Традиційне уявлення українців про світову гармонію виражене кобзарською формулою «Яснії зорі, тихії води, край веселий, мир хрещений». Її образним відображенням є сонячно-блакитний прапор: угорі жовтий колір Сонця і зірок, внизу – водяна блакить (слово «блакитний» означає «водянистий», по-старому – «облочистий»).
Таке сприйняття українського національного прапора проіснувало до кінця 19 століття. Натомість на початку 20 століття з’явилось уявлення, що для революційних мас «зорі і води» – це занадто складна космогонічна ідея. Мовляв, простолюддю простіше пояснити, що синє – це небо, а жовте – це солома на полі під час жнив. Відтак у часи УНР під час масових маніфестацій можна було одночасно побачити як жовто-блакитні, так і блакитно-жовті прапори.
Проте все ж таки домінувала ідея сонячно-блакитного прапора. Тому Євген Коновалець та інші офіцери УНР, що заснували ОУН, в якості організаційного прапору взяли саме сонячно-блакитний.
Так само сонячно-блакитний прапор використовували українські військові формації, які під час Другої світової війни воювали проти сталінського рабства.
Протилежна сторона використала перевернуту символіку. Так, для розколу і самознищення українського націоналістичного руху сталінський агент Ріхард Яри заснував маріонеткову організацію – «революційну ОУН Степана Бандери». Вона використовувала синьо-жовтий прапор, що цілком логічно для антиукраїнської сили.
У 1992 році комуністична Верховна Рада ухвалила синьо-жовтий прапор тільки тому, щоб не пропустити український жовто-блакитний прапор. Він їх завжди лякав, як і досі лякає їхніх нащадків. Тому що символіка – це сконцентрований світогляд. Сонячно-блакитний є прапором вільної України – без комуністів і олігархів, без московської агентури і внутрішніх паразитів.
Проте спроби повернути Україні сонячно-блакитний прапор наразилися на масований опір олігархічно-охлократичної системи. Просування традиційного прапора представляється як антидержавна діяльність і «рука Москви», особливо після початку гарячої фази російської гібридної війни.
Що робити в цій ситуації?
Не звертати увагу на синьо-жовтий? Це означає підтримувати нинішній збочений стан.
Просувати жовто-блакитний? Неминуче наражатися на звинувачення у «перевертанні» державного прапору, що є виявом зневаги до нього.
Пропоную поглянути на ситуацію об’єктивно.
Нинішній синьо-жовтий прапор ідеально відповідає нинішньому стану України:
– домінування матеріального над божественним;
– домінування пасивності над творчістю;
– глибинне паразитичне зараження (найбільша в Європі корупція);
– панування іудохристиянства (синій – колір іудаїзму);
– підміна українського націоналізму керованою з Москви бандерівщиною;
– панування зомбованої більшості над самостійно мислячою меншістю.
Ця система є частинкою вмираючої індустріальної формації. Вона не підлягає реанімації, рухається до самоліквідації, тож нема сенсу їй у цьому заважати.
Протилежна ситуація з сонячно-блакитним прапором:
Сонячно-блакитний прапор символізує:
– домінування божественного (сонячного) над матеріальним;
– домінування творчості над пасивністю;
– просвітлення і очищення всього суспільства;
– повернення до релігії знань – аріохрестиянства («миру хрещеного»);
– перехід до ідеології постіндустріального солідаризму;
– активація механізмів висування еліти і перехід до суспільства громад.
Проте сонячно-блакитний має два великі мінуси: змістовний і технологічний.
Змістовний недолік полягає в тому, що сонячно-блакитний – це прапор потенційних можливостей, а не їх реалізації.
Технологічний недолік – сприйняття сонячно-блакитного як перевернутого державного синьо-жовтого, про що вже говорили вище.
Проблема вирішується шляхом часткового накладання жовтої і блакитної смуг, які при поєднанні дають зелений колір.
