Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Китайські промисловці роблять ставку на роботів, щоб вижити

Світ:

Нове дослідження Університету Ухань виявило, що багато китайських фабрики знаходяться на межі виживання, повідомляє Хайтек. Власники заводів шукають підтримки у влади, щоб утриматися на плаву. Попит на продукцію падає, витрати зростають, а для підвищення продуктивності підприємствам доводиться замінювати робочих роботами.

Протягом двох років експерти Університету Ухань опитували 1200 власників заводів в провінціях Гуандун і Хубей і аналізували стан 11 300 співробітників .

Опитування показало, що 26% робітників в Дельті ріки хоча б раз змінювали робоче місце. Через високу плинність кадрів власникам підприємств доводиться підвищувати зарплати співробітникам.

У 2015 році середня місячна зарплата китайського робітника досягла 4 126 юань (близько  635$). Цей показник не дотягує до рівня зарплат американських робітників, але вже зрівнявся з окладом бразильських трудящих і перевищив аналогічний показник в Індії і В'єтнамі.

Збільшення витрат і важка ситуація на ринку змушує китайських промисловців звертатися за допомогою до держави, пише South China Morning Post. Третина респондентів просить у влади пільги, а більше половини отримують державні субсидії. Близько 23% власників фабрик займали пост в місцевому парламенті або входили до складу радників уряду. Більш того, 39% підприємців стали членами Комуністичної партії.

Податкові пільги і підтримка від держави відіграють визначальну роль у виживанні китайських заводів. Субсидії складають 2,6% від всієї виручки з продажів у фабрик в КНР.

Утримати свої позиції на ринку китайські промисловці намагаються за допомогою автоматизації. Близько 40% власників підприємств використовують автоматизовані системи на виробництві. Це дозволяє тримати продуктивність на потрібному рівні, незважаючи на брак кадрів.

У 2015 році вперше з 70-х років обсяги експорту в країні впали. У той же час зарплати 277 млн ​​китайських робітників зросли на 7,4%.

Згідно з опитуванням Американської торгової палати в Пекіні, 25% опитаних зарубіжних компаній планує перенести або вже перенесли своє виробництво за межі Китаю.

Половина збирається переміститися в азіатські країни, що розвиваються, а 40% - в США, Канаду і Мексику.

За даними SCMP, в 2015 році частка іноземних компаній серед інвесторів в Китаї скоротилась  з 60% до 38%.

Щоб впоратися із наступом кризи, КНР нарощує свою продуктивну потужність і закуповує робототехніку.

До 2020 Китай збирається випускати по 100 000 роботів в рік. У минулому році в країні зібрали 72 400 роботів і ввели в експлуатацію 90 000 роботизованих пристроїв на промислових підприємствах, що становить третину від загального числа впроваджених по всьому світу роботів.

За даними дослідницької компанії IDC, в 2016 році Китай витратив на роботів 24,6$ млрд, а до 2020 планує витрачати по 59$ млрд на рік.

Наші інтереси: 

Роботи легко заміщують тих людей, які самі є "роботами" і виконують просту рутинну роботу.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи