Про це у своєму блозі на Кореспонденті пише оглядачка Світлана Кушнір і наводить приклад експерта з інтеграції в ENTSO-Е офісу з питань взаємодії з центральними органами влади НЕК Укренерго Вадима Павловича Гламаздіна.
Він з 10 вересня по 3 жовтня 2022 року (більше 3-х тижнів) побував у Польщі, Бельгії та США. А кошторис витрат на його перебування у Варшаві, Брюсселі та Вашингтоні, який йому затвердило керівництво державної компанії, склав 981 тис. грн.
Проживав Гламаздін тільки в розкішних п’ятизіркових готелях. Наприклад, вартість його проживання у готелі м. Варшава склала 49,7 тис. грн. на добу. У Вашингтоні пан Гламаздін витрачав на кімнату у готелі 41 тис. грн. на добу.
Переліт поважного експерта відбувався бізнес-класом і коштував державі 232,5 тис. грн. На трансфер (таксі, оренду автомобіля) їм було витрачено 79 тис. грн, а на добові – 36 тис. грн.
Головна мета цього відрядження – проведення переговорів щодо експорту української електроенергії до країн Європи. Але два з трьох тижнів поїздки пан Гламаздін провів у Вашингтоні. Вочевидь через іншу причину, адже посадовці США не мають стосунку до експорту електроенергії з України до країн Європи.
Треба пам’ятати, що всі видатки Укренерго, у тому числі на подібні відрядження, оплачуємо ми з вами – споживачі електроенергії – громадяни та підприємства. Вони знаходяться в тарифі за передачу електроенергії, який є складовою частиною тарифу за оплату світла.
Днями НЕК Укренерго звернулось до Регулятора (НКРЕКП) з проханням збільшити на 100% тариф за передачу електроенергії. Мабуть, на закордонні поїздки грошей не вистачає.
Я не знаю, якого прогресу в переговорах досяг пан Гламаздін і як це вплине на подальший експорт української електроенергії (мабуть, ніяк, бо експорт наразі зупинений і у найближчі місяці не відкриється), але знаю точно, що жоден набагато вищий за рангом та впливом європейський чиновник ніколи не дозволить собі такі розкішні поїздки. А фінансування подібних витрат коштом підприємства, яким володіє держава, одразу б стало предметом розслідування правоохоронних органів і призвело б до відставки керівництва, яке погодило таке марнотратство, зауважила Світлана Кушнір у своєму дописі..
Ще один приклад того, що державні підприємства не звикли рахувати гроші державного бюджету. Як і до війни, безліч непотрібних чиновників сидять на зарплаті, продовжують отримувати усі "плюшки" попри те, що виміряти їхню ефективність ніхто не хоче. Приватний бізнес усе рахує, у тому числі й доцільність своїх експертів їздити по "відрядженнях". 1. Потрібно кардинально скоротити армію чиновників. 2. Потрібно кардинально скоротити кількість державних підприємств.
Скоротити армію державних підприємств, але й приватних спрямовувати-заохочувати на підтримку України.
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Коментарі
Ще один кандидат до списку корпоративних психопатів. Вочевидь, ця інтелектуальна істота не відчуває контексту війни, не має сорому та не боїться відповідальності.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Скоротити армію державних підприємств, але й приватних спрямовувати-заохочувати на підтримку України.
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Всі ресурси на території України та інфраструктура є власністю українського народу.
Вірність, Шляхетність, Любов.
Річ, мабуть, не так у секторі (державний чи приватний), як у світогляді цілої нації. У Вільній Українській Державі, з її світоглядом, релігією, філософією… економікою…, такого питання не буде. Творитимемо нове і щасливе для всіх і для кожного https://www.ar25.org/article/postindustrialna-ekonomika-bez-reyestraciy-i-podatkiv.html
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
На фото очевидно: ні разу не схожий на українця