Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Настільні ігри - розвага чи спорт?

Комп'ютери увірвалися в наш побут, як лавина, та значно змінили його. Вони майже витіснили з життя дітей численні ігри, які були популярні раніше. Батьки, звичайно, затурбувалися, намагаючись знайти захоплення, які відірвали б дитину від комп'ютера та підтримали б його розвиток, інтелектуальний та фізичний. І таким захопленням стали настільні ігри.

Які якості розвивають настільні ігри

Ігри виступають як противага смартфонам та комп'ютерам або планшетам. Граючи в настолки, люди спілкуються не через чат дистанційно, а сидячи за столом. Кращі настільні ігри пробуджують ті самі емоції, що спорт: дух суперництва, азарт, прагнення до перемоги. Для цих занять не потрібно багато місця, гра може проводитися в різних умовах. Також є чітко визначені правила. А ще кожен учасник може приміряти на себе будь-яку роль.

Звичайно, силу та швидкість розвинути такими розвагами не вдасться. Проте треба згадати, що такі розповсюджені в далеку давнину шахи та шашки - зараз вже офіційно визнані види спорту! Настільні ігри розвивають:

  • соціальні навички;
  • спритність;
  • швидкість реакції;
  • фантазію та уяву;
  • пам'ять та логіку;
  • стратегічне мислення.

Серед спортивних настільних пригод потрібно виділити не тільки шашки і шахи, але й футбол, хокей і баскетбол. Гра в настільний хокей або баскетбол активізує інтерес до звичайних ігор. Також до спортивних занять можна віднести твістер і аерохокей.

Але найголовніше - ігри стимулують розумові здібності дитини, розширюють кругозір та активізують розумові процеси. На відміну від спорту, настільні ігри для всієї родини допоможуть налагодити стосунки в сім'ї та поспілкуватися, навіть під час підготовки до змагань.

pexels-photo-270251-tuh-Opg2

Де і які проходять змагання з настолок

В Україні офіційні змагання по цим іграм проводяться з 2017 року, коли в Києві був проведений Всеукраїнський турнір з настільного футболу, в якому брали участь 100 команд та було зіграно 600 партій.

А в 2018 році в Києві пройшов Європейський юнацький чемпіонат серед гравців в "Го", однією з найбільш поширених в світі.

Не варто забувати, що згідно з головним рішенням МОК, з 2020 року настільні ігри стали (слідом за шахами) олімпійським видом спорту! І на олімпіаді в Токіо (яку перенесли з 2020 на 2021 рік) пройшли змагання з таких видів:

  • "Спортивний покер" (який давно йде комерційним шляхом та приносить чималі гроші);
  • "Монополія" (не дивно, адже це найстаріша і найпопулярніша гра в світі);
  • "Дженга" (яка стала силовим видом спорту, з висотою башти до 2 метрів та вагою брусків до 20 кг).

Також були проведені змагання з інших ( "Уно", "Квиток на поїзд", "Саботер"), офіційні правила в яких було допрацьовано для додання їм видовищності та зниження елементів випадковості.

Наші інтереси: 

Цікаво знати.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи