Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Не допомагає, – нові дослідження про вигадану користь вітаміну D в таблетках

Категорія:

Світ:

Спецтема:

Найбільше в історії клінічне дослідження вітаміну D показало, що вчені помилялися щодо суттєвої користі від цієї речовини. Дослідження проводилося на основі даних про здоров'я 500 тисяч чоловік, пише Science Alert.

Уряди, в тому числі уряд Великої Британії, заявляли, що дані про користь вітаміну D для здоров'я настільки величезні, що кожен дорослий повинен приймати його в якості добавки протягом як мінімум шести місяців на рік.

Проте, найбільше в історії клінічне дослідження про користь вітаміну D у профілактиці переломів було проведено на даних 500 000 чоловік і близько 188 000 переломів. Оскільки на рівні вітаміну D сильно впливають гени, дослідники використовували генетичні маркери для рівнів вітаміну D в крові, щоб уникнути спотворень при спостереженнях.

Результати показали відсутність зв'язку між рівнями вітаміну D протягом життя і ризиком перелому. Харчові добавки з вітаміном D не запобігають переломам або зменшенню щільності кісток, незалежно від дозування. Єдиний виняток - деякі люди, які страждають від остеомаляції, однієї з форм рахіту.

Це останнє дослідження суперечить недавнім думкам уряду Великої Британії, але не суперечить попереднім клінічним дослідженням.

У 2014 році огляд і метааналіз 31 дослідження додатків  вітаміну D не виявив впливу цих речовин на переломи. У більш пізньому метааналізі 33 рандомізованих досліджень за участю понад 50 000 людей похилого віку добавки з кальцієм або вітаміном D не впливали на частоту переломів.

Також не було ніяких явних переваг щодо м'язової сили або рухливості. Велика частина нашої твердої віри в користь вітаміну D прийшла з досліджень добавок в будинках для людей похилого віку в 1980-х роках, які ніколи не були відтворені і, ймовірно, були помилковими.

За словами вчених з Оклендського (Нова Зеландія) і Абердинського (Великобританія) університетів, їх робота ставить крапку в питанні про передбачувану користь вітаміну D в таблетках. Хоча думка про те, що такі добавки зміцнюють кістки, широко тиражується лікарями і соцмережами, вона, ймовірно, є черговим міфом.

"Здорові люди повинні отримувати вітамін D з невеликих доз сонячного світла кожен день, а також з їжі", - вважають автори роботи.

Нові дослідження повинні вирішити питання про те, чи можуть препарати вітаміну D запобігти іншим проблемам зі здоров'ям. Автори роботи рекомендують британському уряду змінити рекомендації щодо вживання вітаміну D.

Джерело

Справжнє джерело вітамінів
Справжнє джерело вітамінів
Наші інтереси: 

Найцінніші вітаміни - природні.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи