Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Як біженці з України інтегруються у Польщі. 38% мають постійну зайнятість

Категорія:

Відсоток українців, які винаймають житло самостійно, зріс з 33% до 54%, а відсоток громадян України, які переказують гроші в Україну, значно зменшився у порівнянні з довоєнними часами та знизився до 28%.

“Протягом останнього року, після початку війни інтеграція біженців з України на польському ринку праці та їхня економічна незалежність суттєво покращилася. Відсоток працюючих біженців вже становить 65%, йдеться у звіті «Життя та економічна ситуація мігрантів з України в Польщі – вплив пандемії та війни на характер міграції”, пише Наша Польща.

Близько 24% біженців все ще шукають відповідну роботу, та залишаються поза ринком праці, а 11% є професійно неактивними людьми. Близько 38% описують свою зайнятість як постійну, 14% працювали короткостроково або сезонно, 7% були зайняті в інший спосіб. Цікаво, 4% біженців працювали дистанційно за межами Польщі, а близько 2% вже створили власний бізнес у Польщі.

Відсоток людей, які винаймають житло самостійно, зріс з 33% до 54%. Однак, близько 20% біженців проживають у центрах колективного розміщення. В більшості, біженці з України працюють у промисловості та сферах послуг, які не вимагають високої кваліфікації. Серед біженців найбільшу групу становили люди, які надавали послуги у домашньому господарстві. Відсоток людей, які працювали у сферах послуг, що вимагає високої кваліфікації, також є відносно високим, 46% з них вважають, що вони працюють у Польщі нижче своєї кваліфікації.

Відсоток громадян України, які переказують гроші в Україну, значно зменшився, ніж у довоєнні часи, та знизився до 28%. У Польщі також існує велика регіональна відмінність як щодо кількості мігрантів з України. Так, біженці з України в більшості селяться у Мазовецькому воєводстві та у Нижній Сілезії. Натомість найбільший відсоток трудових мігрантів переважає у Поморському воєводстві.

Опитування проводилося з 26 вересня по 18 листопада 2022 року. Воно стосувалося дорослих мігрантів з України – як довоєнних мігрантів (людей, які приїхали до Польщі до 24 лютого 2022 року), так і біженців. Передбачалося, що представництво в кожній групі становитиме не менше 40%. Дослідження проводилось за допомогою анкет, розроблених українською, російською або польською мовами. Загалом виконано 3934 опитування.

Нещодавно ми писали, що українці найбільше серед іноземців купують квартири у Польщі.

У 2019 році я писала про українських заробітчан в Польщі.

Наші інтереси: 

Стежимо за демографічною ситуацією. Цікавимося долею українців в Польщі. Розуміємо, що багато українців скористалися війною, щоб виїхати в Польщу і мати від Польщі усі бенефіти (наприклад, мешканці Івано-Франківська, Луцька та інших західних регіонів України в перші дні й тижні війни виїхали з України як "біженці", "тікаючи" від війни).  Розуміємо, що війна все змінила.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Вічно юний Купало-Аполлон та його стріла

Гіперборійська традиція і сім чеснот Нагірної проповіді: внутрішнє і зовнішнє, особисте і соціальне

Джерелом античної філософії було боголюдське вчення Аполлона Гіперборійського, відомого під іменами Купал (захисник народу), Ной (новий, юний) і Гермес-Єрмій (святий). Свято Купала-Аполлона-Гермеса...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Знаю приклад, як одна жінка, якій вже за 50, разом з дорослою донькою "втікли" від війни з Івано-Франківська, коли інші їхали до Івано-Франківська з Києва, Харкова та інших міст, яким реально загрожувала окупація. 

Коментарі

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Знаю приклад, як одна жінка, якій вже за 50, разом з дорослою донькою "втікли" від війни з Івано-Франківська, коли інші їхали до Івано-Франківська з Києва, Харкова та інших міст, яким реально загрожувала окупація.