Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Партія здорового глузду: 5%, які не бояться. Хто вони? (+аудіо)

Що собою являє спільнота українців, яка не боїться коронавірусу і виступає проти карантинних обмежень. Підказку дає соціологічна константа 5% – погляньмо, де вона проявляється.

Аудіоверсія: Партія здорового глузду: 5%, які не бояться. Хто вони?

Масовий психоз навколо Covid-19 виявив головну причину гальмування розвитку України. З’ясувалося, що 95% населення опановане вельми песимістичним, навіть депресивним світоглядом. Де-факто ці люди вважають, що живуть в дуже агресивному, пекельному світі, а самі вони є надзвичайно вразливими й беззахисними. Проблема в тому, що саме ці люди складають електоральну більшість і вирішують долю всієї держави, в тому числі й долю тих 5%які не бажають жити в пеклі.

Це питання ми вже почали розглядати у статті «У кого вірять українці? Тільки не кажіть, що в Бога». Важливо розуміти, що домінуючий нині депресивний «світогляд 95%» абсолютно не притаманний українському народу – він суперечить і українській традиції, і науковим знанням, і навіть здоровому глузду.

Тепер запитаймо себе: А хто ці 5% українців, які не бояться?

Підказку дає соціологічна константа 5% (плюс-мінус 1% похибки). 

У 2015 році телеканал «Україна» показав новий документальний проект Іларіона Павлюка «Звичайні зомбі. Як працює брехня». У фільмі відтворені деякі відомі з середини 20 ст. психологічні експерименти, які розкривають механізми маніпуляції свідомістю. Із 80 учасників експерименту тільки троє (4%) виявилися стійкими щодо «зомбування».

Це підтверджує відому емпіричну закономірність, що тільки 5% населення спроможні до критичного мислення. На цю тему навіть є жартівливий закон: «95% населення – ідіоти». Також у фільмі показали, що рішення більшості зазвичай є помилковими. Хоча це й так очевидно – виходячи з «закону 95%».

Про цю пропорцію знав Костянтин Ціолковський, у 1929 році він про неї висловився так: «Всяка творча особистість повинна бути знищена, бо вона заважає спокійно жити, – ось гасло 95% населення земної кулі».  

Арнольд Шварценеггер висловився м’якіше: «95% людей у світі потребують, щоб хтось говорив їм, що робити і як  поводитись».

Консультант з продажів Роберт Каветт на заняттях з продавцями-стажерами говорить так: «Оскільки 95% людей є за своєю природою імітаторами і тільки 5% – ініціаторами, дії інших переконують покупців більше, ніж докази, які ми можемо їм запропонувати».

Поширена думка, що в Європі та США лише 5% населення володіє здібностями до підприємництва – це творці, що не бояться ініціативи та фінансового ризику, готові брати відповідальність за свою справу і людей. На базі цієї теорії існує переконання, що підприємництву навчити неможливо – з цими здібностями необхідно народитися. Докладніше про це у статті «Звичайні зомбі» (2015) – оргвисновки для лідерів».

Доктор соціальної економіки Зеновій Свереда навів таку статистику: «Якщо маєте тренінг на 100 осіб, то половина зрозуміє зміст, біля 20 продовжить навчання, і лише 5-7 розпочнуть практично щось реалізовувати. Це природній відбір, бо мало є тих, що бажають бути інноваторами».

Згідно з опитуванням у 2019 році5% населення підтримують самостійний пошук роботи й виступають проти гарантованого державою працевлаштування.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) з 21 до 24 березня 2020 року провів опитування «Як українці дотримуються умов карантину». Згідно з отриманими результатами, лише 6% опитаних не турбує поширення коронавірусу, з них 1,5% вважають, що ніякі обмежувальні заходи взагалі не потрібні. Натомість 95% підтримують карантин, з них 40% вважають, що обмежувальні заходи повинні бути ще жорсткішими. 

Отже, маємо кілька груп, чисельність яких складає 5% (плюс-мінус) дорослого населення. Для них властиві:

  • критичне мислення, стійкість до зомбування;
  • спроможність до творчості;
  • підприємливість та інноваційність;
  • ініціативність;
  • самостійний вибір діяльності;
  • заперечення обмежувальних заходів;
  • відсутність страху перед коронавірусом.

Логічно припустити, що це та ж сама соціальна група. Справді, адже описані якості є взаємодоповнюючими і випливаючими одна з одної: творчість передбачає ініціативність і вільнолюбство, підприємливість – ініціативність і сміливість, а самостійність – стійкість до зомбування.

У ситуації з коронавірусною аферою саме ця група виявилася «партією здорового глузду» (від фр. partie – частка, товариство, спільнота). Саме з нею пов’язані наші надії на світле майбутнє України.  


Продовження: Ідентифікація середнього класу і Три арійські закони життя

Якщо вас цікавить розвиток цієї теми, ви можете підтримати наш проект щедрими дарами.

Лінія Маннергейма - Де твоя лінія?


В тему: 

Наші інтереси: 

Творимо Вільну Українську Державу. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Натисни кнопку!

Вічне життя: 7 необхідних компонентів режиму керованої молодості

Творення нової цивілізації – це надзвичайно тривалий процес. Для досягнення в ньому успіху треба жити не просто довго, а дуже довго. Ще десяток років тому вершиною наших мрій у цій справі було...

Останні записи