Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 44
  • Переглядів: 46

SpaceX будує мережу супутників-шпигунів для розвідки США – Reuters

Компанія SpaceX будує мережу із сотень супутників-шпигунів за секретним контрактом із Національним управлінням військово-космічної розвідки США (NRO).

24031803.jpg

Фото: SpaceX

Мережа будується Starshield, бізнес-підрозділом SpaceX, згідно з підписаним у 2021 році з NRO контрактом на 1,8 мільярда доларів США, повідомляє Укрінформ, посилаючись на Reuters.

Джерела додають, що у разі успіху програма значно розширить здатність уряду та військових США швидко виявляти потенційні цілі майже в будь-якій точці на Землі.

Зазначається, що журналісти Reuters не змогли дізнатися, коли саме нова мережа супутників запрацює, і не змогли встановити, які ще компанії беруть участь у цій програмі з власними контрактами.

У своїй заяві NRO визнала роботу з розробки складної супутникової системи та партнерство з іншими державними установами, компаніями, дослідницькими установами та країнами, але відмовилася коментувати дані Reuters про рівень залученості SpaceX у цій співпраці.

У SpaceX не прокоментували ані контракт, ані свою роль у ньому та ані подробиці запусків супутників.

Нині Пентагон вже є великим клієнтом SpaceX, який використовує свої ракети Falcon 9 для запуску військового вантажу в космос. Перший прототип супутника Starshield, запущений у 2020 році, був частиною окремого контракту на суму приблизно 200 мільйонів доларів США, який допоміг SpaceX отримати наступний контракт на 1,8 мільярда доларів США.

Як повідомляв Укрінформ, компанія Ілона Маска SpaceX запустила в космос ракету-носій Falcon 9 із супутником, необхідним для розвідки США.

Наші інтереси: 

Як приватні компанії допомагають своїм державам.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи