Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Україна переходить на літній час: коли та як переводити стрілки годинників

Світ:

Традиційно в останню неділю березня, яка цього року припадає на 26 число, Україна перейде на літній час. Це станеться о третій ранку, коли стрілки переведуть уперед. Тобто замість третьої години стане четверта. А це означає, що поспати можна буде менше, бо доведеться вставати на годину раніше.

"Укрзалізниця" запевнила, що врахувала перехід на літній час у квитках.

"Відправлення та прибуття поїздів на квитках вказується вже з урахуванням цього переходу. У квитках на поїзди формування ПАТ "Укрзалізниця" вказано вже відкоригований графік руху пасажирських та приміських поїздів. Тому мандрівникам, які запланували поїздки на цей вихідний день, а також тим, хто зустрічатиме на вокзалі друзів або гостей у понеділок, 27 березня, варто бути уважними та вчасно привести у відповідність час свого годинника", - ідеться в повідомленні.

В Україні переводять час двічі на рік – в останню неділю березня переходять на літній час, а в останню неділю жовтня – на зимовий.

У 2011 році була спроба скасувати перехід на літній-зимовий час, але потім це рішення скасували через нарікання жителів Західної України (мовляв, уранці, коли треба йти на роботу, в школу чи дитсадок, там ще дуже темно надворі), а також через проведення в Україні футбольного Євро-2012. 

Про те, як підготуватись до переходу на літній час, дивіться у сюжеті "Сніданку з 1+1":

 

 

Наші інтереси: 

Економія від переведення стрілок годинника сумнівна.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Читайте перед сном Добрі Знання, які приносять щастя

Апгрейд свідомості: Читайте про ельфів, оновлюйтесь і вірте в Добре Знання, що приносить щастя!

Технологія здійснення палінгенезії зводиться до того, щоб максимально глибоко засвоїти сенс євангельського послання і зробити його ядром своєї свідомості. Для цього треба сформувати словник Сенсара,...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Для визначення корисності чи шкідливості цієї акції потрібні незалежні дослідження, а не голослівні патякання чиновників!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Для визначення корисності чи шкідливості цієї акції потрібні незалежні дослідження, а не голослівні патякання чиновників!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Віталій Прозорий.
0
Ще не підтримано

Володимир Федько каже:
Для визначення корисності чи шкідливості цієї акції потрібні незалежні дослідження, а не голослівні патякання чиновників!

Шкідливість переведення неодноразово доведена і є очевидним фактом.
Отже, переведенням часу заради прибутків висмоктують здоровья з людей.
Писали, що цієї весни вже не буде переведення часу. Але до влади прийшов Гройсман...

Зображення користувача cBіт Розумний.
0
Ще не підтримано

Версія Віктора Суворова:

Цитата:
- Ти знаєш, Жар-птиця, я не все, відверто кажучи, в твоєму творі зрозумів.

- Все просто. Ось парад на Червоній площі. Шеренги по двадцять чоловік. У кожній коробці - десять шеренг, двісті чоловік. А цих коробок - за горизонт. І все крок карбують одноманітно - замилуєшся. Кожну коробку по два місяці дресирують до сьомого поту на травневий парад і ще два місяці - на жовтневий. Це не кажучи про щоденну, цілорічну, стройову підготовку, яка йде окрім парадної підготовки. І це не тільки в Москві. Це повсюдно. Чи потрібно на війні ходити парадним кроком, коробками по двісті чоловік? Чи потрібно на війні дерти ноги вище пояса, потрібно ледве не гнути коліна і відтягувати ніски (чобіт)? Чи потрібно груди колесом випинати і підборіддя вище носа задирати? Навіщо ми всією цією нісенітницею займаємося? А сенс в тому, щоб змусити тисячі людей діяти одночасно і одноманітно, підкоряючись наказу, а не здоровому глузду.

- З цим не посперечаєшся.

- От і все. Треба перенести подібні вправи на сотні мільйонів людей.

- Змусити цивільних ходити стройовим кроком?

- Звичайно, ні. Я про зміст кажу, а не про форму. Головне в тім, щоб вправи були безглуздими і щоб сотні мільйонів людей діяли одночасно. Треба змусити їх регулярно робити дурниці.

- І ти придумала такі дурниці?

- Це просто. Можна змусити все населення Землі щороку по два рази переводити стрілки годинника.

- А чим це мотивувати?

- Оголосити, що таким чином енергія економиться.

- Але вона не економиться?

- Ні звичайно. Основні споживачі енергії - заводи. Переведемо ми стрілки вперед або назад, заводи будуть споживати таку ж кількість енергії. Основний споживач енергії - транспорт. Переведемо стрілки або не перекладено, транспорт все одно буде споживати те, що йому потрібно. Основний споживач енергії - шахти вугільні. Там завжди темно. Почали працювати - включили енергію. Закінчили - вимкнули. Яка різниця, на годину раніше або на годину пізніше? Основні споживачі енергії - освітлення вулиць і доріг. Коли темно, світло включаємо, коли світло, вимикаємо. Якщо стрілки перевести, що зміниться?

- Але частина енергії люди споживають в своїх будинках.

- Правильно. Менше одного відсотка. І не весь цей відсоток йде на освітлення. Скоро настане такий час, коли в будинках у людей будуть електричні праски та електричні м'ясорубки, додумаються до того, що у кожного в будинку буде телефон, радіо і електричне кіно. Переводились стрілки або не переводилися, від цього витрата енергії не змінюється. Та й з освітленням квартир те ж саме: влітку так вранці світло, що все одно світла електричного не треба, хоч о п'ятій годині вставай, хоч в десять. А взимку так темно, що все одно без світла не обійдешся, як ти стрілки на годиннику не крути.

- Ти вважаєш, що користі від переведення стрілок не буде?

- Буде шкода. Велика шкода.

- І ніхто не заперечить?

- Натовп не здатен мислити. Натовп прийме це як належне і буде сам собі творити проблеми. Як тільки ми введемо для населення Землі десяток таких найдурніших вправ і все покірливо підкоряться, ми будемо володіти світом.

(© В. Суворов "Вибір")

А тепер запитання від мене-чому саме о 3-ій ночі? Хтось ще спеціально не лягає спати або ставить будильник на 3-тю щоб перевести стрілки годинника

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

про походження і шкідливість =літнього часу= каже:
Близько 700 жителів села Солгон Ужурський району Красноярського краю в ніч на неділю не стали переводити стрілки годинника на годину назад. Тут вже три роки живуть тільки за зимовим часом. Як розповів ІТАР-ТАСС директор місцевого господарства «Солгонскоє» Борис Мельниченко, він видав свій «декрет», яким скасував перехід на літній час для всіх співробітників сільгосппідприємства. Причина такого рішення в основному економічна. Раніше в перші дні після переведення стрілок надої в цьому великому тваринницькому господарстві падали в середньому на 1,5 тонни молока на добу. Корівкам же не поясниш, чому їх починають доїти пізніше ніж треба, а по весні ні з того, ні з цього починають «приставати» з доїнням на годину раніше, пояснює Мельниченко. Втрати були явні. Тепер в селі живуть тільки по «солгонському часу». Худоба спокійна, надої не падають, малюки не канючать від втрати години «весняного» сну ... Утворену різницю в часі солгінчанам доводиться враховувати тільки при виїзді за межі села.

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)