Зображення користувача Світ Зелений.
Світ Зелений
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Про освіту

Щоб підготувати нас до життя,  зовсім необов'язково вчити нас всього.  Досить прищепити нам любов до навчання і показати, де потрібно шукати те, що ми хочемо вивчити, те, що нам здається найбільш необхідним.

В Югославії, де я народився, і в Албанії, де під час війни пройшло моє дитинство, тих, хто не закінчив початкову школу, вважали безграмотними.

В Ізраїлі, щоб не бути повним невдахою, потрібно було закінчити, якщо я не помиляюся, середню школу. Вчитися в університеті не було обов'язково.

У Сполучених Штатах, ти - ніхто, якщо у тебе немає хоча б ступеня бакалавра. Без неї неможливо влаштуватися на хорошу роботу. А шанси випускника середньої школи, який не продовжив освіту, взагалі дорівнюють нулю.

Мені здається, що в наш час навіть ступеня бакалавра вже недостатньо. Щоб влаштуватися на роботу хоч з якимось майбутнім, необхідно отримати ступінь магістра. Мій адміністративний помічник, приміром, має ступінь магістра, але завдання на цій посаді, головним чином, зводяться до обов'язків секретаря.

Що ж відбувається?

По-моєму, обсяг матеріалу та інформації, який необхідний студенту для того, щоб приступити до роботи, постійно збільшується.

Молоді люди вважають за краще починати свою кар'єру пізніше, тому підготовка до реального світу їм обходиться все дорожче.

Що саме необхідно потенційним працівникам: більше підготовки чи  більше повноважень?

І чи потрібно все це насправді?

Педагог Іван Ілліч стверджував у своїх книгах, що наше суспільство надмірно   освічене, але що не все, чого навчають, дійсно необхідно.

Я з ним згоден. На мій погляд, після закінчення навчального закладу людина має продовжувати вчитися. Нормою має стати постійне навчання, а не зубріння усього підряд у ранньому віці. Неосмислене заучування призводить до того, що люди кидають вчитися відразу ж після отримання диплома. А такого поняття як «достатня» освіченість просто не існує.

Світ стрімко змінюється і велика частина інформації, яку ми вчимо в школі, швидко стає застарілою, забувається через відсутність практики або втілення в життя.

Головна мета освіти - викликати спрагу знань, саме для цього вона й існує. Але нинішня система освіти далека від цієї мети.

Викладачам потрібно вмонтувати в нашу освітню систему програму і курс навчання, які викликали б бажання продовжувати вчитися протягом усього життя.

Курс, який би спонукав студента дізнаватися все більше і більше про предмет, яким він захоплюється. Важливо, щоб студент усвідомлював, що йому завжди є чому вчитися.

Щоб підготувати нас до життя, зовсім необов'язково вчити нас всього.Досить прищепити нам любов до навчання і показати, де потрібно шукати те, що ми хочемо вивчити, те, що нам здається найбільш необхідним.

Важливо, щоб у рамках такої освітньої структури людина черпав свої знання не тільки з книг, а й від спілкування з людьми. Навіть у каменів, бджіл і зірок є чому повчитися. Одним словом, ми повинні показати, скільком речам можна навчитися з досвіду. Ми повинні вчити неупередженості. Вчити відпускати те, що знаєш, щоб вивчити що-небудь нове про те самому предметі.

Я, наприклад, якщо виходити з моїх шкільних оцінок, не був добрим учнем. У мене була двійка з англійської, четвірка з історії та трійки по всім іншим предметам. Ось які оцінки були в моєму шкільному дипломі.

З такими досягненнями я повинен був стати двірником. Але я ніколи не припиняв вчитися.

Коли я отримав ступінь Ph.D. в Колумбійському університеті, мій науковий керівник взяв мене з собою на ланч і сказав: «Це не кінець.Це початок. Тепер ти знаєш, скільки всього тобі ще належить вивчити ».

Я ніколи не забував ці слова. Вони стали моєю «релігією». Хороша освіта - це не знання, це розуміння того, скількох речей ми ще не знаємо ... це зростаюча спрага, яка дає нам можливість знати ще більше.

Читаючи лекції, я обов'язково пояснюю аудиторії, що незалежно від предмета, який я їм викладаю, це всього лише введення. Я роблю це для того, щоб під кінець лекції вони залишалися незадоволеними і розчарованими. Я хочу, щоб вони відчули, скільки всього їм ще належить вивчити. Я даю їм цінні знання та ще дещо, більш важливе: я роблю так, щоб аудиторії хотілося знати більше. Так буває з хорошою їжею, грою або книгою. Коли читаєш останню сторінку, стає сумно, бо книга закінчується. Хочеться, щоб сторінок було більше.

Таким я бачу гарну освіту.

Задумайтесь над цим.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Сенсар – ельфійська мова Гіперборії в Євангелії Ісуса Хреста та в українській мові

Ласкаво просимо до Глибокого занурення. Обговорюємо статтю «Євангельський Сенсар, ельфійська мова і як нам її опанувати за один рік». Автор стверджує, що в Євангелії Ісуса Хреста закладена прихована...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Зоріна Небокрай.
0
Ще не підтримано

Дякую, Явсе, гарно написав. І цікаво і просто.

Від Землі, сили народження, святою водою благословляю!

Коментарі

Зображення користувача Зоріна Небокрай.
0
Ще не підтримано

Дякую, Явсе, гарно написав. І цікаво і просто.

Від Землі, сили народження, святою водою благословляю!

Зображення користувача Світ Зелений.
0
Ще не підтримано

Це не я написав... ;) . Автор світова знаменитість, здогадайтесь хто... :)

#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.