Антибактеріальні маски для обличчя, які виробляються мільярдами в різних куточках планети, виявилися шкідливими для природи, пише Анатолій Кім на НВ Техно.
Днями вчені з Бразилії заявили про першу смерть тварини від неправильно утилізованої маски. Жертвою став молодий пінгвін, який проковтнув маску і тіло якого знайшли на узбережжі штату Сан-Паулу.
Місцевий океанограф Уго Гулля Нето заявив, що на узбережжі Бразилії зараз знаходять багато викинутих масок і це «дуже серйозна проблема».
В кінці літа 2020-го про небезпеку викинутих масок попереджали й у Greenpeace: ці індивідуальні засоби захисту знаходили на узбережжях Гонконгу, США, Франції, Китаю і Тайваню.
Експерти підрахували, що в період з лютого по травень 2020-го на одному лише Тайвані виробили близько 1,3 млрд хірургічних масок, що в еквіваленті приблизно дорівнює 5,5 тонн відходів.
Проблему представляє і те, що маски не можна переробляти, оскільки вони можуть бути зараженими та привести до інфікування людей, які працюють в галузі повторного використання відходів.
Потрапляючи в природне середовище, ці маски з часом будуть представляти загрозу і для життя людини.
«Пластикові частинки, що вивільняються в результаті руйнування цих масок, також залишаться в океанах і будуть накопичуватися в харчовому ланцюжку на довгі роки, що в кінцевому підсумку стане загрозою для здоров’я людини», — заявляють в Greenpeace.
До речі, ще на початку так званої пандемії ВООЗ закликала здорових людей не носити масок без крайньої потреби.
Розуміти, що носіння масок призводить не тільки до забруднення природного середовища, а й до погіршення здоров'я людини, яка носить маску. Розуміти, що глобальна афера з короновірусом принесла ще одну проблему.
Коментарі
В червні 2020 ВООЗ сказала носити тканинні (немедичні) маски там, де існує ризик передачі (вірусу) і де не може бути збережена соціальна дистанція.
Коли я бачила весною людину у масці, яка йде сама по безлюдній вулиці, мене починало тіпати... Але коли я бачила таку людину влітку під сонцем і температурі +30 градусів по Цельсію, мене не тільки тіпало, а й руки чесалися підійти та зірвати цю маску з тупої морди лиця.
От, от! ))
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
То, зараз дурня видно здалеку:) Екологічна й економічна шкода компенсуються покращанням розпізнавання дурнів та шахраїв:).
Якщо прагнеш чуда - створюй його!
Живемо в дивний час: для захисту прав людини доводиться апелювати до права тварин. Про це у статті Арійська релігія зупинить дегуманізацію і цифровий концтабір.
"Молодий пінгвін, який проковтнув маску і тіло якого знайшли на узбережжі штату Сан-Паулу". Це новина. Про людей, які вмирають від масок, писати не цікаво.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Так, причину смерті людини, в такому випадку, заборонено розголошувати, а причину смерті тварин, ще не здогадалися забороти розголошувати.
Якщо прагнеш чуда - створюй його!