіти склалася потенційна корупційно-небезпечна ситуація, коли у ректора є можливість без будь-якого погодження виплачувати «своїм людям» премії в рази більші, ніж у нього самого. Але найголовніше – розмір цієї суми взагалі не обмежений жодним нормативно-правовим актом.

Під час ревізії в Державному університеті інфраструктури та технологій аудитори з’ясували, що два з чотирьох проректорів цього закладу ще з квітня 2022 року перебувають за кордоном. І один з них – перший проректор – якось «дуже успішно», на думку керівника вишу, здійснює свої функції в дистанційному режимі.

При цьому його діяльність оцінена особливо. За роки дистанційної роботи перший проректор загалом отримав 8,7 млн грн (!) заробітної плати в не найбільшому виші країни, що в загальному консолідованому рейтингу закладів вищої освіти України знаходиться на далекому 104 місці.

Аналізуючи з відкритих джерел інформації дані про отримані доходи керівним складом цього університету, не складно підрахувати, що «закордонний» проректор ДУІТ отримує набагато вищу зарплату за своїх колег. Його доходи набагато вищі за заробітну плату ректорів провідних закладів вищої освіти України.

Зокрема у 2022 році проректору було нараховано заробітної плати на загальну суму понад 5,5 млн грн, з яких премія склала майже 4,7 млн грн (85,7% всієї суми, або 390 тис. грн на місяць). У 2023 році він отримав майже 3,2 млн грн зарплати, де премія становила 2,21 млн грн (або 69%).

Також цікаво, що у 2023 році рішенням суду було заборонено експлуатацію приміщень Державного університету інфраструктури та технологій через системні порушення вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, які тривали з 2020 року. Через що керівництво закладу в терміновому порядку зверталось в МОН щодо виділення 4,5 млн грн на протипожежні заходи заради відновлення навчального процесу. Тобто гроші на мільйонні виплати проректору знайшлися, а на протипожежну безпеку – ні?

Тому, з метою впорядкування виплат заробітної плати керівному складу вищих державних навчальних закладів, Держаудитслужба готує звернення до Міністерства освіти та науки України щодо врегулювання даної проблеми.

Наші інтереси: 

Розуміємо, що таких випадків може бути дуже багато. Зловживання коштами держбюджету потрібно негайно припинити. Скільки виїхавших отримували (і отримують) різні виплати з державного бюджету України, "працюючи" з-за кордону, сидячи в Маямі на березі Атлантичного океану. Бачимо несправедливість на кожному кроці – із цим треба щось робити, поки не сталося як на Закарпатті. Вибух у сільраді на Закарпатті – це наслідок відсутності соціальної справедливості в Україні.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вічно юний Купало-Аполлон та його стріла

Гіперборійська традиція і сім чеснот Нагірної проповіді: внутрішнє і зовнішнє, особисте і соціальне

Джерелом античної філософії було боголюдське вчення Аполлона Гіперборійського, відомого під іменами Купал (захисник народу), Ной (новий, юний) і Гермес-Єрмій (святий). Свято Купала-Аполлона-Гермеса...

Останні записи