x
Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 7 в simple_table_of_contents_generate_table_of_contents() (рядок 108 із /var/www/vhosts/kth/observer/ar25.org/observer/www/sites/all/modules/contrib/simple_table_of_contents/simple_table_of_contents.module).
x
Зображення користувача Ігор Каганець.
Ігор Каганець

Мадяр: доктрини безпеки країн НАТО вимагають негайного перегляду – конференція LANDEURO (відео)

Категорія:

Командувач Силами безпілотних систем ЗСУ Роберт «Мадяр» Бровді звернувся до європейських союзників із закликом переглянути доктрини безпеки. У своїй промові на міжнародній конференції LANDEURO в німецькому Вісбадені він попередив, що Україна воює не лише за себе, а й за майбутнє всієї Європи. Командир поділився реальними цифрами ефективності українських дронів і розповів, чому жоден танк у світі більше не може почуватися в безпеці. За словами Мадяра, досвід України з безпілотними системами має стати основою нової глобальної оборонної стратегії. Його меседж до країн НАТО простий: або адаптуйтесь до нових загроз, або будете наступними.

Від імені Збройних Сил України, польовий командир бойових пілотів дронів, відомий як Мадяр, ділиться своїми категоричними та недвозначними спостереженнями щодо поточного стану війни, викликів, що стоять перед Україною, та уроків, які світ має винести з цього конфлікту. Мадяр, якого путінська пропаганда називає одним з найбільш розшукуваних ворогів Росії, об’єднує 12 підрозділів пілотів, 95% з яких – цивільні особи (бізнесмени, спортсмени, юристи, співаки).

Попри те, що Сили безпілотних систем ЗСУ становлять лише 2% від загальної чисельності української армії, вони знищують одну з трьох одиниць живої сили ворога та одну з кожних трьох ворожих цілей.

Путін, який обіцяв захопити Україну за три дні, за три з половиною роки навчив українців захищати свою батьківщину, дітей та землю. Мадяр прагматично заявляє, що закінчення війни не передбачається ні завтра, ні через місяць, ні, ймовірно, цього року.

Ключові загрози, визначені Мадяром

1. Надмір ворожої піхоти: Росія направляє на війну більше піхоти, ніж Україна може щомісяця знищити. Це основний і першочерговий виклик.

2. Шахеди як дешева та ефективна зброя: Путін знайшов зручну, дешеву та ефективну зброю для залякування цивільного населення України та знищення інфраструктури – ударні дрони "Шахед". Загроза "Шахедів" значно зросла, адже від обіцяних 100 Путіним ми перетнули позначку в 400 ударів, і це дуже серйозно.

3. Вичерпання мобілізаційного резерву: Всі, хто хотів воювати в Україні, вже воюють, тому Україна не розраховує на "манну небесну", але знає, що з цим робити і робить це на власному досвіді та крові за підтримки партнерів.

Україна демонструє надзвичайну адаптивність та інновації у відповідь на ці виклики:

Домінування дронів: За словами Мадяра, не існує такого танка у світі, котрий не зупиняється від ураження дроном вартістю 300-400 доларів. Українські дрони на сьогодні є найкращими у світі та створюють "кілзону" близько 20 км навколо смуги фронту.

Заміщення піхоти та логістики: Наступний виклик – це заміщення української піхоти на наземні роботизовані комплекси, які візьмуть на себе всю логістику, що стосується смуги фронту.

Багатошарова "стіна": Створення багатошарової ешелонованої "стіни", яка зупинить у повітрі все, що летить у бік України (ударні та розвідувальні дрони). Цю "стіну" Україна вже створює.

Уроки для НАТО та світу

Мадяр наголошує, що український досвід буде безцінним для всього розсудливого світу, оскільки будь-яка країна може зіткнутися з подібною перспективою. Він ставить під сумнів здатність будь-якої країни-члена НАТО захистити своє місто, приймаючи 6 днів на тиждень хоча б по 200-300 "Шахедів" без зупинки.

Національні доктрини безпеки країн НАТО вимагають оперативного перегляду. Мадяр, під час візиту на військову базу одного з членів НАТО у Європі, заявив, що чотири розрахунки українських пілотів за 15 хвилин перетворили б цей об'єкт на Перл-Гарбор, не підходячи ближче ніж на 10 км.

Ці технології настільки доступні та дешеві, що якщо вони потраплять в руки сотні терористів, це може перевернути устрій будь-якої країни.

Спільна боротьба України з партнерами сьогодні в спільних інтересах: Україна платить ціною життів, а партнери – ціною здобуття українського досвіду, який буде переданий країнам, що підтримують добро.

Армія як мережа приватних компаній

Успіх України в площині мотивованих людей, які добровільно стали на захист своєї батьківщини. Мадяр виступає за реалізацію побудови підрозділів, аналогічних приватним компаніям, де кожен може швидко зростати в ієрархії, брати на себе цілі проекти, реалізовувати їх і бути успішним. Він наводить приклад свого побратима, який без військової освіти, маючи досвід тренування 2000 дітей у мирному житті, тепер керує кількома тисячами військових.

Основними чотирма пунктами успішності будь-якого військового підрозділу є:

  1. Системний підхід.
  2. Компетентна мобілізація.
  3. Компетентне забезпечення засобами.
  4. Компетентне застосування.

Дрони, за його словами, є найбільш актуальною сучасною зброєю.

Мадяр підсумовує, що сьогодні в Україні українськими воїнами за підтримки партнерів пишеться сучасна світова доктрина застосування безпілотних систем. Ця сучасна світова система має лягти в основи систем національної безпеки інших країн, щоб у майбутньому їм не довелося відповідати на найскладніше запитання: "що відповісти своїм дітям та мамі, коли я повернуся додому?".

Наші інтереси: 

Передова армія оновленої України. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Тральфамадорський оптимізм – ключ до набуття свідомості ельфа, або Чому наше минуле – суцільний позитив (подкаст)

Шукаєте ключ до вічної молодості та переходу на новий рівень свідомості? У цьому епізоді розкриваємо потужний секрет ельфів – тральфамадорський оптимізм. Дізнайтесь, як перетворити своє минуле на...

Останні записи