Зображення користувача Сергій Остапенко.
Сергій Остапенко
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Найдивовижніші податки у світі

Податок на життя - просто мрія податкових органів усіх країн, що здійснилася в XIV столітті в Англії. Поповнити державну казну була зобов'язана кожна людина тільки за те, що вони жива. Проте така геніальна задумка з тріском провалилася - грандіозний бунт швидко поклав край податковому безладу.

У 1689 році Петро Перший зробив податок на бороди. Слід сказати, підійшов він до цього дуже ґрунтовно. Слуги, купці, чиновники - кожна окрема категорія громадян мала певну податкову таксу. Сплативши за "невідповідність моді", можна було залишити дорогоцінну бороду. Тих, у кого не було грошей заплатити податок, відправляли на каторгу, щоб вони відпрацьовували свій штраф.

Податок на вуха в Тибеті був тимчасово введений в 1920-х роках для забезпечення військових потреб. Хоча фактична наявності цього податку згадується неодноразово в різних джерелах, детальніші відомості про нього досить суперечливі. Так, згідно із затвердженнями китайських дослідників, домогосподарства платили по одному ляну срібла з кожного вуха людини або домашньої тварини. Західні дослідники повідомляли, що люди, що несплатили податок на вуха, каралися - відрізанню вух. А за вже відрізані вуха податок не платився.

На початку ХХ століття в Алтайському краю існував податок на полоскання білизни в ополонці – стягувалося за це 20 копійок за зиму. Також брали по 2 копійки за кожен похід по воду з коромислом.

Податок на вікна діяв в королівствах Англії і Шотландії впродовж 17 і 18 століть. Це була ще одна спроба наповнити казну, що викликала тотальну відмову від вікон у бідних людей - вони були вимушені закласти віконні отвори цеглою. А заможніші британці, не бажаючи псувати зовнішній вигляд своїх домів, бракуючи вікна на них просто домальовували. Податок проіснував на подив довго і був скасований 24 липня 1851 року.

Не так давно, в 1993 році, у Венеції був введений податок на тінь. Тепер усім власникам закладів, тенти і навіси яких відкидають тінь на міські землі, доводиться платити внесок в державну казну.

З 1784 року по 1811 рік у Великобританії існував податок на капелюхи, що приносив непоганий доход державі. Адже в цій країні кожен джентльмен, що поважає себе, носив капелюх. На капелюхи під час виробництва наносилися спеціальні знаки, що свідчать про сплату податку. З кравців, що не сплатили податок, стягувалися великі штрафи. А ось тих, хто підробляв податкові знаки, страчували.

У XVI (по деяких версіях - в XVIII) столітті в німецькому місті Вюртемберг ввели податок на горобців. Вважалося, що птахи заважають населенню спокійно жити. Від господаря кожного будинку вимагали знищити дюжину горобців, за що він отримував 6 крейцерів. Якщо ж людина не могла надати необхідну кількість нещасних пташок, він повинен був заплатити державі удвічі більше. Цей податок  започаткував підпільну торгівлю мертвими горобцями, яка, потрібно думати, в ті часи процвітала.

Податок на боягузтво (також відомий, як податок за звільнення від військової служби) був спеціальним податком, яким обкладалися люди, що не бажали битися заради короля, що вважалося легкодухістю. Цей податок був введений в Англії за часів правління короля Генріха I (1100-1135 років) і спочатку був порівняно невисокий, проте король Іоанн (Джон) Безземельний підняв його на 300 відсотків і став знімати його з усіх лицарів навіть в ті роки, коли не було війни. Це зіграло не останню роль в появі Хартії Вільностей. Податок на боягузтво проіснував близько 300 років і потім був замінений на інші засоби поповнення казни за рахунок військ.

Гідним завершенням нашого списку стане сільськогосподарський податок на «пукання» корів, який трохи не ввели в Новій Зеландії в 2003 році, щоб досягти згоди з Кіотським протоколом. Збиралися оподатковувати випуск метану коровами, які в Новій Зеландії роблять більше 50% викидів парникових газів. У результаті завдяки численним протестам або просто здоровому глузду Лейбористський уряд облишив цю свою затію.

