В перший рік незалежності Україна мала 14 мотострілецьких, чотири танкові, три артилерійські дивізії та вісім артилерійських бригад. Загальна кількість танків становила 9293, а бойових машин — 11 346. В ЗСУ служили дев'ять бригад ППО, сім полків бойових вертольотів, три повітряні армії, які налічували близько 1500 бойових літаків і окрема армія ППО, пише у своїй статті на "Діловій столиці" Вікторія Білявська.
Тоді "реформування" ЗСУ торкнулося і військової техніки: багато зразків були продані, багато просто прийшли в непридатність з часом.
Україна вступала у свою незалежність ядерною державою, маючи 1272 міжконтинентальних балістичних ракет і близько 2500 одиниць тактичної ядерної зброї.
Протягом 1991-1996 рр. Україна реалізувала програму ядерного роззброєння.
Звичайний український солдат в 90-х роках носив форму радянського зразка — так званий "дубок", високі армійські чоботи зі шнурівкою, незручні каски. У нього не було практики, і армія сприймалася як втрата часу, півтора року вирваного життя. Щоб уникнути призову сина, батьки купували липові довідки про поганий стан здоров'я, застосовували всі можливі зв'язки й платили хабарі з декількома нулями.
Але все змінила війна. У 2014 році, після збройної агресії з боку Росії, армію довелося у швидкому темпі реформувати. Сьогодні в Збройних Силах України працює 246 160 осіб, з яких 193 800 військовослужбовців і 52 360 цивільних працівників.
Україна почала міняти озброєння. І хоча точна інформація про кількість і силу військової техніки засекречена, відомо, що українська армія користується бронетехнікою вітчизняного і західного виробництва: броньованими машинами "Будка", БТР-3Е, БТР-80, і БТР-4Е "Буцефал", ББМ "Дозор-Б ", американськими" Хаммерами.
Крім того, ЗСУ мають на озброєнні 100-мм протитанкові гармати МТ-12 "Рапіра", 152-мм гаубиці 2А36 "Гіацинт-Б", 152-мм гаубиці 2А65 "Мста-Б", 152- мм гаубиці 2С19 "Мста-С", 122-мм гаубиці 2С1 "Гвоздика", 203-мм гаубиці 2С7 "Піон", БМ-21 "Град", БМ-30 "Смерч".
Варто згадати також тактичний ракетний комплекс 9К79 "Точка-У ", БТР-3 і БТР-4 ПТУР" Стугна ", системі захисту літаків і вертольотів "Адрос ", бронеавтомобілі "Спартан "і "Кугуар ". І це ще далеко не все!
У 2016 р. була проведена реформа харчування військових. Стандарт польового раціону в Україні не змінювався з 1974 р. Тепер же оновлений каталог продуктів для військових складається з більш ніж 350 найменувань: два види хліба, булочки, крупи, макарони, мед, цукор, сіль, чай, спеції, картопля, овочі, м'ясо, риба, жири тваринні, масло, сухофрукти... Крім того, був також розроблений сучасний сухпайок для української армії, в який включили готові страви, в тому числі супи.
Україна суттєво поглибила свою співпрацю з НАТО і працює над впровадженням стандартів Північноатлантичного альянсу в нашій армії. Сучасний український солдат носить "піксельну" форму типу "Варан", зручні черевики, якісну термобілизну. Він має бойовий досвід і вміє поводитися з новітньою зброєю.
Згідно з даними Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України, станом на 2008 р. у Збройних силах України служили всього 1800 жінок, сьогодні ж в армії служать і працюють понад 55 тис. дівчат, причому 29760 служать за контрактом, а 1090 є старшими офіцерами.
Зростає і кількість жінок, які несуть службу в зоні Операції об'єднаних сил — сьогодні їх 10% від загальної кількості притягнутих військових. За останні шість років державні нагороди отримало близько 200 жінок-військових, вісім з них — посмертно. Статус учасника бойових дій отримали майже 9136 тисяч жінок. У 2019-му українські дівчата отримали можливість навчатися у військових ліцеях та активно розвивати свою кар'єру в ЗСУ.
Сильна Армія — сильна держава.
Чого буде варта тисяча гаубиць, коли важливим буде проліт бомбардувальника?..
"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"
Коментарі
Чого буде варта тисяча гаубиць, коли важливим буде проліт бомбардувальника?..
"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"