Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Школяр із Закарпаття їде в США представляти власний проект паперу з опалого листя

11-класник Валентин Фречка із Сокирниці Хустського району Закарпатської області вже кілька років поспіль стає переможцем національніх олімпіад з екології та біології та є учасником Малої академії наук. З власним проектом виготовлення паперу з опалого листя цього року він збирається взяти участь у конкурсі Genius Olympiad 2018 у США.

Ідея виготовити папір із опалого листя виникла у Валентина під час підготовки до одного з конкурсів, де необхідно було представити інноваційне дослідження.

Зараз юний дослідник готується до Міжнародної олімпіади з екології в Кенії, а в червні вирушить на конкурс до США. У випадку успішного захисту власної технології український школяр може отримати стипендію для навчання в США.

Зі своїм науковим керівником Ольгою Сабадош школяр рік збирав опале листя з різних дерев – берези, верби дуба і граба. Після цього листя відсортовували в бокси, де відбувалися певні хімічні процеси. В результаті дослідники отримали целюлозу, а кінцевим варіантом став висушений аркуш паперу.

«Це такий папір, що підходить для екопакетів, можливо, для друку на принтері. Ми зробили висновок, що цей папір набагато економічніший, доцільніший для виробництва, ніж папір з целюлози, тобто безпосередньо з деревини», – говорить Ольга Сабадош.

Основною метою свого проекту Валентин вважає поліпшення паперово-целюлозної промисловості, а також можливість утилізації опалого листя. Ця сировина має потужний потенціал використання.

 

 

Наші інтереси: 

Україна багата талантами.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи