Знати більше про Україну.
Зустрічаю багато людей, які знають, і вживають слова різних говірок. В нашому домі вживали ровер, шмату, пательню, але й сковороду, любили бузька і лелеку...
Частина цього багатства стане просто непотрібним у постіндустріялі : пательня-сковорода, бульба-картопля...
Водночас, твориться нове: ельф-боголюдина, гал-галити...
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Коментарі
Я все життя живу на Рівненщині і ніколи навіть не замислювалась над тим, що хтось десь по-іншому говорить!
Тільки бабуся казала не "вонуча", а "онуча".
Невже ви ніколи не виїзджали за межі Рівненщини? Цікаво, чи відоме вам діалектне речення українською з тьох букв?
Немає релігії понад істину
Досить точна стаття;у нас кажуть:
1.Ровер.
2.Стирка.
3.Вишка або стрих.
4.Форма.
5.Теркачі.
6.Бараболі(я).
7.Бузьок.
8.Рондель.
Річ Посполита та Австро-Угорщина залишила свої сліди...
Вуйку беріть Ґралі,Рескаль,Путню і йдем на Бараболю...:)
Вірю в те, що розумію.
А хто зна, як на Харківщині кажуть на відро?
На Тернопільщині на відро кажуть "путня"А про Харківщину спитаю племінницю- вона живе в Харкові
В часи мого дитинства казали "цеберко". Не знаю, чи зараз досі кажуть. А слово "деруни" і "зрази" я узнала лише, коли переїхала до Києва.
Цеберко- дерев"яне відкрце ..поширене слово і на Чернігівщині.Але вже забуте, бо ніхто не виготовляє його. Тепер домінує відро..
Гарно, дуже гарно.
Зустрічаю багато людей, які знають, і вживають слова різних говірок. В нашому домі вживали ровер, шмату, пательню, але й сковороду, любили бузька і лелеку...
Частина цього багатства стане просто непотрібним у постіндустріялі : пательня-сковорода, бульба-картопля...
Водночас, твориться нове: ельф-боголюдина, гал-галити...
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
В Чернівцях переважно чую про наступне
замість ганчірки особисто чую тряпка
замість горище - чердак
на карті відмічено що деруни, а в описах згадується про картопляники, так ось кажуть дійсно деруни але слово картопляники вживаю тільки я через що мене дуже часто в Чернівцях в їдальних з труднощами розуміють чого я хочу..
а тепер САМЕ ВАЖЛИВЕ мною замічене спостереження що в Чернівцях всі переважно кажуть КАРТОШКА і місцеві і приїжджі і навіть СЕЛЯНИ також кажуть КАРТОШКА, що в середині мене завжди викличає цілий ряд негативних емоцій із щирими побажаннями аби тій людині влупити за ту кляту картошку), тому я вважаю що цей діалект у нас з картоплею вже давно як перетворився на КАРТОШКУ і не тільки у нас, бо подекуди буваю спілкуюся з мешканяцими різних регіонів і всі вони завжди йдуть копати картошку і навіть деякі мешканці тернопільської обл. також, але все це звісно що моє щястя таке аби попадати на тих хто каже картошка ну і тряпка також)
ще також я про все це буквально нещодавно був мізкував із подальшим бажанням все таки написати негатив про націю у якої в обіходу ходять українські рублі незалежно від того чи людина народилася в Радянській Україні, а чи вона родом вже з декілька років в неЗалежній Україні у якій всі по веснам та осінням всі разом дружньо ходять на городи копати картошку щоби потім їх умовно кажучи тряпкою відмивати від болота, та в мусорні пакети скидувати мусор..
чесне слово, я коли чую від людей слово мусор та мусорний пакет то я немов себе почуваю не в Україні а десь певно що в расєї матушки, бо слово мусор та мусорний пакет я ще набагато частіше чую за слово картошка і це також незалежно від місця проживання людей.. бо якщо я ще десь колись можу почути від людей слова бульба і т.д. то слово сміття я можу лишень почути хіба що від свого тата, або десь колись від українців які певно з Галичини і те вони теж кажуть мусор і мусорний пакет які і вони також часто купують за українські рублі... хоча на банкнотах пише чомусь українські гривні...
дякую за публікацію)