Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Яструб замість горобця: Мюнхенська безпекова конференція-2023 увійде до підручників історії

Після десятиліть летаргічного сну Європа прокинулася. Замість сірого горобця перед нами знову поступово з'являється яструб, вважає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. В центрі уваги 59 Мюнхенської конференції з питань безпеки, що проходила з 17 до 19 лютого, була війна Росії проти України.

Ось, які висновки виклав Кулеба на Ліга.net:

1. Україна має перемогти. Жодних територіальних поступок бути не може. Міжнародне право не може бути порушене.

2. Захід буде кратно нарощувати випуск озброєння та боєприпасів для України та власних потреб. Готується технологічний бліцкриг у військовій промисловості.

3. Підтримка України Заходом буде необмеженою у часі. Російський диктатор Володимир Путін може не сподіватися на втому Заходу.

4. Україна має бути в ЄС і НАТО.

5. Росія має бути покарана за злочини проти людяності та воєнні злочини. Нюрнберг-2 поступово наближається.

6. Активи Росії мають бути конфісковані на користь України. Агресор має відшкодувати всі збитки.

Про підсумки Мюнхенської безпекової конференції написав і військовий експерт Дмитро Снєгирьов у виданні Апостроф.

Він зробив три основні висновки, які дуже не сподобаються Володимиру Путіну, його генералам, а також усій кремлівській верхівці.

Перше: лідери демократичного світу окреслили консолідовану позицію щодо збільшення військово-технічної підтримки нашої країни.

Особливо голосно про це висловився британський прем'єр Ріші Сунак, заявивши, що Лондон надасть ЗСУ далекобійні боєприпаси, а також системи ППО. "Путін вважає, що Захід втомився допомагати Україні, але це не так. Зараз саме час подвоїти нашу військову підтримку", – заявив Ріші Сунак.

Судячи із заяв британського керівництва, Лондон розглядає варіант передачі ЗСУ балістичних ракет, що б'ють на відстань на 300 км і більше.

Паралельно з цим позитивно вирішено питання навчання пілотів ЗСУ на базах НАТО, що означає, що згодом ми отримаємо від країн Альянсу винищувачі. Причому не лише F-16. Примітно, що питання надання озброєнь Україні розглядалося також у контексті поглиблення інтеграції нашої країни з НАТО, що фактично підвищує формат наших контактів з Альянсом.

Друга погана новина для Володимира Путіна полягає в тому, що Захід, зокрема і ЄС, взяв курс на подальшу та повну дипломатичну та фінансову ізоляцію російського режиму. Путінській Росії немає місця у цивілізованому світі. Відповідно, величезні кошти, які Кремль витратив на свою агентуру в ЄС, зникли задарма.

Такого результату, зокрема, вдалося досягти внаслідок відмови європейських держав від російської "газової голки". Зміна риторики уряду ФРН збіглася за часом із повідомленнями про те, що Німеччина на 100% позбулася російського газового імпорту.

Крім того, адміністрація Джо Байдена вустами віце-президента Камали Харріс офіційно звинуватила Росію у злочинах проти миру та людяності. Такі висновки, а також ухвалені на їх основі рішення ведуть до ще більшої ізоляції режиму Володимира Путіна та до притягнення до відповідальності членів російського уряду через міжнародні суди та санкції.

Третя погана новина для Путіна полягає в тому, що Захід взяв курс на протидію авторитарним режимам в цілому. Примітно, що наступною подією після Мюнхена стане тристороння зустріч Україна-НАТО-ЄС, на якій йтиметься про протидію агресивним режимам у Європі, Африці та Азії. І це свідчення того, що Україна, яка зараз веде війну з найпідлішим і найцинічнішим агресором, перебуває серед гравців, які визначають світовий порядок денний.

Наші інтереси: 

Важливий європейський форум продемонстрував, що Європа буде беззаперечно підтримувати Україну. Ніяких континентальних блоків вже не буде – ніякої Європи від Лісабона до Владивостока, як бажав Путін.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Сонячно-блакитний – прапор шляхетної нації у Просторі волі

Перехід-III – естафета від США, або Як удосконалити українську націю без опору українців

Кожен, хто став на шлях самовдосконалення, автоматично стає засновником невидимого «віртуального демосу». Для його «матеріалізації» є проста й комфортна стратегія з чотирьох кроків. Вона приносить...

Останні записи