Наші інтереси: 

Цікавинки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Працюємо!

Прошу активніше підтримати розвиток Народного Оглядача – перехід на Drupal-10 та систему самоорганізації «Демоси»

Радіймо, друзі! Ми продовжуємо успішні дослідження Доброї Новини та Великого Переходу, а також розвиток відповідного софту. Нарешті розпочали перехід НО з застарілої платформи Drupal-7 на сучасну...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Сергій Остапенко.
0
Ще не підтримано

"...Хотів би дещо уточнити , що я мав на увазі..."

Так, це можливо.

Хай Буде!

Коментарі

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Майбутнє - за системами автоматичного збору податків. Принаймні, у Третьому Гетьманаті ми це поставимо на автомат.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Сергій Остапенко.
0
Ще не підтримано

Саме так. І ці відрахування не будуть мати назву "податок".

Хай Буде!

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Байдуже, як це буде називатися! Аби це не була лише словопідміна.
Данина - оброк - дань - панщина - податок тощо.

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Це має бути плата за послуги, які надає держава. Додаткове джерело забезпечення держави (яке може стати головним) - добровільна підтримка громадянами державних проектів шляхом дарування енергії грошима, роботою, матеріальними ресурсами.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

"...добровільна підтримка громадянами державних проектів шляхом дарування енергії грошима, роботою, матеріальними ресурсами."

саме це і має бути основною платою "за послуги, які надає держава". Якщо вона їх не надаватиме, чи надаватиме їх неякісно - навіщо їй за це платити?

Інше питання, як тоді це автоматизувати? Прототипом цього може бути система сплати за комунальні послуги, наприклад через Приват24. Отримав послугу - сплатив за них.
Наприклад, отримав факт (можна й інформаційно - наприклад, від Комітету Захисту Прав Національного Товаровиробника) такого захисту товаровиробника, наприклад стимулюванням чи захистом від засилля імпортних товарів - сплатив.

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Сергій Остапенко.
0
Ще не підтримано

У свій час, один з прем'єр міністрів України, Ю.Тимошенко, пропонувала встановити податок з обороту у розмірі 2%. За її розрахунками, цього повинно було повністю вистачити. Враховуючи те, що розрахунки вона робила виходячи з існуючої в той час системи державності в Україні, можна зробити висновок, що це завищена сума податків. Крім того, вона не оприлюднила свої наміри про ряд зборов та обов'язкових платежів. Поряд із цим треба відзначити, що це були прогресивні наміри для України щодо оподаткування. Однак без зміни самої системи державності, за великим рахунком, це не мало сенсу. Але це проблеми правителів існуючої держави і тут ми їх не обговорюємо.
Тут мова йде про акціонерне товариство. Можна назвати його й ігровим акціонерним товариством. В даний час, автоматична система Галія повинна передбачати відрахування у розмірі 1% від обороту галів в системі. Саме про це йде мова. Це і є плата за послуги, які надає система НО, на базі якого створено, в т.ч. і вказане акціонерне товариство. Це і є додатковим джерелом забезпечення НО, цього товариства (яке може стати головним). Це і є добровільна підтримка громадянами-акціонерами-гравцями проектів шляхом дарування енергії грошима, роботою, матеріальними ресурсами.

Хай Буде!

