Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 83
  • Переглядів: 86

Росія намагається зірвати угоду України та США щодо копалин, а Трамп заявив про "психологічний дедлайн" для Росії – ISW

Категорія:

Кремлівці продовжують намагатися підірвати запропоновану американо-українську угоду про видобуток корисних копалин, просуваючи потенційні американо-російські проекти з видобутку рідкісноземельних металів. РФ вимагають американсько-російського економічного співробітництва, якщо США хочуть припинити війну в Україні. 

25040101.jpg

Фото: AP

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW) за 31 березня.

Президент США Дональд Трамп заявив 30 березня, що існує невстановлений "психологічний дедлайн" для Росії погодитися на загальне припинення вогню, а президент Фінляндії Александр Стубб сказав, що під час зустрічі з Трампом 29 березня він запропонував 20 квітня як потенційний крайній термін для «повного припинення вогню без жодних умов».

Кремль заявив 25 березня, що не буде дотримуватися узгодженого режиму припинення вогню в Чорному морі доти, доки Сполучені Штати не знімуть санкції з російського державного сільськогосподарського банку «Россельхозбанк» та інших фінансових організацій, що беруть участь у міжнародній торгівлі продовольством і добривами.

28 березня агентство Bloomberg повідомило, що Росія вимагає від Європейського Союзу (ЄС) відновити підключення Россельхозбанку до міжнародної банківської системи SWIFT як попередню умову припинення вогню в Чорному морі.

Кремлівці продовжують намагатися підірвати запропоновану американо-українську угоду про видобуток корисних копалин, просуваючи потенційні американо-російські проекти з видобутку рідкісноземельних металів. Речник Кремля Дмітрій Пєсков заявив 31 березня, що американські компанії зацікавлені у спільних з Росією проектах з видобутку рідкісноземельних металів і що ці проекти є першим кроком до покращення двосторонніх відносин між США та РФ, хоча США і Росія ще не підписали жодних документів, що стосуються рідкісноземельних металів.

Генеральний директор Російського фонду прямих інвестицій Кірілл Дмітрієв заявив 31 березня в інтерв'ю кремлівському виданню «Ізвєстія», що російські та американські офіційні особи розпочали дискусії щодо проектів з видобутку рідкісноземельних мінералів. Дмитрієв також заявив Російській службі Бі-бі-сі 30 березня, що американсько-російське економічне співробітництво має бути в центрі уваги, якщо Сполучені Штати хочуть припинити війну в Україні, але така співпраця розпочнеться лише після завершення мирних переговорів. 

Кремль намагається підірвати цілі адміністрації Трампа щодо об'єднання економічних інтересів США та України через американсько-українську угоду з видобутку корисних копалин, представляючи Росію як торговця рідкісноземельними копалинами, що перевершує Україну.

Адміністрація Трампа прагне використати американсько-українську угоду для встановлення конкретних економічних інтересів США в Україні в рамках зусиль США, спрямованих на перетворення України з виключно одержувача військової допомоги на економічного партнера, зауважує ISW. 

Економічна співпраця, якої прагне Росія зі Сполученими Штатами, не стримає Росію від повторного вторгнення в Україну в майбутньому і не сприятиме досягненню цілей адміністрації Трампа щодо економічного зближення США та України. Така співпраця також прискорить російське військове відновлення швидше, ніж це було б в іншому випадку.

Доступ Росії до корисних копалин в окупованій Україні, ймовірно, збільшить можливості Китайської Народної Республіки (КНР) отримати доступ до українських корисних копалин. Росія співпрацює з КНР у видобутку російських рідкісноземельних металів щонайменше з 2005 року. Російські компанії також беруть участь у поточних і потенційних проектах з розвідки родовищ у різних країнах Африки. 

ISW зазначає, що Росія використовує економічні стимули, не пов'язані з війною в Україні, щоб домогтися поступок від Сполучених Штатів щодо війни в Україні. Ці поступки дадуть важелі впливу, які мають вирішальне значення для заявленої президентом США Дональдом Трампом мети – досягти довготривалого і взаємовигідного миру в Україні.

Наші інтереси: 

Аналізуємо факти та події, які вплинуть на майбутнє України.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

План польотів. Художник Роб Ґонсалвес (Канада)

«Щасливі реалісти, бо вони отримають допомогу» – третій крок до вічного життя та опанування планети Земля

На перший погляд, це недосяжна мета. Проте Ісус закликає без вагань братися до справи й негайно розпочинати стратегію «успадкування Землі», адже правильна стратегія сама згенерує необхідні ресурси...

Останні записи