У п’ятницю в профільному комітеті Палати представників Конгресу США обговорюється новий законопроект про військову допомогу Україні, який планується зареєструвати наступного робочого тижня.
Автор законопроекту Данкен Гантер пояснює, що США мають надати українському уряду більше зброї та, можливо, зекономити на навчанні. Напередодні він зустрівся з українською делегацією з Міністерства оборони та адміністрації президента Порошенка, а також – з кореспонденткою «Голосу Америки»
38-річний республіканець Данкен Гантер представляє в Палаті представників штат Каліфорнія. Законодавець тричі воював в Іраку та Афганістані у складі американської морської піхоти. А у жовтні побував в Україні, на передовій поблизу Слов’янська. Те, що він побачив там, каже Гантер, йому не доводилося бачити ніколи:
«Мій військовий досвід завжди був на Близькому Сході, де ми мали справу з саморобними вибуховими пристроями, невеликими засідками, але не з повноцінною війною, де виступають танкові групи, ведеться масований артилерійський обстріл. Я ніколи не бачив, щоб підривали мости, як це роблять росіяни, коли залишають території. Це все нове для мене. Ми всі читали про війну, але люди мого покоління, які служили у війську, не знають, як воювати в таких умовах. Ми не так воюємо. У нас зовсім інший ворог. Це всього-на-всього радикальні ісламісти», - розповів американський конгресмен.
Гантер вражений високим моральним духом та справністю українських військових. Їм потрібна зброя, а не навчання, каже він. Саме цього він намагається досягти власним законопроектом.
«Це більше грошей, менше навчань і більше спорядження. Українцям навчання не потрібні. Вони самі можуть себе тренувати. Вони високо мотивовані, здатні вести військові дії. Їм потрібне спорядження. І це саме те, що ми маємо їм дати», - каже він.
За словами Гантера, зробити це треба якомога швидше, поки Путін зайнятий Сирією. Конгресмен наполягає, що зближення Заходу з Росією через спільну боротьбу з ІДІЛ не вплине на підтримку України. Єдині поступки, на які Вашингтон готовий йти стосовно Путіна, так це дати його військовим можливість постріляти по бойовиках «Ісламської держав», - переконує він.
«Це не те саме, що мати з ними гарні відносини. Це дозволити їм вбивати наших ворогів. Ми не партнери в Сирії, ми вбиваємо тих же самих людей. Отже це виноситься за рамки. Але Україна і Грузія – це окремо від того, що відбувається в Сирії. Президент має розділяти ці питання. І Конгрес розділяє ці питання», - зазначає Данкен Гантер.
Зрештою, каже він, не матиме значення, чи піде Обама на поступки Путіну в питанні Україні.
«Що буде, якщо президент Обама піде на поступки по Україні? Нічого не станеться. США не можуть примусити Україну робити те, що вони хочуть. Україна має робити все, що необхідно, щоб захистити свій суверенітет, свої кордони і свій народ. І саме тому ми хочемо дати їм зброю, яка їм необхідна. Тоді це вже не буде питанням, на яке Обама взагалі може впливати», - наголосив американський політик.
Гантер не вірить, що Росія може піти з Донбасу добровільно. Буде тиснути, поки залишається надія на перемогу:
«Вони самі не підуть. Це буде тривати поки їх не переможуть, або ж коли це для них не стане занадто дорого. Ну, або якщо міжнародне співтовариство нарешті щось зробить дієве: запровадить нові санкції, повну заборону на експорт газу та нафти в Європу».
Заступник голови адміністрації президента України Андрій Таранов обходить кабінети конгресменів, надаючи їм найактуальнішу інформацію по ситуації на сході Україні. Говорить, що розмова з Гантером його надихнула:
«Зустріч надихнула чому, тому що дуже поважна людина - Данкен Гантер - відвідав зону антитерористичної операції. Він був біля лінії розмежування і він може найкраще розповісти, що відбувається. Але головне, що він виніс звідси, що український солдат готовий воювати за незалежність України», - заявив Андрій Таранов у розмові з «Голосом Америки».
Дивіться також: Росія не може боротися з тероризмом, бо сама його фінансує - експерт США
Ще одне підтвердження того, що ти пишеш : американські інтереси в сильній Україні + Міжмор'я!
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Коментарі
Ще одне підтвердження того, що ти пишеш : американські інтереси в сильній Україні + Міжмор'я!
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Так, це вже очевидно. Головним борцем проти корупції в Україні є уряд США.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Нарешті лунають тверезі голоси у Вашингтоні. Доречі, до вас панове: головним діючим лицем у боротьбі з...як це перекладється...зіпсованістю владної системи в Україні мають бути не США та ЄС... Наш народ має це робити. І пан із Капітолію сказав це досить ясно.
Старий Рокер з Одеси
Псування (іменник) - псувати (дієслово) - зіпсутий (прикметник)
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)