Зображення користувача Улько Коломийський.
0
Ще не підтримано

Я вважаю, що податок з обороту дуже добре для теперішньої України , але не для Галії. Мені не подобається те , що податок з обороту - це податок на активність , я за те, щоб Галія заохочувала активність. Я за те , щоб ввести лічильник і рейтинг "обороту" галів і кількості "операцій". Бо може хтось витратить 1000 а одержить 950 - баланс - 50 , а хтось витратиь 51 - баланс - 51. Якщо і запроваджувати якісь податки, що , як повідомлялося акціонери спільно вирішать, то я би пропонував в майбутньому(коли буде запроваджена система купівлі-продажу) "оподатковувати" вивід коштів - наприклад 5%-10% . Якщо Гроші обертаються всередині Галії -(знаходяться на рахунку Корпорації), то напевне на них повинні будуть "капати" відсотки, коли буде значний капітал , які повинні йти на підтримку системи. Тобто створити таку систему, щоб той , хто постійно тримає в Галії кошти мав би перевагу над тим, хто їх постійно то вводить , то виводить, а вже , що людина "накрутить" всередині системи, то все її (вона сама вирішить ,як їх використати) . Також пропоную , щоб була можливість витрачати кошти на конкретні цілі. Тобто крім того що Корпорація буде витрачати кошти на загальні цілі , щоб на сайті був список того , що можна підтримати, і переказати кошти , якщо не назбирається достатня сума, то кошти повертаються , якщо сума більш ніж потрібна , то надлишок повертається у визначеному порядку.
Те що Ви пане Сергію підняли це питання дуже добре , але найкраще , щоб Ви і інші фахівці , якщо такі є , розробили б декілька альтернативних варіантів , описали б їх переваги і недоліки , винесли б їх на обговорення , а вже потім буде прийняте рішення.

Зображення користувача Сергій Остапенко.
0
Ще не підтримано

Дякую Вам за виявлену цікавість і участь в вирішенні цих питань!

1."...як повідомлялося акціонери спільно вирішать..."

Так дійсно повідомлялось, так є і так буде.

2."Якщо Гроші обертаються всередині Галії -(знаходяться на рахунку Корпорації), то напевне на них повинні будуть "капати" відсотки, коли буде значний капітал , які повинні йти на підтримку системи."

На цей час всередені Галії обертаються тільки Гали (ними відбувається голосування). Грошові кошти надходять тільки на розрахункові рахунки юридичної особи - Корпорації "ТРЕТІЙ ГЕТЬМАНАТ". Ці кошти витрачаються виключно на сплату податку з надходжень, банківське обслуговування, підтримку роботи і розвитку нашої спільної системи. Вивід грошових коштів із юр. особи - К ТГ, не відбувається і цього не передбачено.

3. "...(коли буде запроваджена система купівлі-продажу) "оподатковувати" вивід коштів - наприклад 5%-10%"...)

Система "купівлі-продажу" передбачає надання нами інформаційних послуг стосовно наявності об'єктів і суб'єктів "купівлі-продажу". Грошові розрахунки між суб'єктами "купівлі-продажу" і сплата передбачених існуючим "зовнішнім" законодавством податків, зборів та інших обов'язкових платежів в бюджет України, знаходиться в компетенції цих суб'єктів.

4. "...хто постійно тримає в Галії кошти мав би перевагу над тим, хто їх постійно то вводить , то виводить,.."

Саме кількість "інвестицій", які відображені в системі в Галах, на цей час і надають перевагу, в т.ч. і при визначені "авторитету" і "харизми". Як вказивалося в п. 2, вивід грошових коштів із К ТГ, не відбувається і цього не передбачено.

5. "...Також пропоную , щоб була можливість витрачати кошти на конкретні цілі..."

Це передбачено статутними документами юридичної особи - К ТГ, у вигляді інвестицій. Правління К ТГ, в межах наданих йому Загальними зборами повноважень, має змогу виконувати ці дії. Послідовність цих дій така: 1) затверджений Загальними зборами загальний бюджетний план К ТГ; 2) наявність пропонуємих: бізнес-плану і інвестиційного проекту, які затверджені рішенням Правління і узгоджені із Наглядовою Радою К ТГ; 3) наявність позитивного Звіту акредитованих К ТГ фахівців - незалежного аудитора або незалежної аудиторської фірми по вказаним бізнес-плану і інвестиційному проекту. З використанням цього Звіту, Голова Правління, при згоді членів Правління, приймає рішення стосовно здійснення інвестицій. Підписує (позитивне або негативне, стосовно інвестицій, Рішення і надає його на узгодження Наглядовій Раді. Особисту відповідальність (дії або бездіяння) за прийняте рішення і здійснення контролю, несе Голова Правління, після підписання ним відповідного Рішення.

6. "...але найкраще , щоб Ви і інші фахівці , якщо такі є , розробили б декілька альтернативних варіантів , описали б їх переваги і недоліки , винесли б їх на обговорення , а вже потім буде прийняте рішення..."

Так це найкраще. Це вже і є початок обговорення. Остаточне рішення може бути прийняте після обговорення і в межах повноважень, які передбачені статутними документами затвердженими Загальними зборами К ТГ і Акціонерного товариства,

Хай Буде!

Зображення користувача Улько Коломийський.
0
Ще не підтримано

Дуже дякую за чітку відповідь. Ключовим моментом з якої для мене є:
"Система "купівлі-продажу" передбачає надання нами інформаційних послуг стосовно наявності об'єктів і суб'єктів "купівлі-продажу". Грошові розрахунки між суб'єктами "купівлі-продажу" і сплата передбачених існуючим "зовнішнім" законодавством податків, зборів та інших обов'язкових платежів в бюджет України, знаходиться в компетенції цих суб'єктів".
Хотів би дещо уточнити , що я мав на увазі під пунктом 5: "...Також пропоную , щоб була можливість витрачати кошти на конкретні цілі..." Для прикладу хтось запропонує подарувати книги дитсадку , а хтось обладнання для лікарні , чи на переклад чудової книги , чи підтримку архітектурної пам'ятки і так далі. І щоб ми мали можливість переказувати додаткові кошти , а далі ,так , як я написав. І тоді Корпорація могла би одержувати частину коштів , за організацію їх збору(повернення) і за контроль , чи вони витрачені за призначенням(А можливо лише корпорація буде здійснювати цю додаткову діяльність)
Так от, я і раніше знав , що у мене концептуальне мислення , і мені цікаво подавати ідеї , а вже щоб їх втілювати , то вже потрібні фахівці з технічним мисленням , які знають всі нюанси (технічні, законодавчі ,тощо) Я таким не є , та й мені дуже важко заставити себе думати про технічні моменти , коли в мене в голові вже крутяться інші ідеї.

Зображення користувача Сергій Остапенко.
0
Ще не підтримано

"...Хотів би дещо уточнити , що я мав на увазі..."

Так, це можливо.

Хай Буде!

Зображення користувача Андрій Ясун.
0
Ще не підтримано

!Десятина! Все, що більше - це від лихого!

Si vis pacem, para bellum

Зображення користувача Сергій Остапенко.
0
Ще не підтримано

Згоден. Викладав своє бачення тільки на маленький аспект Бюджетної системи АТ. Своє бачення "Десятини" тут не викладав. Десятина, це особисте бажання... Особисто я дарую Десятину і буду це робити.

Хай Буде!

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Рух енергії в системі повинен вести її користувачів до збагачення. Той, хто збагачується, тобто отримує енергію, платить 1% за надання транспортних послуг. В результаті хто більше отримує, той більше платить.

Зібрані кошти використовуються виключно на розвиток системи транспорту Галії. Тож той, хто більше користується Галією, вкладає більше енергії на розвиток системи. На мою думку, це справедливо.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Щодо десятини, то насправді це магічний засіб самозбагачення. До його правильного застосування ще треба дорости - див. Коли радіє Всесвіт.

На мою думку, в рамках корпорації можна створити групу (ігрову компанію), члени якої вкладатимуть 10% від своїх надходжень і разом ухвалюватимуть рішення про застосування накопиченої енергії. Можна сказати, що ця група буде зародком Аріянської церкви. Бо десятина - це вже по-справжньому, по-церковному.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Сергій Остапенко.
0
Ще не підтримано

"...На мою думку, в рамках корпорації можна створити групу (ігрову компанію), члени якої вкладатимуть 10% від своїх надходжень і разом ухвалюватимуть рішення про застосування накопиченої енергії. Можна сказати, що ця група буде зародком Аріянської церкви. Бо десятина - це вже по-справжньому, по-церковному..."

Так, це можливо зробити, як для юр.особи- К "ТГ" (в межах зовнішнього і внутрішнього законодавства), так і для АТ "ВБ" ( в межах внутрішнього законодавства).

Хай Буде!

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Всі нові структури створюємо у внутрішньому ігровому просторі. У зовнішньому - тільки тоді, коли без цього неможливо обійтися.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Сергій Остапенко.
0
Ще не підтримано

!Коли ми будемо виконувати дії, які послужать нашому вищому благу і вищому благу усього навколишнього життя, то все можливо!

Хай Буде!