За даними слідства, чиновник Міноборони разом зі спільниками привласнив понад 90 мільйонів гривень, призначених для закупівлі протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) для потреб ЗСУ, повідомляє СБУ.
"СБУ та ОГП викрили експосадовця Міноборони, який вкрав 90 млн гривень на закупівлі протитанкового озброєння для ЗСУ. Військова контррозвідка, слідчі Служби безпеки та Офіс Генерального прокурора за сприяння Міністра оборони України викрили ще одну схему розкрадання коштів, якою займалося попереднє керівництво Міноборони.
За матеріалами справи, фігуранти привласнили понад 90 млн бюджетних гривень на закупівлі бракованих протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) для потреб фронту. Це озброєння відіграє ключову роль у знищенні бронетанкових груп ворога, які намагаються прорвати оборонні позиції українських військ.
За результатами комплексних заходів у Києві викрито організатора оборудки – колишнього очільника одного з департаментів Міноборони та двох його спільників із компанії-підрядника.
Як встановило розслідування, перебуваючи на посаді протягом 2022-2023 років, він уклав державний контракт на постачання протитанкового озброєння для ЗСУ. Відповідно до укладеного договору столична оборонна компанія повинна була поставити військовому відомству дуже необхідні ПТРК, які мали одразу спрямувати на передову.
Утім, замість сучасного озброєння підрядники поставили замовникам непридатні до використання за призначенням протитанкові установки, а отримані бюджетні кошти вивели у тінь. Висновки незалежної експертизи, яку ініціювала СБУ, підтвердили несправний тактико-технічний стан ПТРК", – йдеться у повідомленні.
Ще один приклад, як чиновники наживаються на війні. Їм байдуже, що наші військові гинуть, адже самі сидять в тилу "заброньовані", а їхні діти також не воюють або прилаштовані в теплих місцях у тилу.
Коментарі
Цим експосадовцем виявився "майстер на всі руки" Лієв, який колись керував туризмом в Криму, а потім в Києві. У 2013 році закликав "почути Крим". Врешті потрапив у Міноборони керувати департаментом військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки. Перебуваючи на посаді протягом 2022-2023 років, Лієв уклав державний контракт на постачання протитанкового озброєння для ЗСУ, повідомляє "Українська правда". Замість сучасного озброєння підрядники поставили замовникам непридатні до використання за призначенням протитанкові установки, а отримані бюджетні кошти вивели у тінь. Раніше Лієв фігурував у справі розкрадання майже 1,5 млрд грн на закупівлі снарядів.