Зображення користувача Володимир Федько.
Володимир Федько
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Штучний інтелект і Людина: досвід спілкування з комп’ютерами

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Одна з модних тем сьогодення – штучний інтелект!

А чи готова сьогодні пересічна людина до спілкування з штучним інтелектом!? Залишу відповідь на це запитання вам… А сам розкажу дещо з власного досвіду спілкування з комп’ютерами.

З інтелектуальними гаджетами ми маємо справу щодня. Смартфон, планшет, комп’ютер – основна тріада! Із спілкування з багатьма оточуючими мене людьми виніс стійке твердження – ніхто не використовує можливості цієї техніки і програмного забезпечення навіть на 75%!

***

Позавчора дружина попросила допомогти її подрузі налагодити комп’ютер і перевстановити Windows. Взяв диски з програмами і, на всякий випадок, жорсткий диск 120 ГБ і DVD-ROM, та пішли до подруги. За філіжанкою кави розпитав подругу про проблеми з комп’ютером, запустив… подумав… Випливало, що «сиплеться» жорсткий диск. Поставив принесений з собою вінчестер, запустив інсталяцію Windows 7 (надійна програма!). Одразу виявилося, що «глючить» СD-ROM (BIOS то бачив його, то не бачив). Замінив на принесений DVD-ROM і все пішло чудово! Коротше, інсталював Вінду, поставив ще купу програм, настроїв…

І тут подруга згадала, що у її невістки є ще один комп’ютер, який вийшов з ладу ще декілька років тому назад, але вони його не викинули, бо на жорсткому диску був весь сімейний фотоархів, а головне – фотографії з поїздок до Єгипту та інших країн! Принесла системний блок і попросила, «якщо вдасться» (бо вони не змогли відремонтувати комп) переписати фотографії на флешку. Зняв я обидва диски з блоку і забрав додому.

Дома підключив диски до одного з своїх компів, списав фотографії, а наступного дня приніс диски і флешку з записаними фотографіями подрузі дружини. Вона була дуже вдячна мені, а відносно дисків запитала, чому я не викинув їх у смітник, бо вони їй не потрібні. Заодно попросила, щоб я ідучи додому (живе вона на 14 поверсі) викинув і системний блок!

Прийшов я додому, поставив системний блок на стіл, заварив чай… П’ю чай і раптом в моїй голові звучить жіноче ім’я! Через пару хвилин ім’я повторилося! Я зрозумів, що це комп’ютер звертається до мене і називає своє ім’я!

Я швидко витер пилюку з корпусу і всередині, поставив DVD-ROM, замінив батарейку CMOS, подивився на порядок завантаження в BIOS, виставив дату і час! Потім привітався, назвавши ЇЇ по імені і назвавши своє…

Інсталяція Windows 7 пройшла без жодних проблем!

***

З персональними комп’ютерами я познайомився ще у 1989 році. Спочатку з «Роботроном» (НДР-івським аналогом IBM PC XT), а потім і з оригінальною IBM PC XT (оперативна пам’ять 640 Kb, жорсткий диск 10 MB). У 1993 році я вже купив перший власний комп’ютер IBM PC AT (оперативна пам’ять 1 МВ, жорсткий диск 20 MB).

В наступний період життя у мене були і є різні комп’ютери. Придбані в готовій комплектації і зібрані власноруч. Але кожний комп’ютер був і є жінкою і має власне ім’я, яке вони мені повідомляли і яким я їх називав і називаю.Наші інтереси: 

Вчитися спілкуватися з штучним інтелектом.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Подарунок на Різдво – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017) для нових прихильників AR25.ORG

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.

Справді, до техніки треба ставитися як до живої істоти. Це прояв постіндустріального мислення.

Водночас це повернення до архаїчного мислення, коли людина давала імена своїм помічникам. Наприклад, деревам, ножам і мечам.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Ія Подолянка.

Володимире.як дізнатися імя мого компютера?

Зображення користувача Володимир Федько.

Ія, це суто індивідуальний досвід. З власного досвіду скажу, що знайомство відбувається не одразу. Іноді, як у випадку про який я написав, ім'я повідомляється одразу. Іноді через певний час, який може доходити і до місяця.

Просто я якийсь момент ти чуєш в голові ім'я і розумієш, що з тобою знайомляться.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Володимир Федько.

Розкажу ще про один давній випадок. Було це десь у 1998-99 роках. З одним своїм старим приятелем я працював над дослідженням "Гітлер. Інформація до роздумів..." Майже щодня ми спілкувалися і очно, і по телефону, і за пивом у нього вдома. Одного разу приятель потелефонував і запитав, чи є у мене інсталяційний диск Windows, яка у нього повністю заглючила.

Ввечері я прийшов до нього з дисками. Він розлив пиво по бокалам і почав ставити Вінду. При цьому він досить брутально відгукувався про свій комп'ютер. На моє зауваження, що не можна так поводитися з комп'ютером, він сказав "залізяка є залізяка"... ще й додав грубість.

Я пив пиво, а приятель у 5-й раз намагався інсталювати Windows ХР. Коли установка знову перервалася, приятель матюкнувся і вирішив відкласти установку на наступний день.

Я сів за комп і сказав: "Вибач, він хам і цинік! Але ми робимо спільне дослідження і мені потрібно, щоб ти працювала".

Після цього я запустив установку Вінди, яка пройшла чудово!

Приятель подивився і сказав: "І все одно я ніколи не повірю, що у залізяки є розум".

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!