Два кольори – це завжди статика, дуальність, розмежування, протиставлення, ізоляція. Поява третього – зеленого кольору – це динаміка, взаємодія, співпраця, веселість, гармонійне поєднання. Три – це число життя.
А ось варіант динамічного сонячно-блакитного прапора на основі Принципу Парето, згідно з яким 20% активних чинників дають 80% результату. Наприклад, 20% службовців роблять 80% всієї роботи; 20% клієнтів приносять 80% доходу; 20% сторінок підручника містять 80% всієї необхідної інформації. В загальному вигляді, у будь-якій ситуації завжди є меншість, яка виявляється важливішою і кориснішою, ніж усі інші.
Потрібно навчитися визначати ці 20% і починати з них. Якщо не зосередимося на 20%, то витратимо даремно 80% часу. Ми ніколи не переробимо всі справи, але цілком впораємося з 20%. І не переймаймося рештою 80%. Уміння розставляти пріоритети, а не хапатися за все одразу – одна з найважливіших якостей. Виділити головне і спрямувати туди основні зусилля – ось у чому завдання! Іншими словами, не випускаймо з уваги основну мету і орієнтуйтеся на основний результат, адже головне не в тому, щоб докласти максимум зусиль, а в тому, щоб направити їх точно в ціль.
На динамічному прапорі 20% складає зелений колір. Він символізує 20% справ і 20% населення, які потребують першочергової уваги і підтримки.
Принцип Парето можна поєднати з принципом Золотого Перетину.
Ось наш початковий сонячно-блакитний прапор:
Уявімо, що Сонце проникає у воду і підсвічує її верхній шар, точніше, 38% (згідно з Золотим Перетином):
У цьому випадку зелена смуга складає 19% (38:(100+62+38)), тобто по-суті маємо ті ж самі 20% згідно з Принципом Парето.
Зелена смуга, зокрема, символізує соціально активних людей, реалізованих українців, аріїв, які дають 80% продуктивності України.
На такому прапорі співвідношення сонячного і блакитного кольорів точно відповідає їх співвідношенню на прапорі з гербом, а саме 62% + 38%. При цьому зелене поле щита позначається зеленою смугою.
Стилізований прапор (без герба) застосовується передусім для дрібних зображень, наприклад, для піктограм, або у випадках, коли нема технічної можливості зобразити герб.
Що нам дає застосування трикольорового прапору?
1. Ми зберігаємо традиційні українські сонячні-блакитні кольори.
2. Часткове перетинання цих кольорів символізує реалізацію українського потенціалу, дає життя і веселість («край веселий»).
3. Уникаємо звинувачень у «перевертанні» державного прапору, відтак уникаємо конфлікту зі старою системою.
Сонячно-блакитний прапор реалізації має коротку назву – Грай-воля. Він існує у двох варіантах: повний – з гербом, стилізований – без герба.
Хай Буде!
Символіка - це сконцентрований світогляд. Яка символіка, таке й життя.
Друзі ! Стаття чудова! І логіка Ігоря неперевершена! АЛЕ...
Яким буде прапор майбутньої України передбачити неможливо. Це вирішать майбутні законодавці... Давайте не будемо походити на бандерівців, яких досить вдало аналізує і критикує Ігор...
Вояки Вермахту проливають кров у боях з радянською армією, а невелика група політиків, яка аж ніяк не репрезентувала всю Україну, на 9-й день війни вже створює уряд і заявляє претензії на керівництво Державою.
Прапор Третього Рейху, який разом з художниками створив Гітлер (читайте "Моя боротьба") був Прапором Руху, тобто суто організаційним прапором. Коли НСДАП прийшла до влади, то організаційний прапор став державним прапором.
Таким чином, ми можемо створити і затвердити наш організаційний прапор!
Мені, особисто, подобається "Динамічний сонячно-блакитний прапор з гербом Щастя"
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Коментарі
Пан Анатолій Висота мабуть буде щасливим,коли прочитає дану статтю.
На рахунок динамічного варіанту сонячно-блакитного прапора наче все логічно,але візуально якось непривично. Зате дійсно життєрадісно і весело.Може так і має бути.
Вірю в те, що розумію.
Фразу "мир хрещений" символізує герб "Щастя" на прапорі Грай-Воля. Все сходиться!
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Ну а де ж герб?
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Прапор Грай-Воля має два варіанти - повний з гербом Щастя і стилізований без герба (як піктограма).
Повний варіант точно відповідає формулі: «Яснії зорі, тихії води, край веселий, мир хрещений»:
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Я думаю: прапор має бути один (Грай-воля з гербом). Бо світом керують символи, а два різновиди схожих прапорів - це як 2 гетьмани.
Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.
Один прапор співдіє з правилом святої простоти , коли все чітко і зрозуміло. Натомість наявність двох вимагатиме постійних пояснень чому стільки, в чому відмінність і т.п..
Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.
Ідея зрозуміла, хоч дещо і незвична. Зерно посіяне. Якщо зрезонує, то і проросте.
Можна спробувати трохи змінити пропорції. Зелену смугу зробити накладанням жовотої і блакитної висостою по 62% згідно золотого перетину. Зелена в такому разі стане тонкішою, прапор динамічнішим.
Ну і питання з гербом...
Можна спробувати. Але бажано зробити технологічніше. Наприклад, висота прапора розділяється на 10 частин:
Тобто зелений складатиме 20%. Це буде постійне нагадування про "принцип Паретто":
"У будь-якій ситуації завжди є меншість, яка виявляється важливішою і кориснішою, ніж усі інші".
Наприклад, 20% людей роблять 80% всієї роботи.
Завжди пам'ятай про 20% і підтримуй їх - матимеш ефективну систему.
Принцип Парето: 20% зусиль дають 80% результату
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Це рішення радикальне. Якщо подивитися на країни, то тут можна побачити двоколірні - Англія, Швейцарія, Швеція, Фінляндія, Польща, Данія, Канада. Тепер поглянемо на триколірні - Росія, Болгарія, Словаччина, Словенія, Хорватія, Німеччина, Франція, Румунія, ...
Мені більше імпонують країни двоколірні.
Наші головні союзники - США, Великобританія і Литва - мають триколори. Естонія також має трикольоровий прапор, а Латвія - трьохсмуговий.
Три кольори, три смуги - це трійця, динаміка, принцип життя.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Звинувачення у перевертанні залишиться бо зверху жовтий
Такі звинувачування виглядатимуть смішними, бо трисмуговий прапор - це явно не двосмуговий, навіть для дальтоніків.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Я схиляюся до першого зображення - жовто-блакитний з тризубом на зеленому тлі.
З гербом - це повний варіант прапора Грай-Воля. Стилізований, наприклад, для піктограм, - без герба.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Ану покажи, Ӏгоре, як виглядатиме прапор "з 10 частин" та "принципом Паретто"... Така пропорція мені подобається!
Тільки треба продумати, щоби герб не злився зі зеленою смугою!
Ӏ при яких нагодах, або де, вживатимемо "стилізований" вид (без герба)?
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Додав динамічний сонячно-блакитний прапор на основі Принципу Парето 20/80.
Який кращий - "з Парето" чи з трьома смугами однакової товщини?
Все, що робиться з власної волі, – добро!
А мені ще така ідея прийшла: всі три смуги в пропорції золотого перетину. Жовта найбільша, блактина меньша, зелена ще меньша. Це має виглядати найдинамчніше.
Доцільніший мені видається "з Парето". А як буде з гербом?
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
З гербом залишається так як є - на першій картинці цієї статті.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Додав варіант прапору на основі Золотого Перетину.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Так, динамічний вид нашого нового "Грай Воля" - чудовий! І на вигляд, і - головне ! - за ідеєю --
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
А тепер уявімо, що Сонце проникає у воду і підсвічує її верхній шар, точніше, 38% (згідно з Золотим Перетином). Дописав пояснення у статтю.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Динамічний сонячно-блакитний прапор з гербом Щастя приємний на сприйняття. Якщо розглядати його як основний, то Динамічний сонячно-блакитний прапор на основі Золотого Перетину (62% + 38%) підходить найкраще, як варіант без герба. Я дивились два останні зображення знизу с статті.
