Розповідає, що більшовицький уряд жорстоко розправився із українським учительством протягом 1937-1938 років. Лише в одному Зінківському районі було забрано до катівень НКВС більше 40 учителів. Комуністичний режим боявся, щоб учительський загал не став провідником національно-визвольної боротьби, тому так нещадно знищував інтелігенцію. Також із цього лише району відправили до тюрем кілька тисяч селян і службовців як носіїв української національної культури.
У статті відкритим текстом стверджується, що національна ідея за комуністичного режиму була похована силою багнетів, а при німецькій окупації може відродитися:
"По Зіньківському району працюватимуть початкові класи в кожному селі. В них навчатимуться діти віком від 7 до 12 років в І– ІV класах. Програми для цих класів відповідно перероблені, матеріали по виправленню підручників виготовлені і під керівництвом Районної Управи та Відділу Освіти та культури надсилаються до шкіл. Вони дадуть учителеві чіткі настанови, з чого розпочати навчання в Українській Національній школі. По мірі виготовлення програм та перероблення підручників буде негайно відкрита середня школа-гімназія в м. Зінькові. Учителі повинні з усією відповідальністю перед народом взятися за цю справу створення Української національної Інтелігенції, стати провідником нашого національного відродження.
Україна визволена, і наш ідеал, панове учителі, виховати національно-свідому молодь – є ідеал нашого державного будівництва.
Довгі віки і роки наша Мати Україна чекала і прагнула цього, і ви, панове учителі, щасливі, що кинете перше слово національної свідомості в наших закладах виховання молоді. З урочистим співом "Ще не вмерла Україна" відчинимо двері Української Національної школи для наших дітей!
Слава Україні!".
Відкриваються факти, про які ми інтуїтивно здогадувалися, а також докази того, у що не могли повірити (що зробили більшовики з українцями і Україною, яку інстинктивно боялися).
Цитата із статті:
З урочистим співом "Ще не вмерла Україна"...
Потрібен інший Славень.Якись приречений фаталізм у цих словах.
Вірю в те, що розумію.
Коментарі
Цитата із статті:
З урочистим співом "Ще не вмерла Україна"...
Потрібен інший Славень.Якись приречений фаталізм у цих словах.
Вірю в те, що розумію.