Про особливості постіндустріальної формації ми вже знаємо завдяки відкритим у 2015 році чотирьом принципам постіндастріалу:
1. Принцип протилежності: «У майбутньому буде все навпаки». Наприклад, на зміну нинішній енергетичній залежності домогосподарств гряде їх енергетична незалежність завдяки енергії сонця, вітру, біогазу тощо.
2. Принцип заперечення запереченого: «Нове – це добре забуте старе». Наприклад, у давнину головними матеріалами були глина для будівництва і кремній для ножів та серпів. Сьогодні знову маємо глину – для екологічного житла, і кремній – для комп’ютерних мікропроцесорів.
3. Принцип цілісності: «Подібне притягується до подібного». Наприклад, масове стандартизоване виробництво потребує масової стандартизованої освіти і масового стандартизованого збуту. Нова формація привносить у ці сфери глибоку персоналізацію.
4. Принцип актуальності: «Майбутнє вже є сьогодні». Для революційного стрибка на вищий цивілізаційний рівень досить об’єднати в систему те передове, що вже є сьогодні – у світогляді, соціальній організації, енергетиці, виробництві, освіті, охороні здоров’я тощо.
Реалізація цих принципів описана у серії статей – див.: Ресурси постіндустріальної цивілізації: звідки їх брати? Поміркуймо, як застосувати ці знання у музичній сфері. Почнімо з очевидних речей.
Для свого народження нова формація повинна подолати опір старої, тому все у ній має бути спрямоване на Перемогу. Натомість усе надлишкове вважається марнуванням ресурсів, яких і так гостро не вистачає на початковому етапі Переходу.
Оскільки постіндастріал є «добре забутою архаїкою», то в музиці нової Золотої ери домінуватимуть етнічні мотиви.
Для творення нової системи потрібна структурована музика. Це означає, що постіндустріальна музика має бути ритмічною, з виразним внутрішнім порядком і позитивною спрямованістю.
Слово «магія» однокорінне з «могутність». Постіндустріальна музика має робити людину могутнішою і має допомагати їй досягати конкретної цілі. Наприклад, для успішної подорожі і «скорочення» відстані треба уявляти, що ти вже прибув на місце і тебе радо зустрічають:
Rzepczyno - Do ciebie Kasiuniu
Правильна пісня має пробуджувати в людині боголюдський потенціал, підносити її у вищі простори подій, робити сміливішою і шляхетнішою.
Кому вниз - Заповіт Арійській Людині
Сказане вище дозволяє зробити узагальнення і запропонувати для обговорення три головні якості правильної пісні:
1. Мелодійність (гармонійність).
2. Ритмічність (структурованість).
3. Магічність (практичність, чарівність, святість).
При цьому постіндустріальна пісня буде надзвичайно різноманітною, адже її творитимуть мільйони нових людей – подібно до того, як це було у давнину.
Правильна пісня - важливий компонент Перемоги.
Коментарі
Одразу спадає на думку гурт Joryj Kłoc :)
Миролюбність і озброєність!
Ось свіжий приклад постіндустріальної пісні: Іванна Червінська "Вербова дощечка"
Тут і мелодія, і ритм, і магія.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
А це та ж сама пісня від Joryj Kłoc - WERBOWAJA DOSCZECZKA
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Розвиток людської цивілізації іде по спіралі. Все повторюється тільки на вищому рівні. Так буде з постіндустріальною цивілізацією, в тому числі із Українською піснею. "Вербова дощечка" прекрасний приклад.
Радіймо!