Так, з гербом краще, але не всюди його можна зобразити. Тому має бути стилізований варіант.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Я мала на увазі, що якщо два варіанти, то найкраще два нижніх))
До речі, ставлення людини до синьо-жовтого і жовто-блакитного прапорів багато про неї говорить. Це ефективне тестове запитання.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Два нижніх варіанти явно виграють за сприйняттям
Якщо нема можливості зобразити герб на щиті, то замість нього просто робимо зелену смугу. Тож виходить доволі технологічно.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Друзі ! Стаття чудова! І логіка Ігоря неперевершена! АЛЕ...
Яким буде прапор майбутньої України передбачити неможливо. Це вирішать майбутні законодавці... Давайте не будемо походити на бандерівців, яких досить вдало аналізує і критикує Ігор...
Вояки Вермахту проливають кров у боях з радянською армією, а невелика група політиків, яка аж ніяк не репрезентувала всю Україну, на 9-й день війни вже створює уряд і заявляє претензії на керівництво Державою.
Прапор Третього Рейху, який разом з художниками створив Гітлер (читайте "Моя боротьба") був Прапором Руху, тобто суто організаційним прапором. Коли НСДАП прийшла до влади, то організаційний прапор став державним прапором.
Таким чином, ми можемо створити і затвердити наш організаційний прапор!
Мені, особисто, подобається "Динамічний сонячно-блакитний прапор з гербом Щастя"
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Дуже розумна і своєчасна думка!
Прапор Грай-воля з гербом Щастя, а також його трикольорова піктограма розроблені для майбутнього політичного руху за постіндустріальну Україну.
Цей політичний рух ми умовно називаємо "Українська Республіка Міжмор’я". Про це див: Вільні республіки Міжмор’я як політичний проект постіндустріальної Європи.
Для розвитку цієї теми: в рамках Інституту Міжмор’я треба буде захистити дипломний проект "Ідеологія і символіка постіндустріального політичного руху" і перетворити його на постійно діючий навчальний предмет зі структуруванням на окремі спецкурси.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Ось сподобалась ідея Олексія Арестовича на рахунок прапора:
Якщо б я це затверджував, то зробив би перший у світі прапор, якій змінює розфарбування:
- с жовто-блакитного на червоно-чорний та навпаки.
Скажемо, раз у хвилину. З ефектом залиття кров'ю та наступним очищенням, коли знов проступає Сонце та блакить.
Тим більш, що сучасні технології це дозволяють.
Щоб ми пам'ятали, а решта - бачили, якою ціною всю історію нам дається Незалежність.
Наочно.
А, втім...
- Слава Україні!
Пост за 23 серпня
Вірю в те, що розумію.
Це помилкова думка. Чорно-червоний прапор символізує кров, яка заливає землю. Навіщо притягувати до себе страждання?
Правильний прапор має символізувати ідеальний стан (мету), до якої прямує держава.
Якщо використовувати червоний і чорний кольори, то тільки у варновому арійському біло-червоно-чорному прапорі:
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Прапор Рейху: червоне тло, біле коло, в ньому чорна свастика :-)
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Категорично проти! Прапор - це державний або організаційний символ, а не кольорова іграшка.
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Пропоную наступне:
1. провести остаточне голосування і затвердити прапор.
2. Розробити електронне зображення прапора, яке можна використовувати у вигляді заставки на комп'ютер, планшет, смартфон.
3. Якщо ми вже розробили і затвердили прапор, то треба його використовувати і популяризувати.
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Якщо це прапор майбутньої політичної організації, то саме в цій сфері і треба буде його застосовувати. Але ж цієї організації ще нема і невідомо, коли вона буде.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Друже Миро! Якщо ти пам'ятаєш, то Третій Рейх починався з Лідера, Однодумців, Прапора. Далі був Рух до перемоги.
