Зображення користувача Альберт Саїн.
Альберт Саїн
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Іноземні студенти відмовляються від мрії працювати у Великобританії

Іноземні студенти відмовляються від мрії працювати у Великобританії, бо сувора міграційна політика обмежує їхню здатність знайти роботу.

Переклала Ольга Лугай

Іноземні студенти відмовляються від своєї мрії працювати у Великобританії, адже сувора міграційна політика британського уряду обмежує їхню здатність знайти роботу.

З середини 2012 року жорсткі візові правила різко зменшили кількість іноземних студентів, які можуть забезпечити собі роботу після закінчення навчання: у 2013 році це змогли зробити на 88% менше студентів, ніж у 2012.

Раніше студенти мали два роки для того, щоб знайти роботу після випуску з університету, але нові правила дають їм на це лише чотири місяці. Як наслідок, кожен рік тільки декілька тисяч іноземних випускників можуть отримати роботу, тоді як в минулі роки це були десятки тисяч.

А зараз нова політика щодо іноземних студентів, що якраз перебуває на розгляді, може ще міцніше закрутити гайки, встановивши вищу мінімальну зарплату для іноземних випускників, які шукають нову роботу. Ці правила особливо націлені на студентів із країн поза межами Європейського Союзу.

«Вони намагаються обірвати будь-які зв’язки та можливості тут жити і працювати для [іноземних] студентів», — каже Жозефін Губ, речниця лондонського офісу Migreat — веб-сайту, який консультує людей у питаннях імміграції.

Ніл Карберрі, директор Конфедерації британської промисловості, вважає, що обмеження з боку уряду щодо іноземних студентів зайшли «надто далеко». Він стверджує, що важливо утримувати кваліфікованих іноземних працівників у країні.

Іноземні випускники британських університетів мають досить мало шансів, адже тільки 27 282 компанії мають дозвіл наймати на роботу цих кандидатів — із близько 5 мільйонів британських підприємств.

Ліліт Мугалян, 25-річна вірменська студентка бізнес-школи в Оксфордському університеті, каже, що важко знайти компанію, яка хотіла б спонсорувати її робочу візу: «Я переконана, що будь-який студент, який закінчує Оксфорд зі ступенем магістра бізнес-адміністрації, може отримати роботу — будь-яку роботу. Проте проблема в тому, що ця робота має бути у великій компанії, яка захоче тебе спонсорувати», — розповідає студентка, зазначаючи, що її іноземні одногрупники також докладають великих зусиль, щоб отримати пропозицію роботи.

Обмеження щодо роботи призвели до того, що деякі заможні студенти обирають альтернативний шлях, вирішуючи залишитись у Великобританії за допомогою інвесторської візи, для отримання якої вони повинні інвестувати щонайменше 2 мільйони фунтів (3,1 мільйони доларів США) у британські акції та облігації. Останні дані Консультативного комітету з питань міграції у Великобританії показують, що 74 іноземні студенти отримали інвесторські візи після закінчення університету в 2013 році — на 48% більше, ніж у попередньому році.

Попри заклики послабити ці правила, уряд стверджує, що робить ці кроки для захисту британських робочих місць та британських робітників.

«Ми вже бачимо результати: з 2010 року більшість зростання зайнятості — рекордні 1000 робочих місць щодня — пішли на користь саме британським громадянам», — сказав прем‘єр-міністр Девід Камерон у своїй підготовленій промові в червні.

Перекладено за: Alanna Petroff. Foreign students ditch dream of work in the UK. At CNN.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи