Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Як стати веб розробником Python з нуля? Покрокова інструкція

Категорія:

Мова Python є однією із найпростіших мов і навіть діти доволі легко можуть її опанувати. Мова Python є багатофункціональною. В світі Python одним із найпопулярніших фреймворків на даний момент є веб-фреймворк Django.

Окрім фреймворку та мови програмування, будь-якому веб-розробнику необхідно розбиратись у базах даних, мові веб верстки HTML, стилях CSS та мові на стороні браузера: Javascript. Де і як їх опановувати, детально описано в інструкції по веб-розробці. Тому обов’язково ознайомтесь із нею перед тим як рухатись далі.

В цій статті я не буду дублювати матеріал інструкції програміста з нуля, а лише спеціалізую його під веб-розробку з допомогою Python та Django. Тому оця стаття є також обов’язковою до опрацювання, щоб подальша інструкція була для вас максимально корисною.

І на завершення підготовчого процесу. Якщо ви ще не визначились із напрямком, не знаєте, в чому полягає суть професії програміста і чи потрібно вам це все взагалі, тоді обов’язково спочатку пройдіть безкоштовний курс Програміст Початківець. Він дозволить сформувати власний план наступних дій.

Лише після проходження вищенаведених підготовчих дій повертайтесь сюди. Звісно, якщо ваш вибір впав на Python та веб-розробку ;-)

***

Оскільки я сам спеціалізуюсь на мові Python, фреймворку Django і веб-розробці, більшість моїх навчальних матеріалів та зусиль спрямовані допомагати початківцям саме в цьому напрямку. Відповідно далі в інструкції в кожному із пунктів я згадуватиму також власні матеріали і пропозиції, які допоможуть вам у навчанні та пошуку роботи.

А тепер переходимо до “м’яса”:

Першим ділом, якщо ви ще жодного разу не вивчали і не експериментували із жодною із мов програмування: зробіть швидкий тест і перевірте чи логіка, абстрактне мислення, схильність до програмування – це все у вас закладене і на достатньому рівні. В цьому вам допоможе візуальна дитяча мова програмування Scratch. Так, навіть діти у молодших класах школи її освоюють.

Ось список практичних дій для тесту:

почитайте і розберіться загалом із тим, що собою представляє дана мова на офіційному сайті scratch.mit.edu ;

вводний відео урок на Youtube;

на даному волонтерському сайті знайдете методичку освоєння Scratch.

Якщо вдалось розібратись із даною мовою, освоїти основні програмні конструкції (цикли, умовні оператори і т.д.), виконати кілька нескладних завдань – тоді можемо рухатись далі.

Python

Мова програмування Python є надзвичайно проста. Як для навчання так і у використанні. Тому я зазвичай не рекомендую починати із великих талмудів і на місяці занурюватись у вивчення сухої теорії. Програмування – професія виключно практична і маючи простий інструмент (такий як Python), краще якомога швидше переходити до практики.

Рекомендую почати із простого туторіала, який є доступний на моєму блозі. Він складається із 11 уроків та містить усю необхідну базу, щоб вже починати писати програмки.

Якщо матеріал даного курсу зрозумілий, тоді рекомендую одразу переходити до практики. А в процесі практики підчитувати із інших матеріалів теорію, якої вам буде бракувати. На мою думку це найбільш ефективний та продуктивний підхід, якщо маємо справу із простою інтерпретованою динамічною мовою програмування.

Якщо ж даного курсу було недостатньо, тоді можна спробувати пройти ще один-два туторіали. В цій статті знайдете непоганий список Python курсів на різних популярних навчальних ресурсах таких, як Coursera, Udacity і тому подібних.

Якщо ж ви належите до тих людей (а таких мабуть більшість), яким важко освоювати новий теоретичний матеріал самостійно і потребуєте вчителя, тоді рекомендую пошукати у своєму населеному пункті курси з програмування, де викладають основи мови Python. В даній статті я доволі детально описав те, як і де можна отримати теорію програмування.

На теорію у вас може піти 2 тижні, а можна зависнути і до кількох місяців. У кожного по різному. Лише освоївши ази мови Python, можна рухатись до наступного кроку - практики.

Практика

Знання мови програмування не є достатнім, щоб отримати роботу. І це так само стосується мови Python. В наш час мало хто створює програму з нуля. Для кожного із напрямків у програмуванні (веб, десктоп, мобільні додатки …) існує маса інструментів, які полегшують розробнику життя.

У напрямку веб використовуючи мову Python ми маємо фреймворк Django. З його допомогою ми можемо за хвилин інтегрувати і реалізувати стандартні функції логування користувачів, роботи з базою даних, генерації HTML коду і т.д.

Щоб отримати роботу Python веб-розробника вам, швидше за все, прийдеться також освоїти веб-фреймворк Django. Саме з цією метою я витратив майже рік на написання книги “Веб-розробка з Python та Django для Початківців“. Даний посібник побудований навколо наближеного до реального веб-проекту, який часто дають початківцям у ролі тестового завдання. Пройшовши книгу і виконавши усі домашки ви майже гарантовано матимете необхідну практику, щоб почати пошук роботи. Крім того, книга йде із групою підтримки, де можна шукати відповіді на свої проблеми і запитання, а також допомагати іншим. Також відео уроки, інтерв’ю з програмістами, шпаргалки – усе це частина даної книги.

Якщо ж самостійне навчання не для вас, тоді вам потрібно шукати допомоги ззовні. Це може бути ментор, це можуть бути курси при програмістській фірмі. В даній статті ви можете ознайомитись з тим, як набувати практики програмування.

Я також надаю персональне менторство. Але, оскільки, мій час доволі обмежений, а бажаючих доволі багато, невдовзі планую запускати групове віддалене менторство. Якщо вам це цікаво, і книга по Django вам самостійно не пішла, тоді слідкуйте за новинами цього блогу. Незабаром оголошу більше деталей про групове менторство.

Етап здобуття практики програмування є найважчим і найтривалішим. Те, що ви здобули теорію програмування і спробували свої сили в нескладних тестових задачках ще нічого не означає. Етап роботи над практичними проектами, наближеними до реальних – покаже все. Тому вам потрібно налаштуватись до нього відповідно.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Читайте перед сном Добрі Знання, які приносять щастя

Апгрейд свідомості: Читайте про ельфів, оновлюйтесь і вірте в Добре Знання, що приносить щастя!

Технологія здійснення палінгенезії зводиться до того, щоб максимально глибоко засвоїти сенс євангельського послання і зробити його ядром своєї свідомості. Для цього треба сформувати словник Сенсара,...

Останні записи