Якщо ми тижнями ведемо обговорення Прапора - кількості і ширини кольорових полос, їх розташування... А потім говоримо, що взагалі це десь у майбутньому, то я не бачу сенсу в замиловуванні обговоренням майбутнього прапора. Руху ж нема, а якщо Руху нема, то прапор ні до чого.
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Коли людина одягає певну одежу, а також робить певну зачіску, одягає на себе певні речі-символи, то цим вона демонструє свою приналежність до певної групи / спільности / організації.
Хіпі кинули виклик суспільству своєю одежею і довгим волоссям, одночасно це було зовнішньою ознакою їх приналежності до хіпі.
Хіпі-пацифісти додатково носили "пацифік", що відрізняло їх від простих хіпі.
На перших етапах створення штурмових загонів, коли ще не було розробленого однострою, штурмовики носили на рукаві пов'язку, що служило ознакою їх приналежності до СА.
Якщо арієць поставить на свій комп наш прапор, то це вже його перший крок до нашої організації. Аналогічно щодо планшета чи смартфону.
Якщо арієць використає наш прапор у соціальних мережах на своїй стіні - то це ще один крок до нашої організації.
І так далі :-)
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
На мою думку якщо сонячного й блакитного буде порівну, то буде краще віглядати.
Та й з філософської точки зору - повинна бути рівновага. Перекіс в той чи інший бік (неважливо у який) призведе до нежиттєздатності...
Є рівновага статична і динамічна.
Два кольори - це статична рівновага, аспектами якої є протиставлення, відокремлення, протистояння тези і антитези.
Три кольори - це динамічна рівновага, яка є основою життя. Аспектами динамічної рівноваги є подолання протиставлення і відокремлення, яке дає взаємодію, співпрацю, синтез.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Хай Буде!
Друзі, ось жовто-сині і синьо-жовті прапори інших країн світу...
http://berest.blogspot.com/2012/08/blog-post_23.html
Ціла низка польських воєводст й до цьогоді має офіційні прапори в жовтих і синіх кольорах...Це прапор Опольського воєводства, що знаходиться на півдні країни. Місто Ополе, розташоване на річці Одрі за 85 кілометрів на південний схід від Вроцлава. У середньовіччі Ополе було столицею самостійного слов'янського князівства.
Жовто-синій прапор має й провінція Верхня Сілезія, що була провінцією Вільної держави Пруссії з 1919 до 1945
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
КОЛУМБІЯ
Дата незалежності: 20 липня 1810
Офіційна мова: Іспанська
Форма правління: Республіка
Прапор Колумбії...
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Одним з перших дипломних проектів Intermarium Institute буде "Українська Республіка Міжмор’я (УРМ): ідеологія і символіка".
Перехід до постіндустріальної України треба починати з формування наукового фундаменту.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
МИ не претендуємо на істину в останній інстанції, але пропонуємо свій Шлях. Ідеологія і Символіка - це наріжні камені побудови Держави!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Дух часу вимагає швидких рішень: Грай-воля - потужний символ готовий до використання. Якщо буде потреба - потім змінимо, а зараз свою увагу краще повернути на невирішені питання.
Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.
Зелений колір - це симбіоз двох кольорів - синього і жовтого, тому в психології значення його також двозначне. З одного боку – безмежна енергія, а з іншого – стабільність та спокій.
Підсвідомо зелений колір, перш за все, означає зростання, розвиток і гармонію в природі. Як зелена травичка, яка з'являється та тішить усіх після довгої, холодної і досить безбарвної зими.
Людям, які люблять зелений колір притаманні спокій, наполегливість та бажання до самовдосконалення.
Зелений одночасно заспокоює і тонізує, а отже стимулює розумову діяльність. Тому зелений колір широко застосовується в оформленні кабінетів і навчальних кімнат.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Улюблений колір мого внука зелений
А тепер зелений колір асоціюється із ким?
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)