Вважається, що рух почався з проведення демонстрації проти появи Макдоналдса поруч зі знаменитою римською пам'яткою — Площею Іспанії в 1986 році і створення руху «Слоуфуд» (на противагу «фастфуду»). Одним з основних творців вважається Карло Петрина.
Надалі значно вплинули на рух Гейр Бертелсен — творець Світового інституту повільності (The World Institute of Slowness) і Карл Оноре — автор ряду основоположних книг про уповільнення ритму життя.
В даний час «Повільний рух» набирає велику популярність і налічує вже більше десяти напрямків:
Серед організацій, створених в рамках Повільного руху можна відзначити американський фонд «Продовжити мить» (Long Now Foundation), європейська Спільнота уповільнення часу (Society for the Deceleration of Time), Світовий інститут повільності (The World Institute of Slowness), а також Міжнародний інститут невиконання занадто багато чого (International Institute of Not Doing Much) і японський Клуб неквапливості (Sloth Club).
Слід зазначити, що жодна з організацій не визначає і не контролює Повільний рух, Повільний рух є вільним.
Повільний рух є вільним. Жити потрібно так, щоб не змарнувати життя.
Згадую давнє:
Кожен вибирає по собі - жінку, релігію, шлях!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Коментарі
Згадую давнє:
Кожен вибирає по собі - жінку, релігію, шлях!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Мені сподобалася ідея "повільного руху" після того як передивися фільм "Час"...
Фільм "Час"
Вірю в те, що розумію.
А, як же "ПОСПІШАЙ - ПОВІЛЬНО"? Як марафонці, що досягають найкращих результатів, коли біжать, орієтуючись на ритм свого серця (він повинен становити 1/3 від найбільш можливого). До речі, повільний біг рекордсмена, коли він здатен жартувати та розмовляти на бігу, сприймається слабко підготованою людиною, як дуже швидкий. Тож, як саме - жити повільно - можна розуміти в різні способи. І, діяти відповідно, по різному.
Якщо прагнеш чуда - створюй його!