Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Міністерство охорони здоров'я хоче ввести обов'язкову COVID-вакцинацію – Міністерство економіки проти

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Міністерство охорони здоров'я своїм наказом введе обов'язкову вакцинацію від COVID-19 для чиновників і працівників навчальних закладів. Європейський суд з прав людини  підтвердив, що обов'язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах.

В Україні наразі вакциновано 6 435 427 осіб. Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко сказав, що Європейський суд з прав людини підтвердив положення українського національного законодавства, що обов'язкова вакцинація є законною. 

Міністерство охорони здоров'я своїм наказом введе обов'язкову вакцинацію від коронавірусу COVID-19 для чиновників і працівників навчальних закладів, сказав у ході засідання уряду 22 вересня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Пропонуємо розпочати впровадження обов'язкових профілактичних щеплень від COVID-19, зокрема, для працівників закладів освіти, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів, а також місцевих державних адміністрацій", – заявив у ході засідання міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

За його словами, такий підхід передбачений чинним законодавством.

"Статтею №12 закону про захист населення від інфекційних захворювань передбачено, що працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників чи наступне поширення ними інфекційних захворювань, підлягають обов'язковим профілактичним щепленням проти відповідних інфекційних захворювань", – сказав Ляшко.

Нагадаємо, Віктор Ляшко – це колишній головний санітарний лікар, який минулого року визнав, що деякі карантинні заборони були введені не задля протидії епідемії, а з метою “психологічного впливу” на громадян. Іншими словами – з метою залякати українців і змусити їх серйозно ставитися до карантину. Тобто людина, відповідальна за карантин, підтвердила, що влада нахабно брехала своїм громадянам.

Тепер Віктор Ляшко бреше, що обов'язкова вакцинація є законною.

Міністр додав, що Європейський суд з прав людини в квітні цього року підтвердив положення українського національного законодавства, що обов'язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах і не суперечить конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

При цьому Вакцинація від COVID-19 в Україні є добровільною для всіх – лист-роз'яснення Міністерства економіки України


Лист-роз’яснення щодо неправомірності застосування роботодавцем до працівника заходів примусу та/або дисциплінарного стягнення за відмову вакцинуватися від коронавірусної хвороби COVID-19

Відповідно до статті 284 Цивільного кодексу України надання медичної допомоги фізичній особі, яка досягла чотирнадцяти років, провадиться за її згодою. Повнолітня дієздатна фізична особа, яка усвідомлює значення своїх дій і може керувати ними, має право відмовитися від лікування.

Статтею 43 Основ законодавства про охорону здоров’я України визначено, що для застосування методів діагностики, профілактики та лікування необхідна згода інформованого відповідно до статті 39 цих Основ пацієнта.

Частиною шостою статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» також передбачено, що повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться за їх згодою після надання об’єктивної інформації про щеплення, наслідки відмови від них та можливі поствакцинальні ускладнення.

Крім того, у пункті 3 своєї Резолюції 2361 (2021) Парламентська асамблея Ради Європи закликає та рекомендує інформувати громадян про те, що вакцинація не є обов’язковою і що ніхто не може зазнавати політичного, соціального чи іншого тиску для проходження вакцинації, а також забезпечити, щоб ніхто не піддавався дискримінації за те, що не пройшов вакцинацію.

Відповідно до статті 2-1 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) будь-яка дискримінація у сфері праці, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно, зокрема від стану здоров’я, не допускається.

Слід зауважити, що статтею 43 Конституції України також гарантоване право кожного на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.

З ініціативи власника або уповноваженого ним органу трудовий договір може бути розірвано, зокрема у випадку виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок стану здоров’я, що перешкоджає продовженню даної роботи (пункт 2 частини першої статті 40 КЗпП). Водночас таке звільнення може бути проведено лише на підставі фактичних даних, які підтверджують, що внаслідок стану здоров’я (стійкого зниження працездатності) працівник не може належно виконувати покладені на нього трудові обов’язки чи їх виконання протипоказано за станом здоров’я (пункт 21 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 року № 9).

Зауважимо, що звільнення працівника з цієї підстави не є заходом дисциплінарного стягнення.

Згідно зі статтею 147 КЗпП за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано один з таких заходів стягнення: 1) догана; 2) звільнення.

Разом з тим, пунктом 24 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для робітників і службовців підприємств, установ, організацій, затверджених постановою Держкомпраці СРСР за погодженням з ВЦРПС від 20.07.1984р. № 213 (які зберегли свою чинність в частині, що не суперечить законодавству України), визначено, що порушення трудової дисципліни – це невиконання чи неналежне виконання з вини працівника покладених на нього трудових обов’язків. Отже, відмова працівника від вакцинації не може вважатися порушенням трудової дисципліни.

Крім цього, Дорожньою картою з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021 - 2022 роках, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я від 24.12.2020 № 3018 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров'я України 09.02.2021 № 213), встановлено, що вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, не вбачається правових підстав у роботодавця примушувати працівників вакцинуватися від коронавірусної хвороби COVID-19 та/або притягати їх до дисциплінарної відповідальності за відмову вакцинуватися від цієї хвороби.

Джерело: Міністерство економіки України

Наші інтереси: 

Викривати брехунів, протистояти психопатам.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Як придбати книгу «Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «Піраміда», 2017)

Насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну вартість, надіслати переказ на картку Приватбанку і повідомити ел. поштою своє...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Іван Андрійович.

Це тільки початок. Після них, всю країну примусово заколоть.

Зображення користувача Андрій Гарас.

Щеплення від неіснуючого вірусу. Хуцпа в дії.

Радіймо життю граючи!

Зображення користувача Андрій Гарас.

Наказ Міністерства отрути здоров'я є нормативним актом тільки для працівників міністерства, і не має ніякого відношення до простих людей.

Радіймо життю граючи!

Зображення користувача Іван Андрійович.

Це поки що. Я можу з Вами закластися, що до нового року, це буде обов’язково для всіх. Сьогодні 22.09.2021.

Зображення користувача Андрій Гарас.

Пане Іван, наказ не може бути вищим за Закон і тим більше Конституцію. Вони просто мають людей за баранів.

Радіймо життю граючи!

Зображення користувача Валерій Зміївський.

Міністр Ляшко або зовсім дурний, або вже зомбований хазарської мафією, що вирішив "вакцинувати" (читай: знищити генофонд нації) все населення України. Його будуть потім судити як військового злочинця....

Зображення користувача Іван Андрійович.

Цих тварин всіх потрібно не судити, а приговорити до страти, за геноцид людства.