Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Міністр закордонних справ виступає за подвійне громадянство представникам діаспори - Клімкін

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Громадяни України, які змушені виїжджати за кордон на заробітки, і ті українці, які живуть за кордоном, є частиною України. За декілька років кількість українців за кордоном буде майже така, як в Україні.

klimkin.jpg

Павло Клімкін

Про це в інтерв'ю Радіо Культура сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Колись казали: є заробітчани, є діаспора і є Україна. А я кажу, що є українство. У нас за декілька років кількість українців за кордоном буде майже така, як в Україні. Тому розрізняти, що тут хтось такий, а тут хтось інший… Для нас дуже важливо, як сприймають українців, тому що люди, які їх зустрічають, дуже часто роблять судження стосовно України по тих людях, яких зустріли.

Але що дуже цікаво: я розмовляв з багатьма людьми, і ті, з ким я розмовляв, кажуть, що українці – найкращі. По-перше, українці достатньо відкриті. По-друге, українці здатні на "розумну" адаптацію. А по-третє, українці – з одного боку, справжні європейці, а з іншого – демонструють вміння вивчати будь-які мови і дуже швидко.

Українців всі дуже люблять, і це також виклик для нас, тому що все більше українців можуть їхати до Європи”, - зазначив міністр.

Він вважає, що за декілька років кількість українців за кордоном буде майже така, як в Україні. Тому дуже важливо, як сприймають заробітчан, бо по них часто судять і про всю Україну, наголосив Клімкін.

– Щодо української діаспори. В Канаді, США, Чехії та інших країнах вже є потужні осередки, що сформувалися у тому числі через історичні події ХХ століття. Але для цих українців немає якоїсь спрощеної процедури отримання громадянства в Україні або набуття подвійного громадянства…

– Я взагалі за подвійне громадянство для таких українців і послідовно за це виступаю. Я вважаю, що ми маємо просто прописати критерії. Звичайно, ми маємо до цього йти.

Ми втрачаємо тисячі і тисячі українців, які могли б працювати тут, і не тільки в державних органах чи якійсь бюрократії, чи бізнесі, але й також створювати сучасну українську культуру.

Багато людей розуміють нас, українців, через українську культуру. Вони дивляться на нас, на нашу культуру і таким чином розуміють, хто такі українці, чому Україна – це унікальна країна, чому вона єдина здатна боротися з Росією.

 

Наші інтереси: 

Світ міняється, стає більш відкритими. Тож треба і правила змінювати.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

«Євангеліє Ісуса Хреста» (Львів, «ПІРАМІДА», 2017 - 596 с. Зладив Ігор Каганець)

Подарунок на Різдво – «Євангеліє Ісуса Хреста» (Ігор Каганець, 2017) для нових прихильників AR25.ORG

Даруючи книги, ми розширюємо коло однодумців. Для придбання цієї книги насамперед треба визначитися з варіантом палітурки книжки (тверда чи м’яка) і кількістю примірників, порахувати загальну...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.

Ми рухаємося до нового закону про громадянство.

Він має передбачати знання громадянами української мови, основ державного устрою і підтримку держави роботою або грошима.

Ті мешканці України, які не забажають стати громадянами, залишаться підданими держави Україна з усіма правами окрім права політичної діяльності.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Арджуна Пандав.

Я цілком підтримую Клімкіна у його поглядах на дану ситуацію повязану з подвійним громадянством, адже ті українці які знаходяться за кордоном і які би хотіли б повернутися назад на свою батьківщину з великим потенціалом досвіду, творщості, тим більше з матеріальними ресурсами, з духом українського патріотизму і з її традиціями. Звісно такі люди українці цінні для нашої держави та народу, вони реально в силі поміняти теперішне і впливати на будівництво процвітаючого майбутнього нашої країни.

Радіймо!