Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Сер Освальд Мослі: харизматичний аристократ, молода надія Британії і прихильник націонал-соціалізму

Велика депресія наочно демонструвала всі недоліки капіталізму, якому зліва протистояв неприйнятний для Мослі комунізм, а праворуч - фашизм. Це свіже і оригінальне вчення ацікавило Освальда Мослі, і в 30-і роки він став творцем, ідеологом і натхненником Британського союзу фашистів.

170728-bsf.jpg

Британський союз фашистів
Британський союз фашистів

Освальд Мослі – британський аристократ і один з наймолодших депутатів в історії Британії. Він народився в старій аристократичній родині, здобув блискучу освіту, брав участь у Першій світовій війні, де дуже сильно пошкодив ногу.

Після війни приєднався до консерваторів, ставши депутатом в 22 роки. Однак в силу молодості не сприймався серйозно багатьма соратниками, через що покинув партію і приєднався до лейбористів.

Одружився з дочкою одного з головних британських політиків, міністра закордонних справ Керзона. На весіллі Мослі був присутні вершки європейської аристократії - від бельгійського короля до британського.

Молодість, статус ветерана, походження і вигідне весілля малювали перед ним блискучі перспективи, і, приєднавшись до лейбористів, він через деякий час навіть зміг домогтися хоч і третьорядної, але все ж посади в уряді.

Однак незабаром він остаточно розчарувався в усіх політичних течіях. Велика депресія, що розпочалась, наочно демонструвала всі недоліки капіталізму, якому зліва протистояв неприйнятний для Мослі комунізм, а праворуч - фашизм.

Це свіже і оригінальне вчення зацікавило Мослі, і в 30-і роки він був творцем, ідеологом і натхненником Британського союзу фашистів.

Після смерті першої дружини, Мослі знову одружився на британській аристократці Діані Мітфорд, яка стала його вірною супутницею на довгі роки.

Мітфорд захоплювалася Німеччиною і поїхала туди жити. Вона дружила з Магдою Геббельс і була знайома з усіма лідерами Третього Райху, ввівши в це коло і Мослі.

Діана Мослі (праворуч) та її сестра Валкірія Мітфорд. Близько вересня 1937 р. На Нюрнберзькому мітингу

Їх весілля відбулося прямо в будинку Геббельса, на ньому був присутній особисто Гітлер, який подарував молодятам досить скромний подарунок - свою власну фотографію в рамі зі срібла.

Тим часом британські націонал-соціалісти намагалися копіювати тактику європейських соратників. Вони створювали бойові загони штурмовиків, брали участь у вуличних зіткненнях з політичними противниками.

Вони всіляко підтримували дії Німеччини та Італії в Європі і Північній Африці, що явно йшло врозріз з державною британської політикою. Незабаром після початку війни з Німеччиною партія була заборонена, а все керівництво заарештовано.

Мослі і Мітфорд кілька років провели під арештом. Мослі відпустили в 1943 році через загострення хвороби, що була наслідком поранення на фронтах Першої світової.

Після війни: організував ультраправу Юніоністську течію, яка, втім, не користувалася серйозною популярністю. Агітував за об'єднання західноєвропейських країн перед обличчям комуністичної загрози. На початку 60-х відійшов від політики. Помер в 1980 році.

Особистість Мослі і діяльність створеного ним в 30-і роки Британського національного союзу фашистів викликають у британців в останні два десятиліття постійний інтерес.

У Великобританії регулярно виходять книги і знімаються телевізійні фільми, присвячені Мослі.

 У 1998 році  на четвертому каналі британського телебачення вийшов чотирисерійний фільм «Мослі», консультантом якого був син колишнього лідера БСФ - Ніколас Мослі.

У лондонському Імперському військовому музеї в розділі, що розповідає про життя країни в 30-і роки, створено експозицію про діяльність фашистів Мослі, а в одному із залів Національної портретної галереї експонується портрет засновника БСФ.

Крім цього, в Лондоні існує громадська організація «Друзі Освальда Мослі», представники якої прагнуть чесно і відкрито говорити про діяльність БСФ і його спрямованість.

Джерела:

Наші інтереси: 

Пізнаємо історію, аналізуємо теперішнє.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи