Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

«Rzeczpospolita»: «Забута далека війна». Обмін полоненими нагадав, що на сході України йде війна

До війни на сході України в ЄС ніколи не було цілком серйозного ставлення. Якби про неї забули, це б дуже сподобалося владі багатьох європейських країн. Країни, котрі серйозно включаються в оборону України не входять до складу Євросоюзу.

Єжи Гащинський в газеті «Rzeczpospolita» написав статтю під назвою «Забута далека війна», повідомляє Польське радіо. 

«Обмін полоненими, що відбувся між українцями та проросійськими сепаратистами у середу, нагадав, що на сході України йде війна. Вона маловидовищна, тому про неї потихеньку забувають.

Якби про неї забули повністю, це б дуже сподобалося владі багатьох європейських країн. Це б дозволило повернутися до нічим не обмеженого ведення бізнесу з Владіміром Путіном. А в тому, що політики цього хочуть, можна було зорієнтуватися у тих країнах ЄС, де цього року відбулися вибори. Починаючи з Франції, в якій майже дві третини голосів у першому турі отримали проросійські кандидати (хоч у другому переміг критичний до дій Москви Емманюель Макрон). З розумінням до Путіна висловлювалися зірки виборчих кампаній в Австрії, Німеччині і Чехії. Політичних VIP у різних країнах ЄС, котрі говорили про необхідність скінчити з санкціями проти Росії за агресію щодо України, десятки.

Аж важко повірити, що після таких – щирих, мабуть – декларацій євросоюзні санкції було продовжено, адже це вимагає одностайності. Лідери готові надалі карати Росію. Більше, однак, за анексію Криму – Москва порушила принцип територіальної цілісності – аніж за спричинення і ведення війни на Донбасі. Мабуть, деяке розуміння позиції України принесли події у Західній Європі через кремлівське втручання в місцеві вибори і небезпеку розпаду Іспанії після проголошення сепаратистами незалежності Каталонії.

Однак, до війни на сході України, що триває майже чотири роки, в ЄС ніколи не було цілком серйозного ставлення. Інакше б українська армія отримала справжню зброю. На постачання їй чогось більшого за похідний посуд і прилади нічного бачення відважилася лише Литва. Нескладно зауважити, що країни, котрі серйозно включаються в оборону України (політично, але незабаром і переказуючи нову зброю), не входять до складу Євросоюзу. Це Канада і Америка Трампа, котрий мав їсти у Путіна з руки, але веде проти Москви рішучу політику. Інші ж, як видно, приймають логіку Кремля: не можна заважати чудово озброєному агресорові».

Наші інтереси: 

Добре, що польська інтелектуальна еліта розуміє європейський і світовий політичний розклад.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи