Зображення користувача Чарльз Бейл.
Чарльз Бейл
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Управління ОСББ: ключові питання

Управління ОСББ – це процес здійснення функцій із представлення інтересів власників квартир у багатоквартирному будинку.

Власне, до цього можна віднести усі дії, від підписання договорів із компаніями, які надають побутові послуги та заміна лампочок на сходах до впровадження реформ енергоефективності у будинку. Розглянемо детальніше, що передбачено якісне управління ОСББ.

Що передбачає ефективне управління ОСББ?

Ефективність управління вимірюється рівнем комфорту життя людей у будинку.

  • Поточне управління операційною діяльністю. Мається на увазі підписання договорів із постачальниками комунальних послуг та контроль за якістю останніх, поточний ремонт, вирішення термінових проблем, пов’язаних із аварійним виходом із ладу систем електро-, газо-, водопостачання чи роботи ліфтів тощо;
  • Керування фінансовими потоками. На місці краще видно, які проблеми потребують негайного фінансування, а на чому можна зекономити. Тому при управління багатоквартирним будинком через ОСББ кошти витрачаються більш раціонально;
  • Проведення косметичного та капітального ремонту. Правління займається усіма питанням – пошуком підрядників, складанням кошторису, управлінням черговістю робіт тощо;
  • Впровадження реформ. Наразі активно впроваджуються спеціальні програми та гранти для ОСББ, які дозволяють провести ремонт, запровадити реформи енергоефективності, встановити новітнє обладнання за кошт держави чи спеціальних міжнародних організацій.

Більше інформації ви знайдете на сайті https://osbb-ok.org.ua/. Там ви знайдете конкретні поради, як налагодити отримання якісних комунальних послуг, де знаходити фінанси на впровадження реформ, яким чином діяти в тій чи іншій ситуації тощо.

Хто може бути головою ОСББ?

Функції управління безпосередньо здійснює голова правління, який отримує повноваження представляти інтереси власників будинків. Голову обирає правління ОСББ, серед своїх членів, які в свою чергу обираються на загальних зборах. Загалом, національне законодавство не вводить жодних обмежень і у теорії головою може стати будь-який громадянин України. Але на практиці зазвичай обирають одного із мешканців, який має лідерські якості, авторитет серед сусідів, а бажано – досвід управлінської діяльності. Тоді голова безпосередньо зацікавлений від результатів своєї діяльності, адже від них залежить і якість його особистого комфорту та побут його близьких.

Наші інтереси: 

.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи