Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Перша козацька кавалерійська дивізія

Після успішного використання козацьких частин на фронті німецьке командування прийняло рішення про створення в складі вермахту козацького кавалерійського з’єднання. 8 листопада 1942 року на чолі з’єднання, яке почало формуватись, був призначений полковник Гельмут фон Паннвіц, який добре розмовляв російською мовою. Після поразки німецьких військ під сталінградом козацькі частини з Дону та Північного Кавказу були зібрані в районі Херсону.
Спочатку було зформовано чотири полки: 1-й Донський, 2-й Терський, 3-й збірний козацький і 4-й Кубанський загальним числом 6000 чоловік. 21 квітня 1943 року німецьке командування видало наказ про організацію 1-ї Козацької кавалерійської дивізії, для чого військові козацькі частини були переведені на учбовий полігон Милау (Млава), де були склади ще польської кавалерії. Додатково сюди прибули полки «Платов», «Юнгшульц», 1-й отаманський полк Вольфа і 600-й дивізіон Кононова. Полки ділились стосовно походження на Донські, Кубанські і Терські. Дивізіон Кононова ввійшов у дивізію як окремий полк.

Дівізія у своєму складі мала штаб з конвойною сотнею, групу польової жандармерії, мотоциклетний підрозділ зв’язку, підрозділ пропаганди, духовий оркестр, дві козацькі кавалерійські бригади – 1-шу Донську (1-й Донський, 2-1 Сибірський і 4-й кубанський полки), розвідувальний загін, саперний батальйон, відділ зв’язку, підрозділи тилового обслуговування (всі дивізійні частини мали номер 55).

Кожен полк складався з двох кінних дивізіонів (в 2-му Сибірському полку 2-й дивізіон був самостійним, а в 5-му Донському – пластунським) триескадронного складу, кулеметного, мінометного і протитанкового ескадронів. По штату полк складався з 2000 чоловік, в тому числі 150 чоловік німецького кадрового складу. На озброєнні було 5 протитанкових гармат (50 мм), 14 батальйонних ( 81 мм) і 54 ротних (50 мм) мінометів, 8 станкових і 50 ручних кулеметів МG 42, німецькі карабіни і автомати. Поза штатом полкам були додані батареї з 4-х польових гармат ( 76 мм). Кінно-артилерійські дивізіони мали по 3 батареї 75 мм-х гармат ( 200 чоловік і 4 гармати в кожному), розвідзагін – 3 самокатних ескадрони з числа німецького кадрового складу, ескадрон молодих козаків і штрафний ескадрон, саперний батальйон – 3 саперних і саперно-будівельний ескадрони, а дивізіон зв”язку – 2 ескадрони телефоністів і один – радіозв’язку.

На 1 листопада 1943 року дівізія складалась з 18555 чоловік, в тому числі, до її складу входило 3827 німецьких нижніх чинів, 222 офіцери, 14315 козаків і 191 козацький офіцер.

Німецькими кадрами були укомплектовані всі штаби, спеціальні і тилові підрозділи. Всі командири полків (окрім І.М.Кононова) і дивізіонів (крім двох) також були німцями. В складі кожного ескадрону було 12-14 німецьких солдат і унтерофіцерів на господарських посадах. Командирами стройових кінних підрозділів – ескадронів і взводів – були козаки. Всі розпорядження і команди віддавались російською мовою.

Читати повністю ТУТ
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Що таке Ельфізм, або Технологія розблокування вищої реальності мовою Сенсар (аудіо)

Ельфізм – це вчення про те, як стати ельфом, тобто людиною вищого еволюційного рівня. Технологія перетворення описана в Євангелії. Процес перетворення Ісус позначає терміном "палінгенезія", тобто "...

Останні записи